Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i... więcej
BIURO ZO PZM WE WROCŁAWIU NADAL ZAMKNIĘTE
Szanowni Państwo W związku z sytuacja epidemiologiczną i cały... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania... więcej
Warunki korzystania z obiektów sportowych - infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych
Warunki korzystania z obiektów sportowych - infrastruktury zewnętrznej do... więcej
Komunikat OKSS nr 5-2020
Komunikat OKSS nr 5-2020
20% zniżki na OC dla "klasyków" w Compensa
https://www.pzm.pl/ozdg/20-znizki-na-oc-dla-klasykow-w-compensa
77. Rajd Polski w stulecie narodowego klasyka
Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął decyzję o... więcej
Klasyczna Skoda na trasach Motul HRSMP
Czy już wkrótce na trasach Motul HRSMP zobaczymy rajdową Skodę, która niegdyś... więcej
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji wtorek... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej

5 Dolnośląski Rajd o Kropelce

Zostań mistrzem eko-jazdy – zgłoszenia do piątku

Jedź ekonomicznie, zwiedzaj region, rozwiązuj zagadki i wygrywaj nagrody! A do tego paliwo i prowiant na drogę dostaniesz GRATIS. O to chodzi w 5. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce, zaplanowanym na sobotę, 26 września 2015 r. Start i meta zawodów w Świdnicy, a do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do piątku, 25 września do godziny 8:00. Rejestracja odbywa się elektronicznie na stronie www.rajdokropelce.pl. Wpisowe to tylko 50zł od załogi. A tę stanowić muszą minimalnie kierowca i pilota, a maksymalnie w aucie może jechać tyle osób, na ile jest zarejestrowany pojazd.

- Do udziału zapraszamy całe rodziny, bo choć główną ideą tych zawodów są ekonomia i ekologia, to jest to zawsze także wspaniała zabawa i dzień pełen atrakcji – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i komandor 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. - Ciągle też czekamy też na stuprocentową kobiecą załogę, którą obiecujemy zwolnić z wpisowego. Choć pojawiło się kilka pań za kierownicą, to jednak widać, że stawiają na męskie wsparcie po stronie pilota – dodaje.

Zasady udziału są bardzo proste. Jak to wygląda w skrócie? Rano w sobotę, 26 września 2015 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów) na wskazanej stacji paliw - w Świdnicy na placu firmy Bel Pol – Westerplatte 55D. Tam uczestnicy rajdu tankują z rabatem. Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Trasa wiedzie ze Świdnicy przez Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Bardo, Złoty Stok, Trzebieszowice, Kłodzko, Radków, Wałbrzych i Szczawno Zdrój. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt.

Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę. Rozdanie nagród w sobotę, o godz. 17:30.

- Zdradzę, że frekwencja na obecną chwilę jest już bardzo dobra, bo wiele załóg stawia na zabawę i zgłasza do udziału maksymalną ilość osób w aucie. W rajdzie pojedzie m.in. rajdowiec Daniel Dymurski, pilot Tomasza Kuchara. Mamy także dwie załogi w historycznych autach, które w tym roku jechały w charytatywnym rajdzie „Złombol” - wylicza Robert Jagła komandor zawodów.

Jubileuszowemu, 5. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku w godzinach od 12:00 do 17:30. W programie m.in. symulator eko-jazdy Toyoty i Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy, symulator zderzeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu, wystawa luksusowych samochodów Suhorovsky Design, wystawa zabytkowych samochodów z firmy J. M. Mazur - Nissan Wałbrzych, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry i zabawy dla dzieci. W godzinach 12:00 – 14:00 obędzie się znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. O godz. 15:00 zapraszamy na pokaz udzielania pierwszej pomocy przez „Pogotowie na Sygnale”.

Więcej na www.rajdokropelce.pl oraz pod numerem telefonu 603 60 60 70.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: