Komunikat ZO PZM Warszawa
W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi podsumowania sezonu 2018... więcej
Zniżka na OC od Compensy
Miło nam poinformować, że nasze poszukiwania nowego partnera ubezpieczeniowego... więcej
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2019
Wszystkim zawodnikom, działaczom i sympatykom składa Zarząd Okręgowy PZM w... więcej
Rajd Barbórka 2018 - Start honorowy
Dziś (tj. w piątek 30 listopada) o godzinie 20.00 pod Hotelem Bristol odbył się... więcej
Pogoń za bałwanem w Żytkowicach
Kozienicki Klub Motorowy ma przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów... więcej
Obfite obchody w FSO - relacja ze zlotu na Żeraniu
Nie była to okrągła rocznica, bo 67. Mimo to tradycyjne spotkanie jubileuszowe... więcej
Komunikat Biura ZO PZM
W dniu   2 listopada  2018 r. Biuro Zarządu Okręgowego PZM w... więcej
67 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
W imieniu Stowarzyszenia FSO Auto Klub, Klubu Pracowników i Przyjaciół FSO oraz... więcej
100-lecie Niepodległości na czterech kółkach
Automobilklub Radomski zaprasza serdecznie na imprezę samochodową „100-... więcej
Rajd Stare Jak Nowe odwołany
Z powodu znikomej frekwencji i potwierdzeniu udziału jedynie przez 6 załóg w... więcej

XI Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wołomińskie Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji, Automobilklub Polski oraz Pub „Taaka Ryba” zapraszają na XI Wołomiński Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego, który odbędzie się w dniach 5-6 września 2015 r. Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Wołomina, Pani Elżbieta Radwan.

Plan:
5 września 2015 r. (sobota)
g. 9.00 – rozpoczęcie zlotu na parkingu przed Urzędem Miasta Wołomina, rejestracja uczestników
g. 9.00- 11.00 – prezentacja pojazdów zlotowiczów dla mieszkańców Wołomina
g. 11.00-17.00 – rajd turystyczny po powiecie wołomińskim
g. 18.00 – ogłoszenie wyników rajdu i wyłonienie zwycięzców w bazie noclegowej
w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „Koszelanka” nad Liwcem
od g. 19.00 – koncert i bal komandorski na terenie bazy noclegowej

6 września 2015 r. (niedziela)
g. 12.00 – opuszczenie bazy noclegowej i wyjazd na trasę zlotu
g.12.20-13.00 –  Muzeum Historyczno - Etnograficzne w Kamieńczyku
g.13.30-14.30 - „Międzygalaktyczne Muzeum Zabawek im. Koziołka Matołka” w Mostówce
g.15.30 – wręczenie nagród i zakończenie imprezy w pubie „Taaka Ryba” w Wołominie

W tym roku planujemy pewną rewolucję. Po 10 udanych zlotach nadszedł czas na pewne zmiany. Naszą ideą zawsze było ukazywanie interesujących okolic Wołomina i powiatu wołomińskiego, a przez minione 10 lat zawsze znajdowaliśmy coś nowego. Niestety, nie wszędzie wszyscy razem się zmieścimy, a kolumna ponad 100 zabytkowych aut i motocykli czasem ciągnie się przez kilkaset metrów. Nawet przy najlepszej organizacji przejazdu nie każdy będzie zadowolony z jego tempa i tak zawsze ktoś będzie chciał jechać szybciej, co nie będzie w smak właścicielom wolniejszych weteranów. Doświadczenie też pokazuje, iż nawet w tej  najprostszej, wydawałoby się formie i tu można się zgubić. Poza tym w naszych okolicach jest jeszcze wiele ciekawych i nie odkrytych miejsc, o istnieniu których nawet mieszkańcy Wołomina i okolic pewnie nie mają pojęcia, w których jednocześnie nie zmieści się kilkadziesiąt weteranów szos. Chcemy Wam je pokazać. Dlatego czas na zmiany!

Chcemy nawiązać do sprawdzonej i lubianej przez uczestników formuły, jaką przez wiele lat stosowaliśmy w naszych rajdach zabytkowych rowerów. Mówiąc krótko - chcemy, aby XI Wołomiński Zlot Pojazdów  Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego nabrał kilku, ale tych najlepszych cech rajdu. Tak się stanie tylko pierwszego dnia imprezy, tj. 5 września. Każdemu uczestnikowi wręczymy kartę drogową, na której znajdą się pytania z trasy. Miejsca, które należy odwiedzić i odpowiedzieć na związane z nimi pytania, znaleźć będzie można według załączonej do karty drogowej pytań. Mapa to oczywiście nie wszystko, nierzadko będzie trzeba bacznie obserwować okolicę, prosić o pomoc „miejscowych”, pytając ich o drogę i oczywiście trochę pomyśleć, czasem nawet w bardzo absurdalny sposób. Oczywiście każdy z uczestników będzie mógł korzystać z własnych narzędzi ułatwiających podróże turystyczne – własnych map, nawigacji, czy cb radia. Odpowiadając na pytania można będzie posiłkować się także internetem, choć zapewniamy, że na wiele się to nie zda.  Start załóg odbędzie się pod Urzędem Miejskim w Wołominie (ul. Ogrodowa 4, Wołomin), zaś meta w tradycyjnej bazie noclegowej w Koszelance nad Liwcem (gm. Nadkole, k. Łochowa). Po otrzymaniu materiałów zlotowych – tj. karty drogowej i map, we własnym zakresie należy udać się do wskazanych w karcie drogowej miejsc i odpowiedzieć na zadane pytania. Kolejność odwiedzania miejsc jest absolutnie dowolna, nie  wprowadzamy ani itinereru, ani nie wypuszczamy załóg w określonym odstępie czasowym. Można więc wraz ze swymi przyjaciółmi, którzy przyjechali innymi pojazdami utworzyć małe kolumny i wspólnie ruszyć na podbój powiatu! Oczywiście nie ma konieczności odwiedzenia wszystkich miejsc i jeżeli ktoś stwierdzi, że trasa go przerośnie, w każdej chwili może udać się do mety, gdzie oczywiście jego punkty zostaną przeliczone. Trzy załogi, które zdobędą największą ilość punktów, otrzymają nagrody. A punktowane będą nie tylko poprawne odpowiedzi na postawione w karcie drogowej pytania i poprawnie zaliczone próby sprawnościowe i sprawdzające wiedzę, ale także takie elementy, jak odpowiedni dobór stroju załogi, czy rocznik pojazdu.

Zaznaczamy jednak, iż element rajdu nie przesłoni całego scenariusza XI Wołomińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych im. Tomasza Mikulskiego, gdyż następnego dnia zlotu, w niedzielę 6 września powrócimy do tradycyjnej konwencji zlotu. Planujemy przejazd kolumną weteranów szos z bazy noclegowej w Koszelance do pubu „Taaka Ryba” w Wołominie, a po drodze planujemy kilka przystanków. Tym razem zobaczymy Muzeum Historyczno – Etnograficzne w Kamieńczyku  oraz „Międzygalaktyczne Muzeum Zabawek im. Koziołka Matołka” w Mostówce z niepowtarzalną kolekcją miniatur, a trasa będzie wiodła przez malownicze krajobrazy środkowego Mazowsza.

Baza noclegowa tradycyjnie mieści się w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym „Koszelanka” koło Łochowa (gm. Nadkole): http://www.lochow-koszelanka.nlot.pl/pl/

Rezerwacja noclegów: tel. (025) 643 78 50 (w g. 8-16), ew. 509 639 938

Kontakt w sprawie zlotu i pytania: Karol Boński, 667 215 769, bonskikarol@gmail.com

Zapraszamy na nasz profil: https://www.facebook.com/wsmdm

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: