2 i 3 runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie nawigacyjnej „... więcej
Informacja OKSS PZM Warszawa
Informujemy że w dniu 18 kwietnia 2021 r. (niedziela) o godzinie 10.00 w... więcej
Zmarł ANDRZEJ KARACZUN
W wieku 66 lat zmarł Andrzej Karaczun (24.09.1954 – 3.04.2021). Był... więcej
Piknik 2021
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki zaprasza na Imprezę Turystyczną... więcej
Wesołych i ZDROWYCH Świąt
Wesołych, Spokojnych, a przede wszystkim Zdrowych świąt Wielkiej Nocy życzy... więcej
Kwiecień Plecień 2021
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-nawigacyjnej... więcej
Wiosenny Rajd Motocyklowy - zaproszenie
2 maja 2021 roku Klub Motocykli Dawnych Magnet zaprasza na Wiosenny... więcej
FIA RALLY STAR W POLSCE – CO, GDZIE, KIEDY
Polski Związek Motorowy razem z Międzynarodową Federacją Samochodową FIA... więcej
Informacja OKSS PZM Warszawa
Informujemy że w dniu 28 marca 2021 r. (niedziela) o godzinie 10.00 w siedzibie... więcej
Odszedł Aleksander Żyzny
12 marca zmarł w wieku 73 lat dziennikarz motoryzacyjny Aleksander Żyzny.W... więcej

?NOWOROCZNY? z cyklu ?Królewski Cup?

Sezon 2012 oficjalnie rozpoczęty!  Dnia 22 stycznia 2012 odbyła się 1 (PIERWSZA) runda Testów Techniki Jazdy 2012  „NOWOROCZNY” z cyklu „Królewski Cup” organizowana przez Automobilklub Królewski.  Miejsce też „historyczne”  - dobrze znany teren CSP (Centrum Szkolenia Policji) w Legionowie. To już chyba tradycja, że właśnie na tym terenie odbywają się pierwsze w sezonie rundy TTJ

Uczestnicy, jak zwykle, dopisali! Na odprawie zameldowało się 25 kierowców, niektórzy samotni, niektórzy z „umysłowymi” bądź jak kto woli z „balastem” a niektórzy z pełnoletnią obstawą!
Pogoda nas wszystkich nie rozpieszczała…. ale spowodowała, że każdy z przejazdów  odbywał się w różnych warunkach: najpierw śnieg, potem rozjeżdżony śnieg, potem błoto pośniegowe a na końcu mokry asfalt!
Na początku odbyło się zapoznanie z trasa (najpierw płyta potem autodrom) – a potem uczestnicy wystartowali do przejazdów z pomiarem czasu. I się zaczęło…!!!! Odbyły się po 3 przejazdy każdej z 2 prób.

Bywało różnie…… co ciekawe taryfy (czyli pomylenie trasy) miały miejsce tylko na odcinkach testowych 2 pętli…. Było zwiedzanie plenerów, spektakularne wjazdy na metę (płyta) oraz poszerzanie zakrętów (autodrom).. Były również niewielki awarie, ale bez wspomagania też można szybko jechać!!!!

Nie można nie napisać o Tajemniczej Pani (pozdrowienia), która powinna zostać maskotką tej rundy TTJ. Najpierw wyłowiliśmy ją z krzaków na autodromie, skąd dopingowała kierowców (kierowca czerwonego Lancera wie o co chodzi) a potem po przewiezieniu w bezpieczne miejsce, udała się na płytę (1 próba) gdzie dokonała spektakularnego striptizu…… czy to były stringi???? To pytanie nurtuje chyba wszystkich a relacje są sprzeczne….

Bardzo, bardzo dziękujemy wszelakim mediom , które z Nami były – za wytrwałość, za uśmiech, za super zdjęcia i materiały oraz za pełne poświęcenie – w taką pogodę, w przemoczonym obuwiu a Oni dalej kręcą i cykają!!!!

Serdecznie dziękujemy za przychylność, Panu Komendantowi oraz całemu kierownictwu CSP. Specjalne podziękowania dla Pana Policjanta stojącego przy wjeździe – miał fajną „uszatkę”,  zawsze się uśmiechał i specjalnie dla nas zablokował SZLABAN!!!!!!!

GORĄCE podziękowania dla naszej wspaniałej ekipy sędziowskiej, która pomimo deszczu i śniegu twardo stała (w kałużach) na posterunku. Wypatrywali słoneczka a gdy w końcu się pojawiło…zaczął padać deszcz.
No i na końcu WIELKIE dzięki dla uczestników i ich wiernych kibiców! Że przyjechali, że kibicowali i że wytrwali do końca.

A teraz wyniki (szczegółowe dostępne na naszej stronie)… bardzo przepraszamy za zamieszanie, które miało miejsce przy klasie 2 i 3. Na swoje usprawiedliwienie możemy powiedzieć, że komisja obliczeń została poddana lekkiej presji – wszyscy marzli!!! Staraliśmy się więc zrobić to jak najszybciej, niestety okazało się, że nie najlepiej. Jeszcze raz przepraszamy za pomyłki….

W klasach zwyciężyli:
klasa 1 – Daniel Romańczuk (Daihatsu Curore)
klasa 2 – Piotr Waśkiewicz (Honda Civic),
klasa 3 –  Piotr Budzyński/ Żaneta Bączyk (Peugeot 106),
klasa 4 – Hubert Kolanek (Nissan 100 NX)
klasa 5 – Krzysztof Borek/ Przemysław Budzyński (Mitsubishi Lancer Evo 8),
klasa GOŚĆ – Adam Kędzierski  (Skoda Felicia),

Panie zgłosiły się dwie!!!! SUPER!!! Oficjalnie nie utworzyliśmy klasy pań (dopiero gdy zgłoszą się 3) ale…. Najszybszą kobietą 1 TTJ została Iwona Nowakowska (Honda Civic)!!! Gratulacje!!! Ale ponieważ Panie okazały się odważne każda dostała miły upominek na zimne, smutne wieczory

I jeszcze, dla ciekawych nieoficjalna „generalka”:
1 miejsce: Piotr Budzyński/ Żaneta Bączyk (Peugeot 106) /Automobilklub Polski/
2 miejsce: Piotr Waśkiewicz (Honda Civic) /Automobilklub Polski/
3 miejsce: Krzysztof Borek/ Tomasz Budzyński (Mitsubishi Lancer Evo 8)

Zgodnie z tradycją Automobilklubu Królewskiego zostały przyznane również wyróżnienia.
Puchar Spirit of the Królewski CUP otrzymał  MACIEJ CICHOŃ! Za FAIR PLAY, za sportowe zachowanie, to chyba najważniejsze i najpiękniejsze trofeum tej imprezy!!!! MACIEK jesteś WIELKI!!!

Puchar Super Driver otrzymał Daniel Romańczuk, młody gniewny, tylko 16 lat, pierwszy start na CSP a już 1 miejsce w klasie !!! Oby tak dalej! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

Wszystkim jeszcze raz gorąco dziękujemy za miłą, motoryzacyjną niedzielę z Automobilklubem Królewskim. Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne nasze imprezy były równie fajne.

Korzystając z okazji chcielibyśmy, zaprosić na 2 rundę TTJ Królewski Cup „Śnieżynka”, która odbędzie się 25 lub 26 lutego. A gdzie….? To niespodzianka! Pierwszy raz zagościmy z rundą na tych terenach……   Szczegóły wkrótce na naszej stronie www.ak-krolewski.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: