Przedświąteczny Otwarty Dzień Słomczyn
Automobilklub Rzemieślnik zaprasza na przedświąteczny Otwarty Dzień Słomczyn 16... więcej
Legendy na Karowej czyli 55 Rajd Barbóka
Występy historycznych rajdówek na Barbórce to już tradycja. Nie inaczej było w... więcej
Otwarty Dzień Słomczyn dla kierowców
Zapraszamy na kolejny Otwarty Dzień Słomczyn już 25 listopada. Czeka na was... więcej
Msza i wypadek ku pamięci ofiar
Msza Święta i pokaz to główne wydarzenia z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar... więcej
2Brally Królewski Summer Cup
Tak, tak wiemy.. listopad to nie lato :) ale chcemy zakończyc cykl 2Brally... więcej

Finał OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross

Przed nami finałowa runda rywalizacji w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross. Ostatnie w tym sezonie zawody odbędą się już w ten weekend (7-8 października) na Autodromie Słomczyn obok Grójca.
Podobnie, jak w poprzednich rundach, także i teraz wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. Widzowie, którzy przyjadą do Słomczyna nie tylko będą mogli oglądać rywalizację na torze, lecz także wejść do parku serwisowego, by tam z bliska obserwować wyczynowe, rallycrossowe samochody i mechaników przy pracy.
Z kolei dla kibiców, którzy zostaną w domach, organizatorzy przygotowali internetową transmisję na żywo z biegów półfinałowych i finałowych, która będzie dostępna pod tym linkiem: https://youtu.be/HPZG4ghDIEE
W załączniku przesyłamy obszerną zapowiedź imprezy, informacje o samej dyscyplinie, a także zdjęcia z poprzednich zawodów w Słomczynie (fot. Grzegorz Rosłon). Wszystkie materiały udostępniamy z prawem do swobodnego wykorzystania we wszystkich środkach przekazu. W imieniu organizatorów cyklu, czyli stowarzyszenia OPONEO Motorsport, Automobilklubu Rzemieślnik, Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół Gościeradz i Polskiego związku motorowego, serdecznie prosimy o publikację informacji o 7. rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross.
Zdjęcia prasowe w wysokiej rozdzielczości znajdą Państwo pod tym linkiem: https://flic.kr/s/aHsm3B7beJ. Ich autorem jest Grzegorz Rosłon.

Czym jest rallycross?
To forma krótkich, ale bardzo emocjonujących i efektownych wyścigów samochodowych odbywających się na zamkniętych obiektach (torach) o mieszanej – szutrowo-asfaltowej nawierzchni. W rallycrossie cała akcja rozgrywa się na krótkim i kompaktowym obiekcie, dzięki czemu widzowie zgromadzeni na trybunach, jak również przed telewizorami, mogą jednocześnie oglądać pojedynki w praktycznie każdym miejscu toru. Walka jest niezwykle zacięta, a między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

Automobilklub Rzemieślnik

Informacja 1

Informacja 2

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: