Finał OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross

Przed nami finałowa runda rywalizacji w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross. Ostatnie w tym sezonie zawody odbędą się już w ten weekend (7-8 października) na Autodromie Słomczyn obok Grójca.
Podobnie, jak w poprzednich rundach, także i teraz wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. Widzowie, którzy przyjadą do Słomczyna nie tylko będą mogli oglądać rywalizację na torze, lecz także wejść do parku serwisowego, by tam z bliska obserwować wyczynowe, rallycrossowe samochody i mechaników przy pracy.
Z kolei dla kibiców, którzy zostaną w domach, organizatorzy przygotowali internetową transmisję na żywo z biegów półfinałowych i finałowych, która będzie dostępna pod tym linkiem: https://youtu.be/HPZG4ghDIEE
W załączniku przesyłamy obszerną zapowiedź imprezy, informacje o samej dyscyplinie, a także zdjęcia z poprzednich zawodów w Słomczynie (fot. Grzegorz Rosłon). Wszystkie materiały udostępniamy z prawem do swobodnego wykorzystania we wszystkich środkach przekazu. W imieniu organizatorów cyklu, czyli stowarzyszenia OPONEO Motorsport, Automobilklubu Rzemieślnik, Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół Gościeradz i Polskiego związku motorowego, serdecznie prosimy o publikację informacji o 7. rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross.
Zdjęcia prasowe w wysokiej rozdzielczości znajdą Państwo pod tym linkiem: https://flic.kr/s/aHsm3B7beJ. Ich autorem jest Grzegorz Rosłon.

Czym jest rallycross?
To forma krótkich, ale bardzo emocjonujących i efektownych wyścigów samochodowych odbywających się na zamkniętych obiektach (torach) o mieszanej – szutrowo-asfaltowej nawierzchni. W rallycrossie cała akcja rozgrywa się na krótkim i kompaktowym obiekcie, dzięki czemu widzowie zgromadzeni na trybunach, jak również przed telewizorami, mogą jednocześnie oglądać pojedynki w praktycznie każdym miejscu toru. Walka jest niezwykle zacięta, a między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

Automobilklub Rzemieślnik

Informacja 1

Informacja 2

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: