Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych po raz 11

19 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, proklamowane przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w podjętej w 2005 roku rezolucji. Dzień ten przypada w każdą trzecią niedzielę listopada, a w tym roku był obchodzony już po raz 11. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie kolejny raz przygotował dla upamiętnienia ofiar tysiąc zniczy oznaczonych winietką przedstawiającą przydrożny krzyż z tablicą „Za ofiary wypadków drogowych”.

Znicze przekazane zostały do dziesięciu kościołów na terenie województwa, a księża podczas niedzielnej mszy czytali list przypominający o tym dniu. Wychodzący z kościoła otrzymywali znicze, które zaniesione zostały nie tylko na cmentarze, ale również zapłonęły w miejscach, w których często dochodzi do wypadków drogowych. Dzięki tym działaniom, informacja o obchodach trafiła do szerokiego grona osób, a znicze wywołały refleksję i zadumę nad tragediami rozgrywającymi się na drogach.

Zadbajmy o to, aby nasze uczestnictwo w ruchu drogowym nie niosło za sobą negatywnych konsekwencji w postaci następstw wypadków drogowych.

 

Zarząd Okręgowy PZM: