Informacja w sprawie ceremonii rozdania pucharów na zakończenie sezonu sportu motocyklowego 2020
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje, że w związku z ograniczeniami... więcej
Zamawianie kart SZOK na rok 2021
Uprzejmie informujemy, że system zamawiania kart SZOK pod koniec roku będzie... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Świąt niosących spokój w tych niespokojnych czasach.Bliskości mimo konieczności... więcej
Biuro Zarządu Okregowego PZM
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2020 r. (czwartek) Biuro Zarządu... więcej
HYBRYDOWO ONLINOWY TURNIEJ ROWEROWY
Od 5  października do końca listopada rozegrany został  Hybrydowo On... więcej
Rajd Monte Karlino z wieloma nowościami.
Od lat rajdowcy na północy Polski przyzwyczaili się, że sezon rozpoczyna się od... więcej
ZAKOŃCZENIE TURYSTYCZNEGO PUCHARU POMORZA ZACHODNIEGO 2020
Zakończenie turystycznego pucharu pomorza zachodniego pod hasłem „Złota... więcej
Nie żyje wybitny chirurg dr Marek Umiński. Był zakażony korona wirusem
12.11.2020 r. Dr Marek Umiński został przewieziony do szpitala kilka dni... więcej
Rajd Monte Karlino po raz pierwszy w jesiennej odsłonie
Nie udało się na wiosnę, więc stawiamy na jesień! Dzięki doskonałej współpracy... więcej
Kaszubskie oesy tym razem na mokro
Szósta wizyta Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej na Kaszubach miała miejsce... więcej

Kaszubskie oesy tym razem na mokro

Szósta wizyta Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej na Kaszubach miała miejsce w  dniach 17-18 października. Jesienny termin imprezy z bazą w bytowskim zamku krzyżackim oznaczał, że warunki pogodowe mogą być zmienne, a o zwycięstwie w rajdzie może zadecydować właściwy dobór opon. Sobota okazała się dość łaskawa i wieczorny prolog odbył się na całkowicie suchej nawierzchni. Ta widowiskowa próba był w tym roku rozgrywana w całkowicie nowym miejscu i ze względu na obowiązujące obostrzenia odbyła się bez udziału kibiców. W zamian przeprowadzono dla nich relację na żywo w internecie. Kamery ze specjalnie przygotowanych ramp obejmowały całą trasę prologu, a przejazdy załóg komentował na bieżąco dyrektor rajdu. Po ilości oglądających i pozytywnych komentarzach widać, że kibice czekali na taki rodzaj przekazu.

W niedzielę czekały na załogi dwa całkowicie nowe oesy, które musieli pokonać trzykrotnie. Oba z idealnie równą nawierzchnią, ale jak na Kaszuby przystało mocno pagórkowate i bardzo kręte. Dodatkową trudność sprawił deszcz, który od rana dawał się we znaki na całej trasie. Wydawałoby się, że takie warunki faworyzować będą wyłącznie auta czteronapędowe, jednak od początku walka o zwycięstwo toczyła się między Mateuszem Milczarkiem i Sławomirem Marcinkiewiczem w tylnonapędowym BMW E36 a Krzysztofem i Witoldem Wojnowskimi w Audi S4. Największą niespodzianką była jednak załoga Maciej Liszka / Dariusz Liszka, która małym Fiatem Cinquecento  co róż plasowała się w pierwszej trójce na poszczególnych oesach. Ostatecznie pozwoliło im to stanąć na najniższym podium klasyfikacji generalnej rajdu! Z walki BMW kontra Audi zwycięsko wyszedł Milczarek, notując przewagę ponad 2,5 sekundy nad Wojnowskim. Mimo tak trudnych warunków tylko jedna załoga opuściła trasę uszkadzając swoje auto na tyle mocno, że dalsza jazda nie była możliwa. Cztery kolejne załogi nie ukończyły rajdu na skutek awarii.

Po raz kolejny przekonaliśmy się jak gościnne i przychylne naszemu sportowi są Kaszuby, na czele z Burmistrzem Bytowa Panem Ryszardem Sylką, Starośtą Bytowskiemu Panem Leszkiem Waszkiewiczem i Wójtem Gminy Parchowo Panem Andrzejem Dołębskim. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie rajdowej braci i możliwość ścigania się we wspaniałej scenerii Kaszub.

 

Kolejna, czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej – 46. edycja kultowego Rajdu Monte Karllino – odbędzie się już14-15 listopada. Zapraszamy!

Zarząd Okręgowy PZM: