Mistrzostwa Polski w Quadcrossie i Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie
Klub Motorowy „CISY” zaprasza 26-27.09.2020 do Nowogardu na III... więcej
Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 dla zawodników z MotoPark Klub Koszalin
MotoPark Klub Koszalin z pucharami po trudnej walce z zawodów Wysoka Grzęda... więcej
Stephane Peterhansel zwycięzcą Wysoka Grzęda Baja Poland
Stephane Peterhansel z pilotem Edouardem Boulangerem w Mini All4Racing wygrali... więcej
Powrót króla Dakaru: Stephane Peterhansel wystartuje w Wysoka Grzęda Baja Poland!
Organizatorzy rundy Pucharu Świata FIA opublikowali listy zgłoszeń do rajdu.... więcej
KM Chojna zaprasza na zawody w Motocrossie
Klub Motorowy Chojna zaprasza na III rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej... więcej
II runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego cross country
Koronawirusa nie odpuszcza, my też. Tym razem zapraszamy wszystkich głodnych... więcej
Gwiazdy motorsportu w rajdzie Wysoka Grzęda Baja Poland
Znamy pierwszych pretendentów do zwycięstwa w najważniejszym rajdzie sezonu.... więcej
Relacja z VI Rajdu Historycznych Pojazdów Wojskowych - CSWL Poligon Drawsko
W dniach 13-16 sierpnia odbył się na przepięknym Pojezierzu Drawskim VI Rajd... więcej
9. Rajd Koszaliński otworzy sezon RMPZ 2020.
Ten sezon nie zaczął się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Koronawirus... więcej

9. Rajd Koszaliński otworzy sezon RMPZ 2020.

Ten sezon nie zaczął się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Koronawirus pomieszał szyki w większości sfer życia. Dotknął także Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, a tym samym Rajdu Koszalińskiego, pierwotnie zaplanowanego na weekend 23-24 maja wraz z obchodami „Dni Koszalina”.

Świat jednak wraca powoli do normalności, a wraz z nim także rajdy. Automobilklub Koszaliński włożył mnóstwo pracy, by mimo wszystko rozegrać ten rajd i cały cykl RMPZ. Udało się to tylko dzięki doskonałej współpracy i wsparciu działań Automobilklubu Koszalińskiego przez samorządowców - Prezydenta Koszalina, Burmistrza Polanowa oraz Starosty Koszalińskiego. RMPZ wracają do gry, a pierwszą rundą będzie 9. edycja Rajdu Koszalińskiego w randze Super KJS. Rajd rozpocznie się 22 sierpnia od widowiskowego, wieczornego prologu w samym centrum Koszalina. To tutaj od rana działać będzie baza rajdu, przeprowadzone zostaną Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne.

W niedzielę, 23 sierpnia rajd zagości ponownie w Gminie Polanów. Górzysty charakter tutejszych dróg przypadł w zeszłym roku do gustu zarówno zawodnikom jak i kibicom, więc wraca tu, co więcej na dwa całkowicie nowe oesy. Jeden mocno kręty i pagórkowaty wiodący wąskim asfaltem między tutejszymi wzgórzami. Drugi dla odmiany prowadzący wieloma szybkimi łukami, ale nie pozbawiony także mocno technicznych sekcji zakrętów. Cała trasa jest jeszcze bardziej kompaktowa niż w roku ubiegłym - to ponad 60 km mniej dojazdówek!. Park serwisowy zostaje w Polanowie, gdzie w bezpiecznych warunkach i odpowiednich odstępach możliwa będzie praca przy rajdówkach. Lista zgłoszeń do rajdu otwarta zostanie 27 lipca o godz. 23:59. Niesamowicie się cieszymy, że nareszcie możemy rozpocząć sezon rajdowy w tej części kraju, ale jest to dla nas także duża odpowiedzialność. Stąd nasza prośba zarówno do zawodników jak i kibiców oraz mediów o stosowanie się do obowiązujących wymogów sanitarnych - m.in. używania maseczek, zachowania dystansu społecznego i częstej dezynfekcji rąk.

PZM opracował specjalny „Plan Organizacyjno Sanitarny Sportu Motorowego”, wg. którego będziemy pracować podczas rajdu. Mamy nadzieję, że mimo dodatkowych obostrzeń 9. Rajd Koszaliński będzie prawdziwym świętem naszego sportu i da mnóstwo pozytywnych wrażeń, wszystkim, którzy od początku roku czekają na rozpoczęcie rywalizacji w rajdach samochodowych. Przy obowiązujących obostrzeniach nie zapominajmy o bezpieczeństwie podczas kibicowania. Prosimy o stosowanie się do poleceń naszych służb, które wskażą miejsca, z których będzie można dopingować rajdowców. Życzymy wszystkim bezpiecznego rajdu, załogom zaciętej, ale sprawiedliwej rywalizacji, a kibicom mnóstwa pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia na oesach między Koszalinem - Centrum Pomorza - a Polanowem - Górami Północy!

Zarząd Okręgowy PZM: