Rajd Monte Karlino z wieloma nowościami.
Od lat rajdowcy na północy Polski przyzwyczaili się, że sezon rozpoczyna się od... więcej
ZAKOŃCZENIE TURYSTYCZNEGO PUCHARU POMORZA ZACHODNIEGO 2020
Zakończenie turystycznego pucharu pomorza zachodniego pod hasłem „Złota... więcej
Nie żyje wybitny chirurg dr Marek Umiński. Był zakażony korona wirusem
12.11.2020 r. Dr Marek Umiński został przewieziony do szpitala kilka dni... więcej
Rajd Monte Karlino po raz pierwszy w jesiennej odsłonie
Nie udało się na wiosnę, więc stawiamy na jesień! Dzięki doskonałej współpracy... więcej
Kaszubskie oesy tym razem na mokro
Szósta wizyta Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej na Kaszubach miała miejsce... więcej
Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Zakończenie Sezonu Sportowego 2020”
– to tytuł kolejnego, realizowanego w dniach 3-4.10.2020 r. przez Klub... więcej
Odwołana 3 runda Turystycznego Pucharu Pomorza Zachodniego
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego ZO PZM w Szczecinie informuje o odwołaniu... więcej
KOMUNIKAT nr 1/2020 Gestora Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego Cross Country
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego ZO PZM w Szczecinie z przykrością... więcej
Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Ostatnia runda Mistrzostw Polski w rajdach terenowych Baja Drawsko za nami...... więcej
„Jesień w Dolicach” - zakończenie TPPZ
Automobilklub Stargardzki zaprasza 24.10.2020 (sobota) do Dolic na ostatnią... więcej

9. Rajd Koszaliński otworzy sezon RMPZ 2020.

Ten sezon nie zaczął się tak jakbyśmy się tego spodziewali. Koronawirus pomieszał szyki w większości sfer życia. Dotknął także Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, a tym samym Rajdu Koszalińskiego, pierwotnie zaplanowanego na weekend 23-24 maja wraz z obchodami „Dni Koszalina”.

Świat jednak wraca powoli do normalności, a wraz z nim także rajdy. Automobilklub Koszaliński włożył mnóstwo pracy, by mimo wszystko rozegrać ten rajd i cały cykl RMPZ. Udało się to tylko dzięki doskonałej współpracy i wsparciu działań Automobilklubu Koszalińskiego przez samorządowców - Prezydenta Koszalina, Burmistrza Polanowa oraz Starosty Koszalińskiego. RMPZ wracają do gry, a pierwszą rundą będzie 9. edycja Rajdu Koszalińskiego w randze Super KJS. Rajd rozpocznie się 22 sierpnia od widowiskowego, wieczornego prologu w samym centrum Koszalina. To tutaj od rana działać będzie baza rajdu, przeprowadzone zostaną Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne.

W niedzielę, 23 sierpnia rajd zagości ponownie w Gminie Polanów. Górzysty charakter tutejszych dróg przypadł w zeszłym roku do gustu zarówno zawodnikom jak i kibicom, więc wraca tu, co więcej na dwa całkowicie nowe oesy. Jeden mocno kręty i pagórkowaty wiodący wąskim asfaltem między tutejszymi wzgórzami. Drugi dla odmiany prowadzący wieloma szybkimi łukami, ale nie pozbawiony także mocno technicznych sekcji zakrętów. Cała trasa jest jeszcze bardziej kompaktowa niż w roku ubiegłym - to ponad 60 km mniej dojazdówek!. Park serwisowy zostaje w Polanowie, gdzie w bezpiecznych warunkach i odpowiednich odstępach możliwa będzie praca przy rajdówkach. Lista zgłoszeń do rajdu otwarta zostanie 27 lipca o godz. 23:59. Niesamowicie się cieszymy, że nareszcie możemy rozpocząć sezon rajdowy w tej części kraju, ale jest to dla nas także duża odpowiedzialność. Stąd nasza prośba zarówno do zawodników jak i kibiców oraz mediów o stosowanie się do obowiązujących wymogów sanitarnych - m.in. używania maseczek, zachowania dystansu społecznego i częstej dezynfekcji rąk.

PZM opracował specjalny „Plan Organizacyjno Sanitarny Sportu Motorowego”, wg. którego będziemy pracować podczas rajdu. Mamy nadzieję, że mimo dodatkowych obostrzeń 9. Rajd Koszaliński będzie prawdziwym świętem naszego sportu i da mnóstwo pozytywnych wrażeń, wszystkim, którzy od początku roku czekają na rozpoczęcie rywalizacji w rajdach samochodowych. Przy obowiązujących obostrzeniach nie zapominajmy o bezpieczeństwie podczas kibicowania. Prosimy o stosowanie się do poleceń naszych służb, które wskażą miejsca, z których będzie można dopingować rajdowców. Życzymy wszystkim bezpiecznego rajdu, załogom zaciętej, ale sprawiedliwej rywalizacji, a kibicom mnóstwa pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia na oesach między Koszalinem - Centrum Pomorza - a Polanowem - Górami Północy!

Zarząd Okręgowy PZM: