Szkolenie organizatorów sportu popularnego PZM
Okręgowa Komisja Sportu Popularnego i Turystyki przy ZO PZM w Opolu... więcej
51 Rajd Festiwalowy ODWOŁANY
Niestety, jak poinformował Automobilklub Opolski, 51. Rajd Festiwalowy został... więcej
Super KJS AnnA przełożony
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez... więcej
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem... więcej
1 runda nawigacyjnego Pucharu Śląska 2020
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zorganizowało w dniu 7 marca Samochodowy... więcej
Szkolenie sędziów sportu motocyklowego PZM
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego przy ZO PZM w Opolu zorganizowała w... więcej
Rozpoczęcie sezonu OSPR Super KJS AnnA
Stowarzyszenie Automaster Klub oraz Zarząd Okręgowy PZM w Opolu serdecznie... więcej
1 runda TMMP i TPP 2020
W dniu 22.02.2020 r. Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski  zorganizował... więcej
25-lecie drużyn BRD w Kędzierzynie-Koźlu
Z okazji 25-lecia drużyn BRD przy szkole podstawowej nr 11 oraz ZSZ nr 1 w... więcej
Liga Mistrzów BRD
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 był gospodarzem Turnieju Rowerowa Ligi... więcej

Za nami RALLY GALA 2017

 W dniach 26-28 maja 2017 roku Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielskiego przy wsparciu Gminy Prudnik, Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, zorganizował  Samochodowy Nawigacyjny  rajd „RALLY GALA 2017”, który objęty był Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Prudnik.

Rajd ten był 1 i 2 rundą Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2 i 3 rundą Nawigacyjnego Pucharu Polski oraz 3 i 4 rundą Pucharu Europy Centralnej (CEC) w rajdach nawigacyjnych. W rajdzie wzięło udział 30 załóg samochodowych tj. 60 zawodników reprezentujących czołowe kluby krajowe oraz kraje Europy Centralnej tj. Czeskiej Republiki, Słowacji, Węgier i Rumunii. Na wiele tygodni przed imprezą została utworzona strona internetowa rajdu (www.rajd.galaserwis.pl), gdzie uczestnicy i kibice mogli otrzymać informacje o imprezie, a po jej zakończeniu przeglądać wyniki i galerie zdjęć. Zostały również wydrukowane kolorowe plakaty, oraz kilka tysięcy ulotek informacyjnych z programem imprezy i informacją o instytucjach wspierających oraz patronatach, które zostały rozkolportowane na terenie naszego województwa.

Rajd składał się z dwóch etapów:

I – etap ( przeprowadzony w piątek wieczorem) – 3 odcinki nawigacyjne o długości łącznie 91 km         prowadziły ulicami Prudnika, przez Lubrzę, Łąkę Prudnicką, Wierzbiec, Głuchołazy, Moszczankę, Pokrzywną, Jarnołtówek i Konradów.

II – etap ( przeprowadzony w sobotę) – 3 odcinki nawigacyjne o długości łącznie 90 km - prowadziły ulicami Prudnika, przez Wieszczynę, Pokrzywną, Głuchołazy, Moszczankę, Jarnołtówek, Konradów, Łąkę Prudnicką i Wierzbiec.

Honorowy start rajdu odbył się z płyty Rynku w Prudniku, po uroczystym otwarciu imprezy  przez Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Przed startem do 2 odcinka w nocy oraz na mecie       3 odcinka w sobotę na placu przed zakładem Henniges Automotive w Prudniku przeprowadzono próby sportowe. Na wymagającej technicznie trasie kierowców podziwiało i dopingowało spore grono kibiców. Na mecie 2 odcinka przeprowadzono test z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej. Wszystkie etapy zgodnie z przepisami o rajdach nawigacyjnych odbywały się                    przy normalnym ruchu drogowym. Na zawodników czekał również radarowy pomiar prędkości obsługiwany przez sędziów rajdu.

W sobotę po części sportowej organizator zaprosił uczestników na spacer po okolicznych zakątkach i atrakcjach miasta Prudnik w towarzystwie przewodników.

Na zakończenie imprezy około godziny 20.30 w sobotę - ogłoszono wyniki oficjalne w punktacji generalnej Rajdu, oraz 1 i 2 rundy Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski , 2 i 3 rundy Nawigacyjnego Pucharu Polski oraz 3 i 4 rundy Pucharu Europy Centralnej (CEC) w rajdach nawigacyjnych. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali puchar Burmistrza Miasta Prudnik, który został wręczony osobiście przez Pana Burmistrza Franciszka Fejdycha.

Pozostałe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali Stanisław Reterski – wiceprezes ZG PZM w Warszawie oraz przedstawiciele Automobilklubu Kędzierzyńsko Kozielskiego: Magdalena Herbeć-Labocha, Iwona Kluk, Zdzisław Maciejec i Sobiesław Kluk.

 więcej

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: