Jak Feniks z popiołów, czyli motocrossowe show w Olsztynie
Po blisko rocznej przerwie tor przy ulicy  Lubelskiej znowu rozbrzmiał... więcej
MEMORIAŁ STANISŁAWA OLSZEWSKIEGO
Motoklub Olsztyn zaprazasza 16.09.2018r. (niedziela)  na tor motocrossowy... więcej
1 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH MAZURSKIM TRAKTEM
Rajd odbył się w dniu 1.09.2018 organizatorem było Bractwo Motocyklowe Galindia... więcej
Ulotka „Bezpieczna Autostrada”
Polski Związek Motorowy przy współpracy z Komendą Główną Policji opracował... więcej
Warmińsko Mazurskie Mistrzostwa Okręgu MX w Olsztynie
Motoklub Olsztyn zaprasza na tor motocrossowy przy ul. Lubelskiej w dniu 16.09.... więcej
Zespól Ochrony Środowiska PZM informuje
Poniżej wysyłam link do wykazu licencji wydanych/ przedłużonych komisarzom... więcej
BMZ Galindia w Pasymiu
W dniu 14 lipca 2018 Bractwo Motocyklowe Galindia Szczytno uczestniczyło w... więcej
PIKNIK URODZINOWY MISTRZA
W sobotę 25 sierpnia, w dniu urodzin Mariana Bublewicza, Olsztyński Klub... więcej
VI Jesienne Spotkanie Przyjaciół
Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn zaprasza na VII Jesienne Spotkanie... więcej
Mazurskim traktem
Nasz nowy klub Bractwo Motocyklowe Galindia ze Szczytna  zaprasza na... więcej

Rajd Kormoran na warmińsko-mazurskich szutrach

Rajd Kormoran na warmińsko-mazurskich szutrach

W ostatni weekend wakacji rozegrana zostanie kolejna edycja Rajdu Kormoran. Już po raz 41. zawodnicy zmierzą się na trasie imprezy, która po Rajdzie Polski ma najdłuższą historię wśród polskich imprez motorowych.  

Przez lata to właśnie Kormoran przyciągał na warmińskie i mazurskie szutry najlepszych zawodników w kraju. Przed czterema laty powrócił do Mikołajek i wszystko wskazuje, że zadomowił się tutaj na dobre. Trudno się dziwić, skoro zmagania zaplanowano na znanych wszystkim kibicom, malowniczych odcinkach specjalnych, na których od lat ściga się światowa czołówka. Do tego dochodzi niezwykły klimat urokliwych Mikołajek, wakacyjna atmosfera i ważne wsparcie finansowe samorządu województwa.

Trasa trzeciej rundy cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar to 9 odcinków specjalnych: 2 x OS Tałty, 3 x OS Baranowo, 3 x OS Sady i na koniec Super Oes na Torze Rajdowym Mikołajk. OSy będą bardzo zróżnicowane – OS Tałty piaszczysty, kręty, między polami. OSy Sady i Baranowo – doskonale znane z Rajdu Polski – szybkie z równą nawierzchnią, między drzewami. Nie zabraknie widowiskowych zakrętów i hopek.

Sobota, 26 sierpnia, to czas przeznaczony na odbiór administracyjny, badanie kontrolne oraz zapoznanie z trasą odcinków specjalnych. Późnym popołudniem zawodnicy rozpoczną rywalizację na odcinku kwalifikacyjnym. Czasy uzyskane na Mikołajki Arena nie będą zaliczane do klasyfikacji rajdu. Pozwolą jednak zawodnikom wybrać pozycje startowe w klasach, na zasadzie - im lepszy czas, tym większy ich wybór. Ma to ogromne znaczenie na szutrowych nawierzchniach, ponieważ pierwsi zawodnicy „czyszczą” nawierzchnię z piasku i kamieni. Ostatni, w przypadku deszczu, narażeni są na jazdę w koleinach.

Wieczorem od około godziny 20:00 zawodnicy dokonają wyboru kolejności startu podczas uroczystej ceremonii w centrum Mikołajek. To będzie doskonała okazja by spotkać się i porozmawiać z kierowcami i ich pilotami.

Niedzielna (27 sierpnia) rywalizacja na trasie rajdu rozpocznie się około godziny 10.00. Załogi ruszą na pierwszą pętlę, pokonując trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie w pętli drugiej. Trzecia to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17.00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 41. Rajdu Kormoran.

- Przygotowaliśmy wiele punktów, na których bezpiecznie można oglądać zmagania rajdowców. Odległości między odcinkami są tak dobrane, by kibice mogli obejrzeć rywalizację w różnych miejscach. Tradycyjnie prosimy wszystkich o bezpieczne kibicowanie, by wszyscy mogli cieszyć się z kolejnego, rajdowego święta na Mazurach - informuje Edyta Żuchowska z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego.

HARMONOGRAM RAJDU

SOBOTA 26.08.2017 r.

18:30 Odcinek Kwalifikacyjny

20:00 Koncert i Ceremonia wyboru pozycji startowych

NIEDZIELA 27.08.2017 r.

10:18 OS 1 Tałty I

11:11 OS 2 Baranowo I

11:36 OS 3 Sady I

12:08 Serwis

13:01 OS 4 Tałty II

13:54 OS 5 Baranowo II

14:19 OS 6 Sady II

14:51 Serwis

15:54 OS 7 Baranowo III

16:19 OS 8 Sady III

16:46 Serwis

17:06 OS 9 Super Oes Mikołajki

17:30 Meta Rajdu

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: