SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW NA KOMISARZY OCHRONY ŚRODOWISKA
w dniu 5 kwietnia 2020 roku ZOŚ organizuje szkolenie dla kandydatów na... więcej
MOTOCROSS
W tym roku już 23 marca 2020 piersze zawody motocrossowe. Moto Klub Lidzbark... więcej
Pamiętamy o Mistrzu
 By uczcić 27 rocznicę  śmierci Mariana Bublewicza, Olsztyński Klub... więcej
Skreślenie z listy Członków Rzeczywistych PZM
 Z przykrością informujemy, że:  w związku z całkowitym brakiem... więcej
Pamiętamy - 27. rocznica
Tradycyjnie Olsztyński Klub Motorowy  organizuje przejazd pamięci Mariana... więcej
Kochajmy Polskie Klasyki
Do zajezdni zajechały klasyki! Zapraszamy na wernisaż wystawy legendarnych,... więcej
70. lat PZM
To właśnie dzisiaj Polski Związek Motorowy obchodzi urodziny !!Serdecznie... więcej
Komunikat GKSM 1/2020 - LICENCJE
WAŻNE - ZAWODNICY MOTOCYKLOWIW związku z wymianą blankietów licencji... więcej
KARTA PZM
Żeby otrzymać Kartę Członkowską PZM zapisz się do Klubu/Automobilklubu , ktory... więcej
Uchwały Zarządu Okręgowego
Szanowni Państwo na stronie są  umieszczane podjęte uchwały przez Zarząd... więcej

Gala Sportów Motorowych na Warmii i Mazurach 2017

W piątek (19 stycznia) w Hotel Park w Olsztynie odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Sezonu 2017 w Sportach Motorowych. Zawodnicy, przedstawiciele i działacze klubów otrzymali okolicznościowe nagrody za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie. Może to paradoks, ale w regionie, który przecież do ekonomicznych tuzów nie należy sporty: samochodowy i motocyklowy rozwijają się nadal znakomicie

Dysponujemy potencjałem doskonałych zawodników i działaczy, zdobywamy trofea w kraju i zagranicą, podejmujemy się organizacji imprez najwyższej rangi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wynika to na pewno z budowanej przez lata tradycji, ale przede wszystkim zaangażowania wielu osób, które kiedyś zapałały sympatią do sportów motorowych i swoją pasja zaraziły następne pokolenia. Dlatego wśród nagrodzonych widzieliśmy wielu doświadczonych już kierowców, dziś mastersów, a także kilkunastoletnich adeptów, którzy dopiero rozpoczęli przygodę ze sportem, a już sięgnęli po pierwsze sukcesy.

W imieniu organizatorów szacownych gości powitał wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie Robert Zalewski. W tej roli zastąpił obecnego na uroczystości Prezesa Andrzeja Olszewskiego, który wraca do zdrowia i z całą pewnością będzie gospodarzem następnej Gali. Rangę spotkania podniosła obecność m. in. Anny Wasilewskiej – posłanki na Sejm, Wioletty Śląskiej-Zyśk – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Alicji Dzietowieckiej – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Olsztynie, Jacka Bujańskiego – przewodniczącego Komisji Sportu Motocyklowego PZM, Elżbiety Olszewskiej – przewodniczącej Zespołu Ochrony Środowiska  PZM oraz przedstawicieli grupy sponsorów, wspierających sport motorowy na Warmii i Mazurach.

Olsztyński PZM. zrzesza 24 kluby, w których zarejestrowanych jest ponad 1000 osób. W minionym 2017 roku na terenie województwa zorganizowano 85 imprez różnej rangi, wiele z nich o charakterze cyklicznym. Jeśli chodzi o samochody były to przede wszystkim: Szuter Cup oraz Mistrzostwa Warmii i Mazur. Pakiet imprez motocyklowych był jeszcze bogatszy (motocross, enduro, cross country). Organizacja Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Strefy Polski Północnej i Mistrzostw Okręgu świadczy o dużej aktywności. Tak szeroki wachlarz dawał możliwość rywalizacji zawodnikom o zróżnicowanych umiejętnościach. Co istotne, imprezy przeprowadzano na wszystkich dostępnych w regionie torach (Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Mrągowo, Olecko, Orneta, Gizycko, Reszel, Olsztyn).

W ubiegłorocznej działalności ZO PZM liczył się tu nie tylko sportowy aspekt. Duży nacisk położono na doskonalenie umiejętności kierowców, włączono się w wiele akcji profilaktycznych, dotyczących zwykłych użytkowników dróg, nie pomijając młodzieży. A dobitnym przykładem było przeprowadzenie właśnie u nas, konkretnie w Nidzicy, 40 finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wiceprezes ZO PZM podziękował wszystkim organizatorom za zaangażowanie, samorządom, sponsorom i policji za ogromne wsparcie. Wyrazem tego były okolicznościowe statuetki i gustowne gadżety. Anna Wasilewska, która przez wiele lat współdecydowała o strategii rozwoju sportu na Warmii i Mazurach, podkreśliła, że zainteresowanie startami automobilistów i motocyklistów jest nadal duże, że te dyscypliny przynoszą mieszkańcom, regionu wiele splendoru.

Na zakończenie pierwszej części Jerzy Borowski z Olsztyńskiego Kluby Motocyklowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla PZM”. W drugiej części nagrodzono zawodników, którzy odnieśli największe sukcesy międzynarodowe, krajowe i regionalne. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zarząd Okręgowy PZM: