1 Runda MOL KJS już 22 kwietnia
Automobilklub Lubelski i Automobilklub Lubelski Sport  zaprasza w dniu 22... więcej
Komunikat dot. Turniejów BRD
Krajowy Komitet Organizacyjny Turniejów BRD informuję, że w turniejach dla... więcej
4 runda POL SSp
Automobilklub Biłgorajski zaprasza w dniu 8 kwietnia (niedziela) 2018r. na... więcej
1 Runda MML już 2 kwietnia
Klub Motorowy "CROSS" zaprasza 2 kwietnia w Lany Poniedziałek na tor... więcej
Spotkanie Prezesów z okręgu lubelskiego z Prezesem PZM
 W dniu 24 marca 2018 r. w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie... więcej

Relacja z Turystycznego Rajdu Niepodległości

Dwadzieścia dwie załogi postanowiły uczcić Święto Niepodległości biorąc udział w 18. Samochodowym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez Automobilklub Chełmski. Do pokonania miały trasę długości 76 km prowadzącą m. in. przez Zawadówkę, Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec, Krynicę, Krupe i Depułtycze. Nie zawsze się to zdarza, ale tym razem wszyscy dotarli na metę i nie było żadnych spóźnień. Mieliśmy sporo obaw jeśli chodzi o pogodę, ale na szczęście deszcz nie przeszkadzał w zwiedzaniu ciekawych obiektów. Na starcie uczestnicy otrzymali rogale świętomarcińskie (oryginalne, z Poznania), a po mecie czekał gulasz z gęsiny.
Zwycięzcami rajdu została załoga Marcin Grzywna - Dominika Grzywna (23,0 pkt., Automobilklub Chełmski, volvo). Kierowca tej załogi po raz kolejny zrobił sobie fajny prezent imieninowy. Drugie miejsce zajęli Michał Kawka i Justyna Kawka wspomagani przez córkę Karolinkę (31,4, AKCh, mercedes), a trzecie Marcin Rogul Rogulski i Agnieszka Sakowicz (34,4, Automobilklub Bialskopodlaski, volvo). Czyżby podróżowanie samochodami szwedzkiej marki gwarantowało sukces??  Warto też zaznaczyć, że te trzy załogi wypełniły ostatni test turystyczny „na zero”.
W klasyfikacji debiutantów zwyciężyli Justyna Kozłowska i Michał Kuźnia (50,5, megane) przed Mariusz Szoda i Joanną Małek (81,9, AKCh, rover) oraz Szymonem Jaroszyńskim i Sandrą Górniak (92,5, mercedes).
Wśród załóg jadących samochodami mającymi ponad 25 lat najlepsi okazali się Arkadiusz i Jolanta Moryc (73,1, Automobilklub Lubelski, mercedes W123).
W klasyfikacji Rajdu Oldboyów (tradycyjna impreza w której biorą udział załogi zaproszone przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego) najlepszą trójkę utworzyły załogi Michał i Justyna Kawka, Bartek i Michał Parafiniuk (71,0, Automobilklub Bialskopodlaski, migane) oraz Dariusz Chodkowski i Janusz Skrzypek (71,2, Klub Motorowy Pionier, peugeot).
Zakończenie imprezy odbyło się w Kawiarnia artystyczna Decaffencja, a puchary i nagrody wręczał prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie Waldemar Czerniak. Sponsorami rajdu byli: Województwo Lubelskie, Miasto Chełm i firma SUNgraf, a partnerem logistycznym Stowarzyszenie WeRwA

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: