Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Rajd Turystyczny i Zlot Pojazdów Zabytkowych i Nietypowych - zaproszenie na 15 lipca
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 15 lipca na Rajd Turytyczny w ramach... więcej
Klasyczny Czwartek w Białej Podlaskiej - podsumowanie z dnia 28.06.18
Drugie w tym roku spotkanie Bialskich Klasyków Nocą na Placu Wolności w Białej... więcej
Piękny Klasyczny Piątek
Automobilklub Chełmski zaprasza na pierwszy w tym roku Piękny Klasyczny Piątek... więcej
7 Rajd Motocykli Zabytkowych w dniach 29.06-01.07.18r. w Nałęczowie
Lubelska Grupa Weterańska Partyzant serdecznie zaprasza w dniach 29.06-01.07.... więcej
8. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich 2018 w dniach 16-17 czerwca
Wszystkich posiadaczy klasyków i miłośników starej motoryzacji, zapraszamy na... więcej
Szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego
W dniu 10 czerwca 2018 r. w Lublinie odbędzie się szkolenie Organizatorów... więcej
MotoKropla Chełm 2018
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,W imieniu Stowarzyszenia Motocyklistów... więcej
Finał Wojewódzki OT BRD dla uczniów szkół podstawowych
41 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,... więcej

Relacja z Turystycznego Rajdu Niepodległości

Dwadzieścia dwie załogi postanowiły uczcić Święto Niepodległości biorąc udział w 18. Samochodowym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez Automobilklub Chełmski. Do pokonania miały trasę długości 76 km prowadzącą m. in. przez Zawadówkę, Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec, Krynicę, Krupe i Depułtycze. Nie zawsze się to zdarza, ale tym razem wszyscy dotarli na metę i nie było żadnych spóźnień. Mieliśmy sporo obaw jeśli chodzi o pogodę, ale na szczęście deszcz nie przeszkadzał w zwiedzaniu ciekawych obiektów. Na starcie uczestnicy otrzymali rogale świętomarcińskie (oryginalne, z Poznania), a po mecie czekał gulasz z gęsiny.
Zwycięzcami rajdu została załoga Marcin Grzywna - Dominika Grzywna (23,0 pkt., Automobilklub Chełmski, volvo). Kierowca tej załogi po raz kolejny zrobił sobie fajny prezent imieninowy. Drugie miejsce zajęli Michał Kawka i Justyna Kawka wspomagani przez córkę Karolinkę (31,4, AKCh, mercedes), a trzecie Marcin Rogul Rogulski i Agnieszka Sakowicz (34,4, Automobilklub Bialskopodlaski, volvo). Czyżby podróżowanie samochodami szwedzkiej marki gwarantowało sukces??  Warto też zaznaczyć, że te trzy załogi wypełniły ostatni test turystyczny „na zero”.
W klasyfikacji debiutantów zwyciężyli Justyna Kozłowska i Michał Kuźnia (50,5, megane) przed Mariusz Szoda i Joanną Małek (81,9, AKCh, rover) oraz Szymonem Jaroszyńskim i Sandrą Górniak (92,5, mercedes).
Wśród załóg jadących samochodami mającymi ponad 25 lat najlepsi okazali się Arkadiusz i Jolanta Moryc (73,1, Automobilklub Lubelski, mercedes W123).
W klasyfikacji Rajdu Oldboyów (tradycyjna impreza w której biorą udział załogi zaproszone przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego) najlepszą trójkę utworzyły załogi Michał i Justyna Kawka, Bartek i Michał Parafiniuk (71,0, Automobilklub Bialskopodlaski, migane) oraz Dariusz Chodkowski i Janusz Skrzypek (71,2, Klub Motorowy Pionier, peugeot).
Zakończenie imprezy odbyło się w Kawiarnia artystyczna Decaffencja, a puchary i nagrody wręczał prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie Waldemar Czerniak. Sponsorami rajdu byli: Województwo Lubelskie, Miasto Chełm i firma SUNgraf, a partnerem logistycznym Stowarzyszenie WeRwA

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: