Smutna wiadomość
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku... więcej
AK Biłgorajski zagra dla WOŚP
 Jak co roku w dniu finału WOŚP zapraszamy na imprezę motoryzacyjną... więcej
AK Chełmski zagra dla WOŚP
SUPERSPRINT WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYSztab nr 600 Wielkiej... więcej
Relacja z SSp w Białej Podlaskiej
SuperSprint FINAŁOWA 5 runda – 9 grudnia 2018 roku, organizatorem jest... więcej
Ostatnia Runda Klubowa SSp Ak Chełmskiego
OSTATNI RALLYSPRINT ROKU 2018Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału... więcej
MODA NA ODBLASKI
Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w... więcej
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJ - relacja z ostaniej rundy turystycznej 2018
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJBartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z... więcej
Ostatnia biłgorajska runda w SSp -relacja
Ostatnia runda rangi okręgowej w tym roku kalendarzowym została przeprowadzona... więcej
Klubowy SSp w dniu 9 grudnia w Białej Podlaskiej
1. INFORMACJE WSTĘPNEImpreza odbędzie się w dniu 09 grudnia 2018 roku. Impreza... więcej
Rajd Turystyczny w 100- lecie Niepodległości
RAJD W 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCIZapraszamy do udziału w 19. Turystycznym... więcej

Relacja z Turystycznego Rajdu Niepodległości

Dwadzieścia dwie załogi postanowiły uczcić Święto Niepodległości biorąc udział w 18. Samochodowym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez Automobilklub Chełmski. Do pokonania miały trasę długości 76 km prowadzącą m. in. przez Zawadówkę, Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec, Krynicę, Krupe i Depułtycze. Nie zawsze się to zdarza, ale tym razem wszyscy dotarli na metę i nie było żadnych spóźnień. Mieliśmy sporo obaw jeśli chodzi o pogodę, ale na szczęście deszcz nie przeszkadzał w zwiedzaniu ciekawych obiektów. Na starcie uczestnicy otrzymali rogale świętomarcińskie (oryginalne, z Poznania), a po mecie czekał gulasz z gęsiny.
Zwycięzcami rajdu została załoga Marcin Grzywna - Dominika Grzywna (23,0 pkt., Automobilklub Chełmski, volvo). Kierowca tej załogi po raz kolejny zrobił sobie fajny prezent imieninowy. Drugie miejsce zajęli Michał Kawka i Justyna Kawka wspomagani przez córkę Karolinkę (31,4, AKCh, mercedes), a trzecie Marcin Rogul Rogulski i Agnieszka Sakowicz (34,4, Automobilklub Bialskopodlaski, volvo). Czyżby podróżowanie samochodami szwedzkiej marki gwarantowało sukces??  Warto też zaznaczyć, że te trzy załogi wypełniły ostatni test turystyczny „na zero”.
W klasyfikacji debiutantów zwyciężyli Justyna Kozłowska i Michał Kuźnia (50,5, megane) przed Mariusz Szoda i Joanną Małek (81,9, AKCh, rover) oraz Szymonem Jaroszyńskim i Sandrą Górniak (92,5, mercedes).
Wśród załóg jadących samochodami mającymi ponad 25 lat najlepsi okazali się Arkadiusz i Jolanta Moryc (73,1, Automobilklub Lubelski, mercedes W123).
W klasyfikacji Rajdu Oldboyów (tradycyjna impreza w której biorą udział załogi zaproszone przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego) najlepszą trójkę utworzyły załogi Michał i Justyna Kawka, Bartek i Michał Parafiniuk (71,0, Automobilklub Bialskopodlaski, migane) oraz Dariusz Chodkowski i Janusz Skrzypek (71,2, Klub Motorowy Pionier, peugeot).
Zakończenie imprezy odbyło się w Kawiarnia artystyczna Decaffencja, a puchary i nagrody wręczał prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie Waldemar Czerniak. Sponsorami rajdu byli: Województwo Lubelskie, Miasto Chełm i firma SUNgraf, a partnerem logistycznym Stowarzyszenie WeRwA

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: