Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Rajd Turystyczny i Zlot Pojazdów Zabytkowych i Nietypowych - zaproszenie na 15 lipca
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 15 lipca na Rajd Turytyczny w ramach... więcej
Klasyczny Czwartek w Białej Podlaskiej - podsumowanie z dnia 28.06.18
Drugie w tym roku spotkanie Bialskich Klasyków Nocą na Placu Wolności w Białej... więcej
Piękny Klasyczny Piątek
Automobilklub Chełmski zaprasza na pierwszy w tym roku Piękny Klasyczny Piątek... więcej
7 Rajd Motocykli Zabytkowych w dniach 29.06-01.07.18r. w Nałęczowie
Lubelska Grupa Weterańska Partyzant serdecznie zaprasza w dniach 29.06-01.07.... więcej
8. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich 2018 w dniach 16-17 czerwca
Wszystkich posiadaczy klasyków i miłośników starej motoryzacji, zapraszamy na... więcej
Szkolenie Organizatorów Sportu Popularnego
W dniu 10 czerwca 2018 r. w Lublinie odbędzie się szkolenie Organizatorów... więcej
MotoKropla Chełm 2018
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,W imieniu Stowarzyszenia Motocyklistów... więcej
Finał Wojewódzki OT BRD dla uczniów szkół podstawowych
41 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,... więcej

Relacja z przedostatniej Rundy Super Sprint

10 grudnia rozegrana została ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu w Super Sprintach, która była jednocześnie rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego.

Rajd nosił nazwę Barbórka POL-LUX i został zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. W zawodach wzięło udział 26 zawodników, reprezentujących kluby z okręgu lubelskiego i podlaskiego. , Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy trasy, Motobar – nowa próba organizowana w nowej lokalizacji gdzie było zorganizowane biuro rajdu, na tej próbie został rozegrany prolog, a także nocne kryterium na zakończenie rajdu, oraz dwie próby tradycyjnie rozgrywane na bialskim lotnisku, na każdej z nich zorganizowane zostały trzy próby. Nowością po raz pierwszy od pojawienia się w regulaminach Super Sprintu i KJS była stawka aut w klasie historycznej, w której wystartowało 4 zawodników w tym 2 Żuki, Fiat 125p i Polonez. Szczególnie zacięta i emocjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy zawodnikami startującymi Żukami. Mamy nadzieję że ten start zachęci innych posiadaczy starszych aut do rywalizacji we własnej klasie w przyszłym sezonie.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Wiktor Bieniek z AK Chełmskiego, przed Adamem Tumielem i Pawłem Siodmokiem z AK Podlaskiego. Szczegółowe wyniki w załączniku. Pomimo lekkiego śniegu który prószył przed zawodami nawierzchnia była w większości sucha, a podczas imprezy nie było opadów temperatura w okolicach 0 stopni.

Była to ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego w Super Sprintach w sezonie 2017, po jej zakończeniu podsumowana została klasyfikacja punktowa, najlepsi zawodnicy w klasach otrzymali pamiątkowe puchary. Najlepsi zawodnicy w sezonie również zostali uhonorowani.
Mistrzem sezonu 2017 został Wiktor Bieniek z Automobilklubu Chełmskiego, I wicemistrzem Marek Stupak z Automobilklubu Bialskopodlaskiego, II wicemistrzem Sebastian Malewski.

Podczas imprezy odbyła się licytacja „Świąteczna motopaczka” organizowana przez firmę East Motorsport na Stowarzyszenie przy domu dziecka, zebrane fundusze pozwoliły przygotować świąteczne prezenty dla dzieci. W przerwach między próbami odbywały się też pokazy driftu.

Dziękujemy uczestnikom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy, szczegóły na stronie akbiala.pl.
GP

Tekst: Automobilklub Bialskopodlaski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: