Smutna wiadomość
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku... więcej
AK Biłgorajski zagra dla WOŚP
 Jak co roku w dniu finału WOŚP zapraszamy na imprezę motoryzacyjną... więcej
AK Chełmski zagra dla WOŚP
SUPERSPRINT WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYSztab nr 600 Wielkiej... więcej
Relacja z SSp w Białej Podlaskiej
SuperSprint FINAŁOWA 5 runda – 9 grudnia 2018 roku, organizatorem jest... więcej
Ostatnia Runda Klubowa SSp Ak Chełmskiego
OSTATNI RALLYSPRINT ROKU 2018Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału... więcej
MODA NA ODBLASKI
Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w... więcej
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJ - relacja z ostaniej rundy turystycznej 2018
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJBartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z... więcej
Ostatnia biłgorajska runda w SSp -relacja
Ostatnia runda rangi okręgowej w tym roku kalendarzowym została przeprowadzona... więcej
Klubowy SSp w dniu 9 grudnia w Białej Podlaskiej
1. INFORMACJE WSTĘPNEImpreza odbędzie się w dniu 09 grudnia 2018 roku. Impreza... więcej
Rajd Turystyczny w 100- lecie Niepodległości
RAJD W 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCIZapraszamy do udziału w 19. Turystycznym... więcej

Relacja z przedostatniej Rundy Super Sprint

10 grudnia rozegrana została ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu w Super Sprintach, która była jednocześnie rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego.

Rajd nosił nazwę Barbórka POL-LUX i został zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. W zawodach wzięło udział 26 zawodników, reprezentujących kluby z okręgu lubelskiego i podlaskiego. , Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy trasy, Motobar – nowa próba organizowana w nowej lokalizacji gdzie było zorganizowane biuro rajdu, na tej próbie został rozegrany prolog, a także nocne kryterium na zakończenie rajdu, oraz dwie próby tradycyjnie rozgrywane na bialskim lotnisku, na każdej z nich zorganizowane zostały trzy próby. Nowością po raz pierwszy od pojawienia się w regulaminach Super Sprintu i KJS była stawka aut w klasie historycznej, w której wystartowało 4 zawodników w tym 2 Żuki, Fiat 125p i Polonez. Szczególnie zacięta i emocjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy zawodnikami startującymi Żukami. Mamy nadzieję że ten start zachęci innych posiadaczy starszych aut do rywalizacji we własnej klasie w przyszłym sezonie.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Wiktor Bieniek z AK Chełmskiego, przed Adamem Tumielem i Pawłem Siodmokiem z AK Podlaskiego. Szczegółowe wyniki w załączniku. Pomimo lekkiego śniegu który prószył przed zawodami nawierzchnia była w większości sucha, a podczas imprezy nie było opadów temperatura w okolicach 0 stopni.

Była to ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego w Super Sprintach w sezonie 2017, po jej zakończeniu podsumowana została klasyfikacja punktowa, najlepsi zawodnicy w klasach otrzymali pamiątkowe puchary. Najlepsi zawodnicy w sezonie również zostali uhonorowani.
Mistrzem sezonu 2017 został Wiktor Bieniek z Automobilklubu Chełmskiego, I wicemistrzem Marek Stupak z Automobilklubu Bialskopodlaskiego, II wicemistrzem Sebastian Malewski.

Podczas imprezy odbyła się licytacja „Świąteczna motopaczka” organizowana przez firmę East Motorsport na Stowarzyszenie przy domu dziecka, zebrane fundusze pozwoliły przygotować świąteczne prezenty dla dzieci. W przerwach między próbami odbywały się też pokazy driftu.

Dziękujemy uczestnikom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy, szczegóły na stronie akbiala.pl.
GP

Tekst: Automobilklub Bialskopodlaski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: