Gala Turystyki w Lublinie
W dniu 13 stycznia br. w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, na... więcej
Specjalna Runda WOŚP w Biłgoraju
W dniu 14 stycznia 2014r. Automobilklub Biłgorajski zorganizował otwartą... więcej
Jedziemy dla WOŚP
W tym roku po raz kolejny zapraszamy do wspólnej akcji "JEDZIEMY DLA WOŚP... więcej
12 Orkiestrowy Super Sprint z AK Chełmskim
Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału w 12. Orkiestrowym Super Sprincie,... więcej
Szkoła Bezpiecznej Jazdy z AK Bialskopodlaskim
Już 07.01 rusza kolejna Zimowa Samochodowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy,... więcej

Relacja z przedostatniej Rundy Super Sprint

10 grudnia rozegrana została ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu w Super Sprintach, która była jednocześnie rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego.

Rajd nosił nazwę Barbórka POL-LUX i został zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. W zawodach wzięło udział 26 zawodników, reprezentujących kluby z okręgu lubelskiego i podlaskiego. , Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy trasy, Motobar – nowa próba organizowana w nowej lokalizacji gdzie było zorganizowane biuro rajdu, na tej próbie został rozegrany prolog, a także nocne kryterium na zakończenie rajdu, oraz dwie próby tradycyjnie rozgrywane na bialskim lotnisku, na każdej z nich zorganizowane zostały trzy próby. Nowością po raz pierwszy od pojawienia się w regulaminach Super Sprintu i KJS była stawka aut w klasie historycznej, w której wystartowało 4 zawodników w tym 2 Żuki, Fiat 125p i Polonez. Szczególnie zacięta i emocjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy zawodnikami startującymi Żukami. Mamy nadzieję że ten start zachęci innych posiadaczy starszych aut do rywalizacji we własnej klasie w przyszłym sezonie.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Wiktor Bieniek z AK Chełmskiego, przed Adamem Tumielem i Pawłem Siodmokiem z AK Podlaskiego. Szczegółowe wyniki w załączniku. Pomimo lekkiego śniegu który prószył przed zawodami nawierzchnia była w większości sucha, a podczas imprezy nie było opadów temperatura w okolicach 0 stopni.

Była to ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego w Super Sprintach w sezonie 2017, po jej zakończeniu podsumowana została klasyfikacja punktowa, najlepsi zawodnicy w klasach otrzymali pamiątkowe puchary. Najlepsi zawodnicy w sezonie również zostali uhonorowani.
Mistrzem sezonu 2017 został Wiktor Bieniek z Automobilklubu Chełmskiego, I wicemistrzem Marek Stupak z Automobilklubu Bialskopodlaskiego, II wicemistrzem Sebastian Malewski.

Podczas imprezy odbyła się licytacja „Świąteczna motopaczka” organizowana przez firmę East Motorsport na Stowarzyszenie przy domu dziecka, zebrane fundusze pozwoliły przygotować świąteczne prezenty dla dzieci. W przerwach między próbami odbywały się też pokazy driftu.

Dziękujemy uczestnikom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy, szczegóły na stronie akbiala.pl.
GP

Tekst: Automobilklub Bialskopodlaski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: