Zmarł Andrzej Wroński
Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie przekazuje smutną wiadomość dot. śmierci w dniu... więcej
Kolejna Runda SSp w dniu 14 października w Biłgoraju
KOMUNIKAT Nr 1/10/2018         ... więcej
20-lecie WORD-u w Chełmie
W dniu 28 września WORD w Chełmie obchodził swoje 20-lecie działalności. ... więcej
20-lecie WORD-u w Lublinie
21 września WORD w Lublinie obchodził 20 - lecie swojej działalnośći.Lubelski... więcej
20-lecie WORD-u w Białej Podlaskiej
 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej szkoli i... więcej
Ostatnie spotkanie w sezonie z cyklu "Piekny klasyczny piątek"
PIĘKNY KLASYCZNY PIĄTEK ZAMYKA SEZONAutomobilklub Chełmski zaprasza na ostatnią... więcej
Kolejna Runda SSp już 30 września w Białej Podlaskiej
Trening i Super Sprint AKBP30-09-2018 Lotnisko w  Białej Podlaskiej 1... więcej
Relacja z XXVII Rundy TSMP, TPP oraz IV Rundy TMMOL
W dniu 16 września Zarząd Okręgowy w Lublinie wspólnie z AK Bialskopodlaskim... więcej
SSp w dniu 23 września na ODTJ w Lublinie
SUPERSPRINT NA ODTJ!Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału w 11. rundzie... więcej

Relacja z przedostatniej Rundy Super Sprint

10 grudnia rozegrana została ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu w Super Sprintach, która była jednocześnie rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego.

Rajd nosił nazwę Barbórka POL-LUX i został zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. W zawodach wzięło udział 26 zawodników, reprezentujących kluby z okręgu lubelskiego i podlaskiego. , Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy trasy, Motobar – nowa próba organizowana w nowej lokalizacji gdzie było zorganizowane biuro rajdu, na tej próbie został rozegrany prolog, a także nocne kryterium na zakończenie rajdu, oraz dwie próby tradycyjnie rozgrywane na bialskim lotnisku, na każdej z nich zorganizowane zostały trzy próby. Nowością po raz pierwszy od pojawienia się w regulaminach Super Sprintu i KJS była stawka aut w klasie historycznej, w której wystartowało 4 zawodników w tym 2 Żuki, Fiat 125p i Polonez. Szczególnie zacięta i emocjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy zawodnikami startującymi Żukami. Mamy nadzieję że ten start zachęci innych posiadaczy starszych aut do rywalizacji we własnej klasie w przyszłym sezonie.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Wiktor Bieniek z AK Chełmskiego, przed Adamem Tumielem i Pawłem Siodmokiem z AK Podlaskiego. Szczegółowe wyniki w załączniku. Pomimo lekkiego śniegu który prószył przed zawodami nawierzchnia była w większości sucha, a podczas imprezy nie było opadów temperatura w okolicach 0 stopni.

Była to ostatnia runda Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego w Super Sprintach w sezonie 2017, po jej zakończeniu podsumowana została klasyfikacja punktowa, najlepsi zawodnicy w klasach otrzymali pamiątkowe puchary. Najlepsi zawodnicy w sezonie również zostali uhonorowani.
Mistrzem sezonu 2017 został Wiktor Bieniek z Automobilklubu Chełmskiego, I wicemistrzem Marek Stupak z Automobilklubu Bialskopodlaskiego, II wicemistrzem Sebastian Malewski.

Podczas imprezy odbyła się licytacja „Świąteczna motopaczka” organizowana przez firmę East Motorsport na Stowarzyszenie przy domu dziecka, zebrane fundusze pozwoliły przygotować świąteczne prezenty dla dzieci. W przerwach między próbami odbywały się też pokazy driftu.

Dziękujemy uczestnikom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy, szczegóły na stronie akbiala.pl.
GP

Tekst: Automobilklub Bialskopodlaski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: