Odwołanie IIII Rundy MOŁ KJS - 07.06.2020 Team 50 Sieradz
Na prośbę organizatora III Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w KJS klubu SSSM... więcej
III Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Cross Country - odwołana.
Ze względu na zbliżający się termin III Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Cross... więcej
Udostępnione obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym
Od 4 maja udostępnione zostały obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze... więcej
12 czerwca rusza PGE Ekstraliga
W ramach rozgrywek wprowadzonych będzie szereg zmian organizacyjnych. Przed... więcej
Mistrzowie Sportu w Motowizji
Zapraszamy do obejrzenia filmu "Mistrzowie Motorsportu"Jest to film... więcej
R 46 - Runda zerowa Mistrzostw Polski Digital Motorsport
W minioną niedzielę odbyła się runda zerowa Mistrzostw Polski Digital... więcej
II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2020 - 17.05.2020 - odwołana
II Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2020 - 17.05.2020 -... więcej
Z powodu zagrożenia wirusem COVID-19 - XXI Okręgowy Zlot Ratowników Drogowych PZM - zostaje przełożony.
Z powodu zagrożenia wirusem COVID-19 - XXI Okręgowy Zlot Ratowników Drogowych... więcej
II Runda MOŁ MOTOPOSRTKLUB DAY V - przełożona
Informujemy że, II Runda    MOŁ  MOTOPOSRTKLUB DAY V - ... więcej

XXI Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk”

XXI Rajd Krajoznawczy KM „Energetyk”

„Beskidy - Zakopane 2015”

     Jak co roku na zakończenie sezonu turystycznego członkowie KM „Energetyk” zorganizowali  klubowy rajd krajoznawczy. Od 2 do 4  października  „motorowcy” z Bełchatowskiego „Energetyka” uczestniczyli w XXI Rajdzie Krajoznawczym „Beskidy – Zakopane 2015”. W rajdzie wzięli udział najaktywniej działający w 2015 roku członkowie „Energetyka”, którzy wyróżnili się zarówno przy organizacji imprez jak również mieli udział w sukcesach klubu w rajdach turystycznych jak i w ratownictwie drogowym. W imprezie wzięło udział 33 uczestników, którzy  jak to już stało się tradycją pojechali zwiedzać Polskę autokarem.

Pierwszego dnia (2 października) trasa rajdu prowadziła przez Częstochowę  i Katowice do Zabrza gdzie znajdowała się meta I-go etapu. W Zabrzu wszyscy uczestnicy zwiedzili Kopalnie Węgla Kamiennego „Guido”, wraz z jej podziemnymi korytarzami wykutymi w skalach z wieloma maszynami. To wszystko można było zobaczyć na poziomie 320 -zabytkowej kopalni zwiedzając przygotowane dla turystów trasy. Poziom 320 to drugi, najgłębszy poziom tej kopalni, wydrążony na przełomie XIX i XX wieku, z systemem korytarzy opartych na dwóch wyrobiskach o łącznej długości około 2,5 km, oferujący m.in. jedyną w Europie podwieszaną kolejkę górniczą, udostępnioną do ruchu turystycznego. Z Zabrza trasa rajdu prowadziła przez Mikołów, Skoczów i Bielsko Białą do Międzybrodzia Bialskiego gdzie znajdowała się meta. Podczas jazdy uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące krajoznawstwa, historii, geografii oraz znajomości trasy rajdu. Pierwszy dzień rajdu zakończyła biesiada przy muzyce.

Drugiego dnia rajdu przewidziana była wycieczka do Zakopanego. I etapem tego dnia była położona na wysokości 986 m Przełęcz Krowiarki w Babiogórskim Parku Narodowym oraz Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej u podnóża Babiej Góry. Drugim etap prowadził z Zubrzycy Górnej przez Jabłonkę i Czarny Dunajec do Chochołowa gdzie można było zwiedzić Muzeum Powstania Chochołowskiego. Następnym zwiedzanym obiektem było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Jest to  rzymskokatolickie sanktuarium maryjne, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Po sanktuarium nie mogło zabraknąć też czasu na spacer po Krupówkach. Droga powrotna z Zakopanego prowadziła przez Słowację gdzie można było zaopatrzyć się „niezbędne towary” i wracać przez Korbielów i Jeleśnię do Polski. W zabytkowej drewnianej „Starej Karczmie” w Jeleśni na uczestników czekała gorąca „Kwaśnica na świńskim ryju” która smakowała wybornie po całodniowej wycieczce. Wieczorem na uroczystej kolacji podsumowano dotychczasowe  współzawodnictwo a Komandor Rajdu Sławomir Figura ogłosił wyniki klasyfikacji.  Pierwsze miejsce i Puchar  Prezesa Klubu Motorowego „Energetyk” zdobył Krzysztof Żak, który powtórzył wynik z roku ubiegłego.

W niedzielę trzeciego dnia rajdu po śniadaniu uczestnicy rajdu udali się w kolejną wycieczkę, tym razem do rodzinnego miasta Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Oprócz zwiedzania Bazyliki Mniejszej i rodzinnego domu naszego papieża można było skosztować słynnych „papieskich kremówek”. Po powrocie do Ośrodka „Nad Wodospadem” w Międzybrodziu na wszystkich czekał jeszcze obiad i można było już wracać do domu. Piękna słoneczna pogoda dopisywała przez wszystkie dni rajdu. Do Bełchatowa „motorowcy” powrócili ok. godz. 18-tej kończąc sezon turystyczno-rajdowy 2015.            

                                                                                                  Prezes Klubu

                                                                                              Sławomir Figura

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: