I Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2021 - odwołana!
W związku z sytuacją pandemiczną w województwie łódzkim organizator MSPC w... więcej
Wystartowała Baja Drawsko Pomorskie 2021
Wystartowała Baja Drawsko Pomorskie 2021. Łódzka załoga zajełą I miejsce w... więcej
Rajd nawigacyjno- turystyczny MiCCLo Rajd 2021 Corona Edition SCCŁ
Tegoroczny sezon Stowarzyszenie Classic Cars Łódź i Garaż Klasyków rozpoczęły... więcej
KŻ Orzeł Łódź - Unia Tarnów 50:40
Klub Żużlowy Orzeł Łódź wygrywa w swoim inauguracyjnym meczu eWinner 1. Ligi z... więcej
I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w KJS - Rzeczyca 18.04.2021 - odwołana
Z przykrością informujemy, że z powody pandemii I Runda Mistrzostw Okręgu... więcej
Klub Motorowy Stryków - trening quadów.
W dniu 27 marca br. odbył się sobotni trening quadów w Strykowie. Było piękne... więcej
Wielkanoc 2021
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnychżyczy Zarząd Okręgowy Polskiego... więcej
FIA RALLY STAR W POLSCE – CO, GDZIE, KIEDY
Polski Związek Motorowy razem z Międzynarodową Federacją Samochodową FIA... więcej
I Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w KJS - Rzeczyca 18.04.2021
REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCYI Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiegow KJS.„Rzeczyca... więcej

XV JUBILEUSZOWA BARBÓRKA BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego „taty”

XV JUBILEUSZOWA BARBÓRKA BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego „taty”

Za nami 15 Jubileuszowa impreza, która zbiegła się również z moim jubileuszem 60-lecia członkowska w PZM i faktem odwołania Barbórki – Kryterium Asów, zdopingowało mnie w tym piekielnie trudnym okresie do zorganizowania namiastki tej Kultowej imprezy, tym bardziej, że miałem zaszczyt ją organizować i Dyrektorować 4-krotnie.

Kosztowało to z mojej strony ogromu wysiłku w pozyskaniu stosownych zgód zarówno dotyczącej organizacji jak i terenu na próby, czy tez spełnienia wymogów zachowania obowiązujących obostrzeń. To dzięki LIBET SA . PKP PLK SA .ZLK Warszawa. Pionier. LEI.   Orangina, Schweppes, mogliśmy rozegrać naszą Jubileuszową imprezę w takim wymiarze..

Moim kredo życiowym było i jest wyznaczenia sobie celu, który przynosiłby zarówno mnie jak z tymi, co organizuje obopólną satysfakcje, a przede wszystkim zapewnienie koleżeńskiej sportowej atmosfery.

Tak też było przy organizacji tegorocznej edycji. Dzięki pomocy pozytywnie zakręconego jak ja, Qby Żołędowskiego, mojej młodzieńczej podpory, udało spełnić się moje kredo, do którego od lat dążę, tj., wspólnego uczestnictwa z mojego pokolenia MISTRZÓW, którzy odnosili olbrzymie sukcesy międzynarodowe i krajowe, byli bożyszczami kibiców, a teraz w tej pogoni, często zapomniani. Dlatego jeszcze raz OGROM podziękowania dla LEGEND tego sportu: Andrzejowi Jaroszewiczowi-Triumfatorowi Mistrzostw Europy– 3 krotnym V-ce Mistrz. Andrzejowi Wodzińskiemu -  Utytułowanemu kierowcy rajdowemu i wyścigowemu , Andrzejowi Postawka – Legendarnemu kierowcy rajdowemu, który w ostatniej dekadzie odnosi największe sukcesy Polaków  w Historycznych Rajdach Monte Carlo. Zawodnicy Ci pokazali Klasę, jak za dawnych lat ich świetności na samochodach z okresu ich startów: Volvo AMAZON, Lancia Ful via Coupe Opel Kadet. Dziękuje również utytułowanym  Kolegom : Tomaszowi Ciecierzyńskiemu i Andrzejowi Lenczowskiemu za deklaracje startu, ale z przyczyn usprawiedliwionych nie mogli wystąpić.

Dziękuje Uczestnikom, za tak wspaniała frekwencje, sportową dynamiczną rywalizację na wymagającej szybkiej technicznie trasie Gratuluje ZWYCIĘZCOM i pokonanym za wolę WALKI.. Dziękuje za kontynuacje utrwalania sportowej, przyjaznej atmosfery, bezinteresownej pomocy, gdy zachodziła potrzeba.

Dziękuje, że dzięki Wam, nie czuje się emerytem, a przeciwnie to Wy dajecie mi siły, do dalszej pracy na rzecz sportu samochodowego. To dzięki Wam, wytrzymuje jeszcze w tak trudnych warunkach prawie 14 godzin bycia na trasie z Wami.  

Składam gorące podziękowania zarówno Sędziom imprezy, jak Fotografom w osobach: Qba Żołędowski, Adam Roch, Bartosz Kryński, Marcin Maksymiuk i tym mniej utytułowanym, że byli, wytrzymali i stworzyli świetną dokumentacje zdjęciową i filmową.

Dziękuje niezawodnej TVP3 Warszawa, za obecność i 2 relacje w Wiadomościach Sportowych

Dziękuje Kol. Michałowi Lewandowskiemu - Wielkiemu Michałowi za wpis: „ dziękuje za wspaniałą imprezę jak zawsze. Nigdy nie myślałem ze będę mógł rywalizować na jednej trasie z tak legendarnymi kierowcami”

Te słowa są podsumowaniem, CREDEM, spełnienia mojej wizji wspólnego bycia, wspólnej rywalizacji, zawodników Legend z Młodymi i za to WAM Wszystkim DZIEKUJE SERDECZNIE. Tym pięknym, wzruszającym akcentem, po prostu jeszcze, jeszcze raz Dziękuje. Pozdrawiam serdecznie i do następnej ………..                                                            Witold Prószyński „tata”
 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: