Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country 2020
Lprundaterminmiejsceorganizator1I08.03.2020BuczekGKM Buczek2II22.03.... więcej
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:
Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:Nr rundyData Organizator126.04.... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro 14.03.2020
Już 14 marca br. kolejna gratka dla wielbicieli SuperEnduro w Łódzkiej Atlas... więcej
Szkolenie na stopień Ratownika Drogowego PZM 07.03.2020
Zapraszamy wszystkich członków klubów zrzeszonych w naszym okręgu do udziału w... więcej
Spotkanie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turnieju BRD i Motoryzacyjnego 2020
W dniu 05.02.2020 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi odbyło się... więcej
Konkurs Wiedzy o BRD - karta rowerowa 26.01.2020
Automobilklub Łódzki w Rzgowie zorganizował Turniej Wiedzy o BRD - karta... więcej
Bal Karnawałowy ŁKCC
Bal Karnawałowy ŁKCC, odbył się 17.01.2020 roku w restauracji YUKA.
70 lat Polskiego Związku Motorowego
PZM powstał 30 stycznia 1950 roku z połączenia Automobilklubu Polski (rok... więcej

XIV RALLY BARBÓRKA BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego - podsumowanie

        XIV  RALLY  BARBÓRKA  BIS – Kryterium Witolda Prószyńskiego

                                                            PODSUMOWANIE

XIV edycja naszej kultowej imprezy „Barbórka Bis”-  Kryterium Witolda Prószyńskiego częściowo za nami i za chwile   przejdzie do historii Mieliśmy pogodę typowo rajdowa, było sucho, mokro, ślisko, szybko, technicznie i co najważniejsze bezpieczne, co dawało frajdę z jazdy. Dla mnie jedną z najważniejszych spraw jest stworzenie przyjacielskiej atmosfery, która sprawia, że impreza oprócz zaciętej koleżeńskiej rywalizacji, pozostawiają miłe wrażenie, wspomnienie, które owocuje późniejszą obecnością na naszych imprezach, za co jeszcze raz dziękuje zarówno Uczestnikom, jak również moim Współorganizatorom. To dzięki temu pomimo mojego wieku, mam energię do dalszych działań na rzecz tworzenia, poszukiwania nowych wyzwań i przekazywania ich WAM Uczestnikom. Tak też było w tyj edycji, gdzie moi Koledzy RAJDOWCY, tworzący Historię tego sportu, postanowili mnie przekonać przed zbliżającym się 60-leciem mojej działalności w PZM, do rozgrywania w naszej kultowej imprezie będącej namiastką Barbórki – Kryterium Asów, którą miałem zaszczyt tworzyć i organizować 4-krotnie, w jej rozkwicie - rozgrywania nocnego finału, jako: Kryterium Witolda Prószyńskiego – „taty”.

 

Znaleźli się zaraz niezawodni Koledzy prowadzący Firmy: INTERNATIONAL EXPORT IMPORT oraz PIROMAX PRODUCENT FAJERWERKÓW,którzy włączyli się w organizacje zapewniając zarówno flary jak i zestawy pirotechniczne, co pozwoliło rozegranie mojego Kryterium „w blasku płomieni, których barwa oświetlenia stworzyła niesamowitą oprawę, to dopełniło moc pozytywnych wrażeń.

 

Były z nami niezawodne Firmy współpracujące i nas wspierające nie tylko w udostępnieniu terenu, ale w przygotowaniu trasy to: PKP LINIE KOLEJOWE SA i LIBET SA - ZAKŁAD WARSZAWA., za co po raz kolejny dziękuje w imieniu własnym i Uczestników.

 

Tradycyjnie gościliśmy TELEWIZJĘ TVP 3, która spędziła z nami czas i nagrała rywalizacje, która z uwagi na obszerny materiał w niedziele, jej relacja zostanie wyemitowana we wtorek 17.12.br, na godz..21.50, na którą do oglądania serdecznie zapraszamy.. W tym miejscu trzeba podkreślić, że nasza wieloletnia współpraca z Telewizją ma na celu podkreślanie faktu, że imprezy nasze, oprócz rywalizacji sportowej z powodzenie, są szkołą doskonalenia techniki jazdy, podnoszącą umiejętności w kierowaniu samochodem, tym samym doskonałym nośnikiem propagowania bezpieczeństwa i kultury na naszych drogach i ulicach.

 

Reasumując, po raz kolejny dzięki wspólnemu z Wami tworzeniu koleżeńskiej atmosfery, zaciętej rywalizacji, na przygotowanych próbach, imprezy amatorskie mające wsparcie , mogą być odskocznią od codziennych spraw, dającą satysfakcje zarówno z osiągnięciu sukcesów sportowych, jak i spędzenia w przyjaznym gronie wolnego czasu, za co jeszcze raz DZIEKUJE.

 

Mam nadzieję, że osiągnięty nasz wspólny tegoroczny sukces, stwarza doskonałe perspektywy dla dalszej wspólnego w rozwoju naszych imprez.

 

                                                           Witold   Prószyński „tato”

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: