eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Łodzi odbędą się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek):
XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,Turniej BRDeliminacje... więcej
Składki członkowskie PZM w roku 2024
Informujemy członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym o... więcej
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w Łodzi 11.04.2024
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w ŁodziW... więcej
III KJS Rajd Głowno ŁZM Motosportklub 14.04.2024
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – eliminacje regionalne - Łódź
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny... więcej
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej
Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi

V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - relacja

V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country.

W niedzielę 16.10.2016 r. odbyła się V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country. Organizatorem był Łowicki Klub Motorowy, który po kilkuletniej przerwie wraca do organizacji imprez motorowych. Zawody odbyły się w nowym miejscu- w gminie Łyszkowice w pobliżu miejscowości Seroki. Pętla długości ponad trzech kilometrów, składająca się zarówno z krętych odcinków leśnych jak i dłuższych prostych na polanach, gwarantowała zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Dodatkowymi przeszkodami były rowy, opony, kłody oraz kilka małych skoków. Nawierzchnia toru była głównie piaszczysta. Padający przed zawodami deszcz sprawił, że tor był bardzo przyczepny, co wspomagało rywalizację. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników, którzy przyjechali z całej Polski.

Zawody zaczęły się od wyścigu klasy Młodzik. Pierwsze miejsce zajął Jakub Śniady (ŁKM Łódź), drugi był Jurand Kuśmierczyk (Automobilklub Gorzowski), natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Jakub Kowalski (Człuchowski Automobilklub). Następnie na trasę wyjechały Quady. W klasie zawodników z licencją najlepszy był Łukasz Lewy (ŁCSM MOTO-STREFA), drugie miejsce zajął Artur Szczebak (Cross Lublin), a trzeci był Marcin Dumana (KKM Kwidzyn). W rywalizacji Amatorów wygrał natomiast Piotr Jankiewicz (CKM Cieszyn), drugi był Michał Pytkowski (Motopower Lipowczyce), a trzecie miejsce zajął Marcin  Florkiewicz (ŁCSM MOTO-STREFA). Po Quadch przyszła pora na motocykle i wyścig dnia- zawodników połączonych klas A, B, C i Masters. W klasie zawodników z licencją A zwyciężył Mariusz Kubat (MKS TRYB Częstochowa), drugie miejsce zajął Paweł Wizgier (ŁKM Łódź), a trzecie Sebastian Karalus (Enduro Team Centrum Łódź). Wśród zawodników z licencją B najlepszy okazał się Damian Strzelczyk (ŁKM Łódź), drugi był Damian Kwestarz (MKS Zjednoczeni Stryków), a trzeci Sebastian Miotk (Człuchowski Automobilklub). Klasę zawodników z licencją C wygrał Tomasz Mikołajczyk (MKS Zjednoczeni Stryków), drugie miejsce zajął Konrad Skórniewski (MKS TRYB Częstochowa), a trzeci na mecie był Piotr Suszyński (Enduro Team Centrum Łódź). W klasie Masters najlepszy okazał się Tomasz Dróżdż (MKS TRYB Częstochowa), drugi był Robert Kaniewski (Klub Motorowy X RACING Lesznowola), a trzeci Mirosław Kowalski (Człuchowski Automobilklub). Na koniec na trasę wyjechały Kobiety oraz Amatorzy. W klasie Kobiet najlepsza była Ewa Pikosz (Motoklub Wielkopolski), druga Ewelina Szkudlarek (ŁKM Łódź), a trzecia Weronika Florkiewicz (ŁCSM MOTO-STREFA). Wyścig klasy Amator wygrał Krzysztof Kuziemski, drugie miejsce zajął Damian Tyluś, a trzecie Artur Kruk.

Wszystkich sympatyków motocrossu zapraszamy na kolejną, ostatnią w tym sezonie Rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, która odbędzie się 06.11.2016 r. w Strykowie.