eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Łodzi odbędą się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek):
XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,Turniej BRDeliminacje... więcej
Składki członkowskie PZM w roku 2024
Informujemy członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym o... więcej
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w Łodzi 11.04.2024
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w ŁodziW... więcej
III KJS Rajd Głowno ŁZM Motosportklub 14.04.2024
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – eliminacje regionalne - Łódź
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny... więcej
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej
Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi

V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country - relacja

W niedzielę 15 października na torze w Serokach odbyła się V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country.  Mimo jesiennej pory pogoda dopisała i do startu stanęło ponad 100 zawodników, a wśród nich wielu na co dzień startujących w Mistrzostwach Polski.

W klasie Open A bezkonkurencyjny był Paweł Wizgier (ŁKM Łowicz), który prowadził od startu do mety. Bardzo dobre i równe tempo pozwoliło Pawłowi wyprzedzić drugiego na mecie Alana Barszczewskiego (CROSS TEAM Stare Babice) o blisko minutę. Najniższe miejsce na podium zajął drugi z braci Barszczewskich – Erwin.

W klasie Open B sporą niespodziankę sprawił Łukasz Madej (Motopower Lipowczyce), który zameldował się na mecie jako pierwszy. Podium uzupełnili Kamil Barankiewicz i Damian Kwestarz.

W klasie Open C czwarte zwycięstwo z rzędu w MOŁ odniósł Sławomir Kreps (Szarak Sochaczew), drugie miejsce zajął Hubert Miśkiewicz, a trzeci był Wojciech Kreps.

W klasie Masters najlepszy okazał się Sławomir Milczarek (Zjednoczeni Stryków), drugie miejsce zajął Robert Kaniewski, a trzeci był Jarosław Lewy.

Bardzo silnie obsadzona była klasa Młodzik, na podium zawodnicy z czołówki Mistrzostw Polski. Ostatecznie pierwszy był Jurand Kuśmierczyk, drugi Aleksander Świrczak, a trzeci Mikołaj Stasiak.

Klasę kobiet zdominowały zawodniczki ŁCSM MOTO-STREFA, pierwsze miejsca na podium zajęła Weronika Florkiewicz, drugie Karolina Kowner, a trzecia była Aurelia Andrzejak (GKM Buczek).

Nie zawiedli również quadowcy, których w sumie było ponad dwudziestu. W klasie 2K pierwsze miejsce zajął Artur Szczebak (Cross Lublin), drugie Przemysław Dąbek (ATV Kielce), trzecie Marcin Woźniak (Motoklub Olsztyn). Natomiast w klasie 4K miejsca na podium zajęli Adam Krysiak(Tryb Częstochowa), Marcin Tasarz i Marcin Florkiewicz.

Ostatnia runda MOŁ 05.11.17 w Strykowie.