eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Łodzi odbędą się 23 kwietnia 2024 r. (wtorek):
XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,Turniej BRDeliminacje... więcej
Składki członkowskie PZM w roku 2024
Informujemy członków klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym o... więcej
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w Łodzi 11.04.2024
XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Finał Regionalny w ŁodziW... więcej
III KJS Rajd Głowno ŁZM Motosportklub 14.04.2024
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – eliminacje regionalne - Łódź
Terminy eliminacji: XXVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny... więcej
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha.
ŁÓDŹ KREUJE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona... więcej
Życzenia Wielkanocne 2024
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i... więcej
II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumiłów - relacja
Wyniki II Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country - Bogumilów - 17.03... więcej
Kalendarz imprez ZO PZM w Łodzi na rok 2024
Pobierz Kalendarz imprez 2024 ZO PZM w Łodzi

Nocne Grand Prix Tomaszowa Mazowieckiego relacja

W minioną sobotę słynne już tomaszowskie Błonia powitały zawodników na kolejnym Nocnym Grand Prix. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi synoptyków o deszczu, pogoda dopisała a zawody przebiegły w ładnej, jesiennej aurze. Trasa była dość sucha , choć zawodnicy musieli gdzie nie gdzie uważać na zalegające kałuże z wcześniejszych opadów oraz na liście leżące na drodze, które wilgotne tworzyły istną ślizgawkę. Grand Prix przebiegło bezpiecznie , oczywiście nie obyło się bez kilku błędów, jak na przykład uderzenia w krawężniki , wyjechanie poza obręb odcinka, czy też „otarcia” o latarnie w obrysie drogi. Tym samym po dwóch próbach cztery załogi musiały się wycofać z powodu uszkodzeń lub problemów technicznych.Najlepiej w tym dniu poradził sobie Adrian Wichłacz z pilotem Michałem Plichem , który już nas przyzwyczaił do efektownej ale też efektywnej jazdy i z dość dużą różnicą czasową wygrał klasyfikację generalną, pokonując tym samym drugiego Piotrka Malczewskiego jadącego z pilotem Bartoszem Kowalskim. Dużą niespodzianką było trzecie miejsce w generalce Tomka Kistera , chociaż wiemy , że to już zawodnik z dużym doświadczeniem , ale jadący dużo słabszym samochodem , bo Fiatem CC z silnikiem 1.4.

W klasie pierwszej triumfował Damian Andrzejewski (AK Skierniewice ) , drugą pozycję zajęli Boncel Damian/ Jackowski Mateusz ( również AK Skierniewice) , trzecie natomiast Gawryszczak Piotr z pilotką Edytą Drzygaś (AK Piotrkowski). Klasę drugą wygrał Tomek Kister (AK Tomaszowski), drugie miejsce zajęli Grzegorz Dybała/Damian Andrzejewski (MKS Stryków) a na najniższym stopniu podium znaleźli się Konarzewski Łukasz/ Kociołczyk Konrad (AK Skierniewice).

Klasą trzecią wygrali Damian Tomaszewski z pilotką Ewą Nowak (TEAM 50 Sieradz), na drugim miejscu uplasował się Lesiak Dominik a trzecią pozycje zajął Kamil Kołodziejek ( obaj AK Piotrkowski)..

W klasie czwartej triumfował Mariusz Kotynia (AK Tomaszowski) , pozycję drugą zajął Łukasz Jaworski z pilotem Konradem Grzywaczem( AK Tomaszowski ) , natomiast trzecie Cezary Czapiński jadący z Adamem Stankiewiczem ( niezrzeszeni).

Dwa pierwsze miejsca na podium klasy piątej przypadły zwycięzcom klasyfikacji generalnej tzn. Adrianowi Wichłaczowi z pilotem Michałem Plichem (AK Tomaszowski )oraz Piotra Malczewskiego z pilotem Bartoszem Kowalskim (AK Tomaszowski).Trzecie miejsce zajęli Maciek Majczyna jadący z Arkiem Błażejewski (także AK Tomaszowski).

Klasę GOŚĆ z sześciu załóg ukończyło tylko cztery , wygrali ją bracia Stręgiel Tomasz i Krzysztof (R 46 ), na drugim miejscu uplasował się Łukasz Solecki (AK Tomaszowski) na najniższym stopniu podium stanęli Michał Kwieciński z pilotem Tomkiem Przysuszyńskim. (AK Tomaszowski).

Na koniec Nocnego Grand Prix zostały rozdane puchary i nagrody dla zwycięzców. Ogromny puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Tomaszowa Pana Marcina Witko otrzymał triumfator klasyfikacji generalnej – Adrian Wichłacz , a zwycięzcy wszystkich klas poza pucharami otrzymali także nagrody ufundowane przez producenta markowego niemieckiego oleju – firmę ROWEwww.rowe.pl, facebook.com/rowepolska . Także Automobilklub Tomaszowski ufundował swoje nagrody , które tym razem trafiły dla zawodników, którzy zajęli miejsca 7-9 w klasyfikacji generalnej.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przyjazd oraz wspaniałą atmosferę , dziękujemy także osobom które pomagały w zabezpieczeniu terenu zawodów – kolegom z ŁZM Motorsportklub , Automobilklubu Piotrkowskiego , Jednostki 1002 Strzelec z Tomaszowa, Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., OSP Białobrzegi.

Zapraszamy już wkrótce na kolejne rajdowe zmagania organizowane przez Automobilklub Tomaszowski, przed nami Rajd Andrzejkowy, niebawem dokładne informacje.