Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country 2020
Lprundaterminmiejsceorganizator1I08.03.2020BuczekGKM Buczek2II22.03.... więcej
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:
Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:Nr rundyData Organizator126.04.... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro 14.03.2020
Już 14 marca br. kolejna gratka dla wielbicieli SuperEnduro w Łódzkiej Atlas... więcej
Szkolenie na stopień Ratownika Drogowego PZM 07.03.2020
Zapraszamy wszystkich członków klubów zrzeszonych w naszym okręgu do udziału w... więcej
Spotkanie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turnieju BRD i Motoryzacyjnego 2020
W dniu 05.02.2020 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi odbyło się... więcej
Konkurs Wiedzy o BRD - karta rowerowa 26.01.2020
Automobilklub Łódzki w Rzgowie zorganizował Turniej Wiedzy o BRD - karta... więcej
Bal Karnawałowy ŁKCC
Bal Karnawałowy ŁKCC, odbył się 17.01.2020 roku w restauracji YUKA.
70 lat Polskiego Związku Motorowego
PZM powstał 30 stycznia 1950 roku z połączenia Automobilklubu Polski (rok... więcej

Dakar 2020 - rewelacyjny etap w wykonaniu Arkadiusza Lindnera

 

Dakar 2020: rewelacyjny etap w wykonaniu Arkadiusza Lindnera!

 

Polski kierowca quada z numerem 277 nie przestaje zaskakiwać. Łodzianin we wtorek „otarł się” o podium, ustalając tym samy swój kolejny rekordowy wynik. Arek Lindner sukces ten zadedykował swojej mamie, która w tym dniu obchodziła swoje urodziny.  

 

Arkadiusz Lindner, choć jest w tym rajdzie debiutantem, to za sprawą sowich fantastycznych historii z dakarowych tras, które codziennie przedstawia na swoich kanałach w mediach społecznościowych, stał się ulubieńcem kibiców. Pośród organizatorów i członków obsługi znany jest jako ten, który czterokrotnie odprawiał z pustyni chcący go zabrać śmigłowiec. Natomiast po wtorkowym, 9. etapie Dakaru wbił się w pamięć rywalom pokazując, że jest bardzo szybki i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszą. 

 

Nie był to łatwy etap, a jego łączna długość wynosiła aż 886 km, z czego 410 km to odcinek z pomiarem czasu. Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego już od pierwszych kilometrów prezentował bardzo dobre tempo. Pierwszy punkt kontroli czasu osiągnął z czwartym czasem, natomiast już do trzeciego waypointa nie miał przed sobą żadnych rywali. 

 

Ostatecznie do mety w Hardah Arek dotarł z czwartym czasem. Po niedługiej chwili znalazł się na podium za sprawą 15-minutowej kary, jaką otrzymał francuski zawodnik Alexandre Giroud, ale jak się okazało i nasz zawodnik popełnił błąd, za który otrzymał karne 2 minuty. Dało mu to 5. lokatę w klasyfikacji etapu i 3. pozycję wśród zawodników jadących w rajdzie na pełnych zasadach. Pozostali z polskich quadowców – Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski uplasowali się odpowiednio na 7. i 12. miejscu.

 

– Cieszę się, że mogłem zaistnieć w stawce, bo jak mówiłem wcześniej, bardzo zależało mi na tym, żeby konkurenci mnie zauważyli i wiedzieli, że będą czuli mój oddech na plecach. Dzisiaj są urodziny mojej mamy Iwony i jej dedykuję ten sukces. Mamo, bardzo cię kocham, to jest dla ciebie wynik – mówił z radością Arkadiusz Lindner. 

 

Do mety 42. edycji Rajdu Dakar pozostały już tylko trzy etapy, w tym odcinek maratoński, który rozpocznie się już w środę. Jego długość to 74 km dojazdówek i aż 534 km odcinka specjalnego. Noc ze środy na czwartek wszystkie załogi spędzą samotnie na pustyni, bez wsparcia serwisu. Dopuszczona jest pomoc jedynie między zawodnikami. 

 

Zapraszamy do śledzenia fan page’a zespołu Linder 91 Team oraz obserwacji profilu Arkadiusza Lindnera w serwisie Instagram, gdzie codziennie publikowane są zdjęcia, nagrania wideo oraz najświeższe wieści prosto z Dakaru.

Zarząd Okręgowy PZM: