Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country 2020
Lprundaterminmiejsceorganizator1I08.03.2020BuczekGKM Buczek2II22.03.... więcej
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:
Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego 2020 w KJS:Nr rundyData Organizator126.04.... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro 14.03.2020
Już 14 marca br. kolejna gratka dla wielbicieli SuperEnduro w Łódzkiej Atlas... więcej
Szkolenie na stopień Ratownika Drogowego PZM 07.03.2020
Zapraszamy wszystkich członków klubów zrzeszonych w naszym okręgu do udziału w... więcej
Spotkanie Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego Turnieju BRD i Motoryzacyjnego 2020
W dniu 05.02.2020 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi odbyło się... więcej
Konkurs Wiedzy o BRD - karta rowerowa 26.01.2020
Automobilklub Łódzki w Rzgowie zorganizował Turniej Wiedzy o BRD - karta... więcej
Bal Karnawałowy ŁKCC
Bal Karnawałowy ŁKCC, odbył się 17.01.2020 roku w restauracji YUKA.
70 lat Polskiego Związku Motorowego
PZM powstał 30 stycznia 1950 roku z połączenia Automobilklubu Polski (rok... więcej

Dakar 2020 oficjalnie rozpoczęty. Arkadiusz Lindner - Łódzki Klub Offroadowy.

Dakar 2020 oficjalnie rozpoczęty. Arkadiusz Lindner gotowy stawić mu czoła!

 

Arkadiusz Lindner stanął na rampie startowej rajdu Dakar 2020, spełniając tym samym swoje największe życiowe marzenie. Debiutant z Łodzi wyraził pełną gotowość do walki z zupełnie nowymi dla wszystkich terenami Arabii Saudyjskiej. Ta rozpocznie się już jutro.  

 

Jesteśmy świadkami otwarcia zupełnie nowego rozdziału w historii Rajdu Dakar. Najtrudniejszy offroadowy maraton świata po raz drugi przeniósł się w nowe miejsce i na nowy kontynent. Po 29 latach eksploracji Czarnego Kontynentu i 11 edycjach rozegranych na terenach Ameryki Południowej organizatorzy postawili na Azję, a dokładniej na Arabię Saudyjską.

 

Przeważające na obszarze całego kraju piaszczyste i kamieniste pustynie oraz panujący tam klimat są zbliżone do warunków, z jakimi borykali się uczestnicy afrykańskich edycji rajdu. Bardzo wielu regularnych uczestników Rajdu Dakar jest podekscytowana nową lokalizacją, nowym krajem, nowymi ludźmi, a przede wszystkim nowymi doświadczeniami. Dla zawodników z mniejszą liczbą startów oraz debiutantów, jak w przypadku Arka Lindnera, nowe miejsce to przede wszystkim wyrównanie szans na dobry wynik. Dla wszystkich będzie to jednakowo nowa przygoda.

 

– „Pierwszy kawałek da nam w kość na pewno, bo mamy ponad 700 km do przejechania, ale jestem dobrze przygotowany. Cieszę się już na ten pierwszy odcinek, który ma przynieść wiele niespodzianek, traki różnego rodzaju i zaskakującą nawigację. Jestem bardzo podekscytowany, natomiast chyba pierwszy raz zamierzam troszeczkę odpuścić gaz na samym początku. To jest długi maraton i będziemy go konsumować po kolei. Trzymajcie kciuki. ” – mówi Arkadiusz Lindner

 

Pierwsze kilometry Dakaru 2020 zawodnicy pokonają wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego z Dżudda do Al-Wadżh. Będą mieli oni do pokonania liczący 319 km odcinek specjalny oraz 433 km dojazdówek. Etap ten będzie przedsmakiem tego, z czym uczestnicy będą mierzyć się podczas całego rajdu.

 

Zapraszamy do śledzenia fan page’a zespołu Linder 91 Team oraz obserwacji profilu Arkadiusza Lindnera w serwisie Instagram, gdzie codziennie publikowane są zdjęcia, nagrania wideo oraz najświeższe wieści prosto z Dakaru.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: