Franciszek Belusiak na podium VI rundy serii Rotax
W dniach 14-15 września 2019 roku odbyła się VI runda serii Rotax Max Challenge... więcej
Świetny debiut Marcela Kuca na Kartingowych Mistrzostwach Świata 2019
W dniach 6-8 września 2019 roku na torze w fińskiej Alaharmie odbyły się... więcej
Sukces Macieja Gładysza w Finale Rok Cup Italia 2019
W dniach 7-8 września 2019 roku Maciej Gładysz wystartował we włoskim finale... więcej
Maciej Gładysz i Franek Liszka ponownie na podium serii Rok Cup Poland
W dniach 31.08-01.09.2019 roku odbyła się już VI runda serii Rok Cup Poland. Na... więcej
Kartingowe emocje na VERVA Street Racing już za nami
W dniach 24-25 sierpnia 2019 roku w Gdyni odbyła się największa impreza sportów... więcej
Franciszek Belusiak w pierwszej dziesiątce na torze w Le Mans
W dniach 21-24 sierpnia 2019 roku odbył się Rotax Max Challenge International... więcej
Niepełnosprawni na pełnym gazie❗ Kolejny raz „Przełamujemy wszelkie bariery na sportowo”
W dniu 21 sierpnia 2019 roku w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze... więcej
V RUNDA MISTRZOSTW STREFY POLSKI POŁUDNIOWEJ W MOTOCROSSIE ODWOŁANA!!
W ZWIĄZKU Z OSTATNIMI, TRAGICZNYMI WYDARZENIAMI NA TORACH  MOTOCROSSOWYCH... więcej
Szymon Oracz i Dominik Smoła wygrywają Karting Summer Cup Tarnów 2019
Dużo emocji, pasji i bardzo dobrej zabawy oraz niezwykle gorąca atmosfera... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania... więcej

Motocross Team Rapacz Klub MTR Osielec już po raz trzeci zdobył tytuł Mirza Strefy Polski Południowej w Motocrossie!!

18 października odbyła się VI finałowa runda Mistrzostw Strefy Południowej, poprzednie rundy rozgrywane były w: Dąbrowie Górniczej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Czerwionce, Kowali, Osielcu i w Dębskiej Woli. Zawodnicy ścigali się na poszczególnych torach od marca do października, aby wreszcie dotrzeć do celu - każdy chciał chociaż raz stanąć na podium, a my stawaliśmy i to kilkakrotnie - poczynając od najmniejszych:

- Klasa MX 65 Piotr Świercz Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX85 Dariusz Rapacz Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX2 Łukasz Papierz  Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX2C Mateusz Drobny Vice Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX1C Przemysław Skowroński II Vice Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX1 Tomasz Pacyga Mistrz Strefy PP,

- Klasa Kobiety Wanesa Rapacz Vice Mistrzyni  Strefy PP, Zuzanna Rusin II Vice Mistrzyni Strefy PP.

ale to jeszcze nie koniec, na podium stanął również prezes klubu Pan Zdzisław Rapacz odbierając Tytuł Mistrza Strefy Polski Południowej na rok 2015 z wielką radością, bo MTR Osielec wygrał z ogromną przewagą punktów nad II w Tabeli Klubem z Czerwionki, która  to wynosiła aż 4189 Punktów, a w mistrzostwach brało udział 42 Kluby z Polski południowej i nie tylko. Prezes podziękował wszystkim zawodnikom  kibicom i rodzicom za wytrwałość, waleczność i za ten wielki sukces jakim jest zdobycie po raz trzeci z rzędu Mistrza Strefy Polski Południowej w motocrossie.

Powodów do radości z sukcesów jest jeszcze więcej - Darek Rapacz  zdobył tytuł Vice- Mistrza Polski w klasie MX 85, zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i Pucharze Polski, Damian Kojs tryumfował w Mistrzostwach Czech zdobywając tytuł Vice Mistrza Czech, który to, dał radość nie tylko jemu, ale całemu klubowi i kibicom MTR Osielec.

Największym sukcesem dla naszego klubu był udział Darka Rapacza (EMX85) w Mistrzostwach Europy Juniorów  (Motocross of  European  Nations we Włoszech). Darek został wcielony do Kadry Polski przez Polski Związek Motorowy i wraz z 3 innymi zawodnikami Tomaszem Wysockim (EMX250), Szymonem Staszkiewiczem (EMX125) i Wojtkiem Kucharczykiem (EMX85), reprezentował nasz kraj na  drużynowych Mistrzostwach Europy w Terentino-Alto Adige, na przepięknie położonym torze u podnóża południowych Alp w Pietramurata. Zawodnicy sprawili wiele radości kibicom i polskiemu zapleczu mechaników i trenerów jaki towarzyszył każdemu z poszczególnych zawodników. Sswoją postawą pokazali, że potrafią walczyć już na poziomie europejskim. Włosi na pewno jeszcze długo będą wspominać przepiękną walkę Tomasza Wysockiego i Ivo Monticelli, gdy to w II wyścigu ku zdumieniu publiczności, trenerów i działaczy Tomek prowadził przez większą część wyścigu dając polskim  kibicom tyle radości i satysfakcji, a włoskiej publiczności gęsiej skórki, bo przecież gra była o największą dla nich stawkę, ponieważ tryumfowali w pierwszym wyścigu i Tomek był dla nich poważnym zagrożeniem. W ostateczności Tomek przyjechał do mety jako 3 zawodnik zdobywając dla naszej reprezentacji największą liczbę punktów, na drugim miejscu pod względem zdobycia punktów dla naszej reprezentacji był Darek Rapacz który, również wykazał się ogromnym duchem walki pomimo, że był to jego debiut w tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy, trzecim z kolei był Szymon Staszkiewicz i następnym Wojtek Kucharczyk, który to niestety nabawił się kontuzji w sesji treningowej, która towarzyszyła mu już do końca zawodów i nie mogliśmy już liczyć na zbyt dużą walkę z jego strony. Ostatecznie Polska zdobyła 8 Miejsce na Mistrzostwach Europy, co i tak jest dla nas Wielkim Sukcesem, bo przecież ścigaliśmy się z najlepszymi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerowi Łukaszowi Wysockiemu, działaczom i kibicom za tak udany sezon dla Klubu MTR Osielec i już z niecierpliwością czekamy na następny, może również taki owocny i udany jak ten mijający.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: