Sport kartingowy na eliminacjach do Mistrzostw Polski Ratownictwa Medycznego
W nocy 17 czerwca w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed... więcej
Kolejny dobry występ kartingowców w zawodach serii Rok Cup Poland
W dniach 8-9 czerwca 2019 roku odbyła się już III runda serii Rok Cup Poland.... więcej
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!!
Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca - jest największym i... więcej
POGÓRSKI PUCHAR SQGP-PZM 15.06.2019 r. – Huta Poręby
15 czerwca 2019 roku Stowarzyszenie Quadowa Grupa Południe ATV South Poland... więcej
Kolejny świetny występ kartingowców w zawodach serii Rok Cup Poland
W dniach 18-19 maja 2019 roku odbyła się II runda serii Rok Cup Poland. Na... więcej
V i VI runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Cross Country - RELACJA Z ZAWODÓW!!
V i VI runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Cross Country w Żagań... więcej
Tarnów - pierwszym miastem w Polsce, gdzie sport kartingowy jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych
W dniu 6 maja 2019 roku w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed... więcej
Zwycięstwo w I rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski
W miniony weekend odbyła się pierwsza odsłona najważniejszych zawodów... więcej
I-II Runda OIMP Trial, PP Trial i Classic Trial 2019
W dniach 18-19 maja 2019 roku Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów "... więcej
NAGRODY PREZYDENTA MIASTA TARNOWA DLA KARTINGOWCÓW TTSK K-TEAM
W dniu 11 kwietnia 2019 roku podczas uroczystej XIII Gali Sportu Miasta... więcej

Motocross Team Rapacz Klub MTR Osielec już po raz trzeci zdobył tytuł Mirza Strefy Polski Południowej w Motocrossie!!

18 października odbyła się VI finałowa runda Mistrzostw Strefy Południowej, poprzednie rundy rozgrywane były w: Dąbrowie Górniczej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Czerwionce, Kowali, Osielcu i w Dębskiej Woli. Zawodnicy ścigali się na poszczególnych torach od marca do października, aby wreszcie dotrzeć do celu - każdy chciał chociaż raz stanąć na podium, a my stawaliśmy i to kilkakrotnie - poczynając od najmniejszych:

- Klasa MX 65 Piotr Świercz Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX85 Dariusz Rapacz Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX2 Łukasz Papierz  Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX2C Mateusz Drobny Vice Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX1C Przemysław Skowroński II Vice Mistrz Strefy PP,

- Klasa MX1 Tomasz Pacyga Mistrz Strefy PP,

- Klasa Kobiety Wanesa Rapacz Vice Mistrzyni  Strefy PP, Zuzanna Rusin II Vice Mistrzyni Strefy PP.

ale to jeszcze nie koniec, na podium stanął również prezes klubu Pan Zdzisław Rapacz odbierając Tytuł Mistrza Strefy Polski Południowej na rok 2015 z wielką radością, bo MTR Osielec wygrał z ogromną przewagą punktów nad II w Tabeli Klubem z Czerwionki, która  to wynosiła aż 4189 Punktów, a w mistrzostwach brało udział 42 Kluby z Polski południowej i nie tylko. Prezes podziękował wszystkim zawodnikom  kibicom i rodzicom za wytrwałość, waleczność i za ten wielki sukces jakim jest zdobycie po raz trzeci z rzędu Mistrza Strefy Polski Południowej w motocrossie.

Powodów do radości z sukcesów jest jeszcze więcej - Darek Rapacz  zdobył tytuł Vice- Mistrza Polski w klasie MX 85, zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i Pucharze Polski, Damian Kojs tryumfował w Mistrzostwach Czech zdobywając tytuł Vice Mistrza Czech, który to, dał radość nie tylko jemu, ale całemu klubowi i kibicom MTR Osielec.

Największym sukcesem dla naszego klubu był udział Darka Rapacza (EMX85) w Mistrzostwach Europy Juniorów  (Motocross of  European  Nations we Włoszech). Darek został wcielony do Kadry Polski przez Polski Związek Motorowy i wraz z 3 innymi zawodnikami Tomaszem Wysockim (EMX250), Szymonem Staszkiewiczem (EMX125) i Wojtkiem Kucharczykiem (EMX85), reprezentował nasz kraj na  drużynowych Mistrzostwach Europy w Terentino-Alto Adige, na przepięknie położonym torze u podnóża południowych Alp w Pietramurata. Zawodnicy sprawili wiele radości kibicom i polskiemu zapleczu mechaników i trenerów jaki towarzyszył każdemu z poszczególnych zawodników. Sswoją postawą pokazali, że potrafią walczyć już na poziomie europejskim. Włosi na pewno jeszcze długo będą wspominać przepiękną walkę Tomasza Wysockiego i Ivo Monticelli, gdy to w II wyścigu ku zdumieniu publiczności, trenerów i działaczy Tomek prowadził przez większą część wyścigu dając polskim  kibicom tyle radości i satysfakcji, a włoskiej publiczności gęsiej skórki, bo przecież gra była o największą dla nich stawkę, ponieważ tryumfowali w pierwszym wyścigu i Tomek był dla nich poważnym zagrożeniem. W ostateczności Tomek przyjechał do mety jako 3 zawodnik zdobywając dla naszej reprezentacji największą liczbę punktów, na drugim miejscu pod względem zdobycia punktów dla naszej reprezentacji był Darek Rapacz który, również wykazał się ogromnym duchem walki pomimo, że był to jego debiut w tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy, trzecim z kolei był Szymon Staszkiewicz i następnym Wojtek Kucharczyk, który to niestety nabawił się kontuzji w sesji treningowej, która towarzyszyła mu już do końca zawodów i nie mogliśmy już liczyć na zbyt dużą walkę z jego strony. Ostatecznie Polska zdobyła 8 Miejsce na Mistrzostwach Europy, co i tak jest dla nas Wielkim Sukcesem, bo przecież ścigaliśmy się z najlepszymi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerowi Łukaszowi Wysockiemu, działaczom i kibicom za tak udany sezon dla Klubu MTR Osielec i już z niecierpliwością czekamy na następny, może również taki owocny i udany jak ten mijający.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: