FINAŁ ŚWIATOWY ROTAXA - Maciej Gładysz w Ścisłym Finale

Słoneczna Portugalia była miejscem, gdzie przez ostatnie kilka dni 12 kartingowców z Polski walczyło w Światowym Finale Rotaxa. 362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze Kartodromo Internacional do Algarve, aby wyłonić najszybszych na świecie kierowców serii ROTAXa. Wśród nich znalazł się reprezentant klubu TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który akces zagwarantował sobie zwycięstwem klasy Micro Max w polskiej edycji serii ROTAX MAX CHALLENGE Poland 2017. Młody kierowca z Tarnowa pokazał się z bardzo dobrej strony notując wysokie wyniki w sesjach treningowych, a także w samych wyścigach.

W zawodach byliśmy świadkami niesamowitych pojedynków, które rozpoczęły się od czasówki. Maciek wywalczył w niej 13 pozycję. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym Maciek zameldował się na mecie, jako 12. W kolejnym biegu przez cały wyścig pewnie odpierał ataki rywali, później konsekwentnie przebijał się do przodu, aby ukończyć ten bieg na 5 miejscu.

Po mądrze pojechanych wyścigach kwalifikacyjnych Maciek został sklasyfikowany na 7 pozycji.

Kolejnego dnia rozegrany został półfinał. Maciej jechał w sporej grupie pościgowej, w której dochodziło do wielu roszad i przetasowań. Kierowca pomimo chwilowego spadku na 8 miejsce, ostatecznie po pięknej walce awansował o dwie pozycje startowe i minął linię mety na 5 pozycji.

Do wyścigu finałowego Maciek startował z 5 miejsca, jednak w wyniku falstartu innego zawodnika lewa strona stawki pojechała za falstartem przez co Maciek spadł o kilka pozycji, by po chwili awansować na 7 pozycję. Lecz niestety pech dopada zawodnika na 2 okrążenia przed końcem, w wyniku uderzenia przez rywala Maćka obróciło i spadł prawie na koniec stawki. Kierowca nie miał już czasu, by odrobić straty i minął linię mety na 30 pozycji.

Tym występem w Finale Rotaxa Maciek potwierdził, że znajduje się w gronie najlepszych kierowców na Świecie Micro Maxa.

Gratulacje i trzymamy kciuki za kolejny bardzo udany sezon startów!

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: