Kadra Małopolski w sporcie kartingowym na sezon 2019
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Krakowie ogłosił skład... więcej
Kajetan Gawron zwycięża w prestiżowym 23 Memoriale Ayrtona Senny
W dniach 8-9 grudnia 2018 roku na torze w Sarno/Włochy odbyły się prestiżowe... więcej
TARNOWSCY MOTO MIKOŁAJE - już po raz dziewiąty, wspólnie dla dzieciaków
Przede wszystkim dużo zabawy, frajdy, uśmiechu i radości. A wszystko za sprawą... więcej
Już po raz 16 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2018. Już po raz 16 odbyły się... więcej
Tarnowianie odebrali tytuły mistrzowskie na gali Sportu Kartingowego PZM za sezon 2018
Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego PZM odbyła się w miniony piątek, 16... więcej
Karting osób niepełnosprawnych w Tarnowie - ogromne emocje na kolejnych zawodach
W dniu 15 listopada po raz kolejny na obiekcie Małopolskiego Ośrodka Sportów... więcej
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
18 listopada 2018 r. przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.... więcej
XVI Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2018
Głównymi adresatami i uczestnikami zadania są dzieci od lat 5, uczniowie... więcej
Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM Can-Am 2018 rozstrzygnięte!
W polskim światku quadowym październik to czas wzmożonych przygotowań do... więcej
Ponownie sport kartingowy w szkołach - przez zabawę do bezpieczeństwa
Sport kartingowy jest doskonałą formą wychowania komunikacyjnego dzieci i... więcej

Finał Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am 2018 już wkrótce!

W dniach 19-21 października rozegrany zostanie długo wyczekiwany finał najważniejszego cyklu quadowych rajdów przeprawowych w Polsce.

Do rozpoczęcia II rundy Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am 2018 pozostało zaledwie kilka tygodni, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami ważniejszymi informacjami na temat tych zawodów. Mamy nadzieję, że będą one pomocne dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym offroadowym wydarzeniu. Zwłaszcza, że rajdy organizowane przez Stowarzyszenie ATV Polska i Polski Związek Motorowy zyskują coraz większą popularność poza granicami naszego kraju i z rundy na rundę gościmy coraz to większe grupy obcokrajowców.

Największe zainteresowanie wśród quadowców budzi zupełnie nowa lokalizacja rajdu. Po raz pierwszy spotkamy się w rejonach przygranicznych północno-wschodniej Polski. W odległości kilkunastu kilometrów od Suwałk mieści się WOSiR Szelment, który pełnić będzie rolę bazy rajdu. Jest on także współorganizatorem finałowej rundy. Ośrodek ten to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, położony u podnóża Góry Jesionowej, który od wielu lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie. Wszyscy, którzy odwiedzą te miejsce, na brak atrakcji z pewnością nie będą narzekać. Latem goście  Szelmentu mogą aktywnie wypoczywać korzystając z wyciągu nart wodnych, który ma 1000 m długości i jest drugi pod tym względem w Polsce. Przy wyciągu funkcjonuje jedyne w okolicy, strzeżone kąpielisko z brodzikiem dla dzieci.  Istnieje również wypożyczalnia sprzętu wodnego, jak kajaki, czy rowerki wodne. Osoby nie mające lęku wysokości może zainteresować park linowy z trzema różnymi trasami, rozpiętymi na 46-ciu podporach. Można także stoczyć bój na polu do paintball’a, zagrać w minigolfa lub wypożyczyć rowery i zwiedzić przepiękną Suwalszczyznę, korzystając z bezpiecznej trasy rowerowej Green Velo. W okresie zimowym Szelment staje się prawdziwym centrum narciarskim z siedmioma wyciągami, przenośnikiem taśmowym, naturalnym lodowiskiem, trasami do uprawiania biegów narciarskich oraz wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

Ale WOSiR Szelment to nie tylko wspaniałe miejsce do wypoczynku, ale także niesamowite i przepiękne tereny. Ukształtowane zostały dziesiątki tysięcy lat temu przez odwiedzający te ziemie lądolód, który pozostawił po sobie jeziora, rynny lodowcowe, moreny czołowe, kemy, ozy i sandry. Dla uczestników rajdu oznacza to, że będą mogli spodziewać się w dużej mierze licznych trawersów, stromych podjazdów oraz zjazdów, ale nie mogą wykluczać też wodnych przepraw.

– Na Suwalszczyźnie mamy bardzo specyficzne polodowcowe tereny, z których quadowcy na pewno będą zadowoleni. Jest tu mnóstwo polodowcowych wąwozów z bardzo dużymi kątami nachylenia. Do dyspozycji mamy też należące do miasta Suwałki tereny byłych kopalni żwiru z wysokimi ścianami oraz wodą, na których można umieścić wiele ciekawych i różnorodnych pieczątek. Ostateczny wygląd trasy nie jest jeszcze ustalony, ale myślę, że 70% będą stanowiły trawersy oraz strome podjazdy i zjazdy, a pozostałe 30% tracku prowadzić będzie przez wody i błota. Wierzę, że zarówno trasy, jak i nasz ośrodek przypadnie do gustu uczestnikom rajdu i chętnie powrócą do nas w przyszłości. WOSiR Szelment jest ośrodkiem narciarstwa alpejskiego i wodnego. Mamy do dyspozycji gości miejsca noclegowe, restaurację, salę konferencyjną i cały szereg różnego rodzaju atrakcji, o których najlepiej przekonać się osobiście – mówi Wojciech Rosiński z sekcji Szelment Off-Road.

Z obecności na Suwalszczyźnie Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am cieszą się bardzo lokalne władze. Dlatego też rajd został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza, Wójta Gminy Jeleniewo Kazimierza Urynowicza oraz Wójta Gminy Szypliszki Mariusza Grygieńcia. Uczestnicy zawodów, jak zawsze będą mogli cieszyć się z licznych nagród ufundowanych przez firmę Taurus Sea Power, która jako przedstawiciel na Polskę pojazdów Can-Am oraz BRP pełni rolę Sponsora Tytularnego. Ponadto w gronie Sponsorów Wspierających znajdziemy firmy: MMC Car Poland , Arcom, Maxxis – oponyquad.pl, ATP Global, Arkas BHP, Elekromil. Do rąk zawodników trafią także nagrody ufundowane przez firmę GARMIN – wodoszczelne kamery sportowe VIRB Ultra 30 obsługujące funkcję sterowania głosowego oraz nagrywanie obrazu w technologii 4K/30 kl./s. Dzięki wbudowanej technologii G-Metrix kamera może zarejestrować dodatkowe dane takie jak prędkość, wysokość, przeciążenia, a nawet tętno, które można dodać do nagrania. Z kolei za sprawą firmy 4x4 Terenowiec najlepsi rajdowcy wzbogacą się o wspaniałe akcesoria offroadowe do quadów – liny kinetyczne, liny syntetyczne, ślizgi do lin oraz wyciągarki PW3500 z linami syntetycznymi.

Nie sposób nie wspomnieć o wieloletnich Partnerach Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am. Nad zdrowiem zawodników, jak zawsze czuwać będzie Offroad Rescue Team, a o zdrowie quadów zadba serwis Moto-Moto. Całości rozgłosu nadadzą nasi wierni Patroni Medialni – Offroad.pl, Terenowo.pl, Ścigacz.pl oraz Quadmania, która jest fundatorem nagrody i Pucharu Quadmanii dla najlepszych debiutantów.

Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie na stronach forum ATV Polska oraz fanpage’u @PSC.ATVPolska. Odwiedźcie także stronę ośrodka mieszczącą się pod adresem wosir-szelment.pl oraz polubcie jego facebook’owy fanpage @wosir.szelment  i sprawdźcie w jak wspaniałym miejscu odbędzie się tegoroczny finał Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am 2018.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: