Finały Wojewódzkie Ogólnopolskich Turniejów OMTM i BRD
Okręgowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach informuje, że w 2024... więcej
SUPEROES 2024 IV Runda
Już jutro kolejna runda Kryterium Toru "KIELCE" czyli zawody SuperOES... więcej
Pucharu Południowej Polski w cross country 2024
W najbliższą niedzielę - 21.04.2024 rozpoczyna sie cykl zawodów w ramach... więcej
Szkolenie na licencję ND-R Tor "KIELCE"
1. Termin: 14 - 15 kwietnia 2024 r. (niedziela i poniedziałek)2. ... więcej
Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych życzy Państwu Prezes... więcej
PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH enduro
Kieleckie Towarzystwo Motorowe NOVI KORONA Kielce organizuje w dniach 06-07.04.... więcej
Rozgrywki w ramach Pucharu Południowej Polski w cross country zaczynamy w... więcej
KOMUNIKAT
Informujemy, że w dniach 07-08.03.2024 biuro Zarzadu Okręgowego PZM w Kielcach... więcej
Fundacja PZM: 1,5% ma znaczenie
SZKOLENIE LICENCJA SEDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO
Lubisz motoryzację, chcesz wejść w świat motosportu? Ta informacja jest dla... więcej

VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro

Filmowa relacja na stronie :

W sobotę i w niedzielę w okolicach Morawicy odbywały się siódma i ósma runda mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro. Równolegle rozegrano także Memoriał Zbigniewa Banasika, zmarłego pięć lat temu zasłużonego świętokrzyskiego zawodnika.

W mistrzostwach Polski bardzo korzystnie zaprezentowali się zawodnicy z Kielecczyzny. W klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zajął Maciej Giemza z Kieleckiego Towarzystwa Motorowego Novi, uzyskując jednocześnie drugie miejsce w klasie E2/E3. - To były bardzo udane zawody, pomimo, że na początku czułem wielką presję. Była to tak naprawdę moja runda domowa, przyszło mnie oglądać mnóstwo znajomych i kibiców. Na szczęście zdołałem utrzymać równe tempo i osiągnąłem dobry wynik. Mam nadzieję, że kibicom podobała się moja jazda - powiedział po zawodach Maciej Giemza.

Leszek Drogosz z Enduro Team Kielce w „generalce” był szósty, za to nie miał sobie równych w klasie Masters, gdzie pewnie zwyciężył. W tej kategorii warto odnotować również doby wynik jego klubowego kolegi Grzegorza Chorodyńskiego, który uplasował się na miejscu czwartym. Udany występ zanotował inny zawodnik Enduro Team Kielce, Łukasz Stępień, który w klasie E1 zajął czwarte miejsce. Klasę Junior 50 zdominowali zawodnicy Novi. Wygrał Kacper Zięba, a drugi był Aleksander Bracik. W quadach interesująco zaprezentował się Aleksander Głowacki z klubu ATV Kielce, który w swojej klasie zajął trzecie miejsce.

W niedzielę, rozegrano także Memoriał Zbigniewa Banasika. 15 sierpnia przypadała piąta rocznica śmierci tego zasłużonego świętokrzyskiego zawodnika. W tych zawodach pasjonaci sportów motorowych mogli zmierzyć swoje siły z utytułowanymi rajdowcami z czołówki polskiego enduro. W klasie amator bardzo dobrze zaprezentowało się dwóch zawodników ostrowieckiego klubu Endurorana - Kamil Kosiak zajął drugie miejsce, a jego kolega Hubert Pachniak - trzecie. Wyprzedził ich tylko Bartłomiej Hamerlak z CKM Cieszyn. Wśród weteranów na wygrał Wojciech Rencz, znany i ceniony zawodnik z klubu AP Głogów, zaraz za nim uplasował się Leszek Drogosz z Enduro Team Kielce, później był Bartłomiej Tabin (CSM Hałda). W klasie licencja zwyciężył Sebastian Krywult z BKM Bielsko-Biała, drugie miejsce zajął Maciej Giemza z KTM Novi Kielce, a trzecie Marcin Małek z Havi Opole.