Gmina Sitkówka-Nowiny - Gospodarz i Patron tegorocznej Edycji Finałów Wojewódzkich Ogólnopolskich Turniejów BRD dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów 17 i 18.05.2018

Gospodarzem tegorocznej XLI Edycji  Finałów Wojewódzkich Ogólnopolskich Turniejów BRD dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów 17 i 18.05.2018 była Gmina Sitkówka - Nowiny na czele której stoi Wójt Pan Sebastian Nowaczkiewicz.   

 Atrakcyjne usytuowanie na malowniczym terenie Kielecko - Chęcińskiego Parku Krajobrazowego oraz stosowanie innowacyjnych technologii i nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie przedsiębiorczości, sprawia iż Gmina Sitkówka - Nowiny to doskonałe miejsce do realizacji różnego rodzaju przesięwzięć zarówno biznesowych, jak i tych o charakterze społecznym, mającym wpływ także na kształtowanie się przyszłych prawidłowych postaw i zachowań młodych ludzi. Takim wydarzeniem są wspomniane powyżej Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których podstawowym celem jest właśnie edukacja poprzez sportową rywalizację, która uczy potencjalnych przyszłych kierowców oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego bezpiecznego poruszania się po drodze. 

Oprócz licznych atrakcji turystycznych i przyrodniczych jakie ma do zaoferowania Gmina Sitkówka - Nowiny, na jej obszarze znajduje się także nowe miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane obok Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach. Miasteczko umożliwia naukę bezpiecznej jazdy rowerem oraz zdawanie części praktycznej egzaminów na kartę rowerową i motorowerową. Więcej ciekawych informacji o działalności Wójta Gminy i o Gminie Sitkówka - Nowiny można znaleźć na stronie internetowej https://www.nowiny.com.pl/index.html oraz na facebooku https://pl-pl.facebook.com/gminasitkowkanowiny/

Dziękujemy Wójtowi Gminy Panu Sebastianowi Nowaczkiewiczowi za objęcie patronatem Turniejów, a także za pomoc i osobiste zaangażowanie w ich organizację oraz udzielone wsparcie finansowe.

 

                                                                                                                               

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: