XXII Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Żarnowcu.

W dniu 26.05.2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu,  przeprowadzono XXII Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło 10 drużyn.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W trakcie turnieju zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, z znajomości  rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniu oraz testy z historii motoryzacji. Ponadto musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W dalszej części na zawodników czekały kolejne zadania. Młodzi uczestnicy musieli wykryć usterki w skuterze, motocyklu oraz samochodzie osobowym. Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz  test Stewarda samochodem osobowym 
Zmagania młodych uczestników trwały kilka godzin. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta i wyrównana. Najlepszą drużyną XXII Wojewódzkiego Finału Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego okazał się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, który w dniach: 12-13.06.2018 r. weźmie udział w Ogólnopolskim Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Białymstoku. Drużynie z Żarnowca życzymy sukcesu i zdobycia pierwszego miejsca.
XXII Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zakończył się pokazem sprzętu rolniczego.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: 

MIEJSCE:

1.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

2.Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu

3.Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu

4.Zespół szkół Ekonomicznych w Cieszynie

5.Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie

6.CKZiU w Sosnowcu

7.Zespół Szkół im.B.Prusa w Częstochowie

8.Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

9.II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

10.CKZiU w Żorach

Indywidualnie zwyciężył Marcin Ciepielak z Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu .

Wszystkie startujące drużyny oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: