Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!
W najbliższy weekend załoga LOTTO Matulka Rally Team przystąpi do drugiej rundy... więcej
Śląski MX Cup w Cieszynie
14 kwietnia 2024 roku Automobilklub Cieszyński na torze motocrossowym w... więcej
Ustalenia Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD i MTM
9 kwitnie br. w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego... więcej
42. Rajd Valašská: pierwsze szlify Jakuba Matulki i Daniela Dymurskiego w samochodzie Rally2
W miniony weekend w Czechach rozegrany został 42. Kowax Valašská Rally ValMez.... więcej
I runda Motocyklowych Mistrzostw Śląska 2024
W dniach 27 - 28 kwietnia 2024 roku Automobilklub Śląski oraz DuszanTeam... więcej
Jakub Matulka i Daniel Dymurski treningowo w Rajdzie Valašská
Załoga LOTTO Matulka Rally Team w składzie Jakub Matulka i Daniel Dymurski w... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "20 - lecie wstąpienia Polski do EU"
KMG JARZĄBEK zaprasza na Ogólnopolski Zlot Caravaningowy organizowany z okazji... więcej
Ogólnopolskie Szkolenie Sędziów Technicznych
 Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach przy współpracy z... więcej
Szkolenie dla sędziów sportu samochodowego
Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach organizuje szkolenie dla... więcej

VII i VIII runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w Trialu

W minioną sobotę 14 września odbyły się VII i VIII Runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w Trialu. Zawody zorganizowane przez Auto Moto Klub Gliwice i Klub Motorowy Górników i Energetyków w Bytomiu przeprowadzono na terenie nieczynnych kamieniołomów „Spiny” w Rogoźniku, gdzie w przeszłości organizowaliśmy już tego typu zawody. Pozytywne nastawienie i pomoc ze strony władz Gminy Bobrowniki, na czele z jej wójtem Panem Arkadiuszem Zięba, jak również duże zainteresowanie lokalnej społeczności dają nadzieję, że „Trial” do Rogoźnika zagości na stałe.

Pogoda podczas zawodów dopisała, frekwencja zawodników również, a pozytywne opinie zawodników i działaczy pozwalają sądzić, że zawody były bardzo udane.

W ogólnopolskim rajdzie „Trial Rogoźnik 2013” wystartowało 27 zawodników z czego jeden zawodów nie ukończył.

W klasie „Otwarta” gdzie startowało 12 zawodników pierwsze miejsce z wynikiem 5 pkt. karnych zajął Michał Łukaszczyk z AMK „Gorce” Nowy Targ, drugi był Gabriel Marcinów również z AMK „Gorce” Nowy Targ z 11 pkt. a trzecie miejsce zajął Tomasz Hajduk ze KKCiM „Smok” Kraków z wynikiem 38 pkt. karnych.
W klasie „Weteran” startowało 5 zawodników z których najlepiej pojechał Adam Styła z KKCiM  „Smok” Kraków zaliczając 16 pkt. karnych, drugi był Mirosław Knurowski z AMK „Gorce” Nowy Targ z wynikiem 34 pkt. a trzeci Andrzej Wyrwich z KMGiE w Bytomiu z wynikiem 45 pkt. karnych.
W klasie „Junior” wystartowało 4 zawodników a pierwsze miejsce z wynikiem 20 pkt. karnych zajął Jakub Łukaszczyk, drugi był Łukasz Zborowski z 64 punktami a trzeci Daniel Nykaza z 96 punktami, wszyscy z AMK „Nowy Targ”.
W „Konkursowej Jeździe Motocyklem”, gdzie zawodnicy nie posiadają licencji zawodniczej wystartowało 6 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Ślazyk z wynikiem 40 pkt. karnych, drugi był Jarosław Gęsiak z 50 pkt. a trzecia Klara Dubaniowska z 52 pkt. karnymi, wszyscy z KKCiM „Smok” Kraków.
W Mistrzostwach Strefy Połud.-Zach. Polski w klasie „Otwarta” zwyciężył Dariusz Błaszczyk z TMSM „Spatra” Wrocław, klasę „Weteran” wygrał Andrzej Wyrwich z KMGiE w Bytomiu a Klasę „Junior” Andrzej Tokarz z BKM „Silesia” Bytom.

Całość wyników dostępne so w zakładce WYNIKI, a w galerii można obejrzeć relację fotograficzną z odbytych zawodów.

Tekst: Andrzej Wyrwich