7. Rajd Rzeszowiak: 32 załogi na liście zgłoszeń
32 załogi trafiły na listę zgłoszeń 7. Rajdu Rzeszowiak, który odbędzie sie... więcej
Zwycięstwo mistrza – Rokita i Ślęczka triumfatorami Valvoline Rajdu Małopolskiego
Po pasjonującej walce, która trwała do ostatnich metrów finałowego odcinka... więcej
Mendrek i Tolasz najszybsi w ramach Super KJS
Jadący Hondą Civic duet Przemysław Mendrek/Bartosz Tolasz najszybciej pokonał... więcej
Konkurencje maratonu rekreacyjno-sportowego - II runda CMP i MKC PZM
Informujemy, że w zakładce II rundy opublikowano regulamin... więcej
101 załóg wystartuje w Valvoline Rajdzie Małopolski!
Ogromnym zainteresowaniem cieszy się pierwsza edycja Valvoline Rajdu Małopolski... więcej
7. Rajd Rzeszowiak na trasach „Rzeszowskiego”
Obok MARMA 30. Rajdu Rzeszowskiego rozgrywany będzie także rajd okręgowy dla... więcej
Już ponad 90 załóg chętnych do startu w Valvoline Rajdzie Małopolski
W ostatnich dniach lipca rozegrany zostanie Valvoline Rajd Małopolski, druga... więcej
Siedem odcinków specjalnych Valvoline Rajdu Małopolski
Organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski opublikowali regulamin uzupełniający... więcej
Przerwa urlopowa
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 lipca do 2 sierpnia br. Biuro Zarządu... więcej
Siedem odcinków na 7 edycję Rajdu Rzeszowiak
Już 7 sierpnia w okolicach Rzeszowa zapowiada się solidne rajdowe ściganie.... więcej

Rajd Festiwalowy: Piotrowski i Mroszczyk najszybsi

Po rozegraniu 7 zaplanowanych oesów i pokonaniu nieco ponad 240 km najszybszą załogą inauguracyjnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska okazali się Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk w Renault Clio. Zwycięski duet praktycznie do ostatnich metrów walczył o pierwsze miejsce z Kajetanem Świdrem i Marcinem Boryckim w Hondzie Civic. Trzecie miejsce padło łupem Krzysztofa Stańdo i Darka Grudziołka.

Najlepszy czas wśród wszystkich startujących zawodników uzyskali Artur Równiatka i Wojciech Habuda w Mitsubishi Lancerze Evo X, którzy jednocześnie wygrali w klasie Open 1. Drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji odcinka zajęli Przemysław Gajowczyk i Przemysław Baryła, a trzecią pozycję w zajęli Adam Wrocławski z Jackiem Spentanym w Peugeot 208 wygrywając klasę Open2.

Pierwszy  niedzielny odcinek (OS 2 Superjedynki, 3,31 km) padł łupem załóg Rachfał/Leja oraz Ciombor/Borycki (obie załogi w Civicach), którzy uzyskali identyczny czas, a pół sekundy stracili Bartosz Bąk i Paweł Daniec (Honda Civic Type-R) oraz Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk (Renault Clio III RS).

Jednak najlepszym po 1 pętli okazał się Kajetan Świder i Marcin Borycki (Honda Civic VTi). Drugie miejsce  współdzielili Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk (Renault Clio Sport), którzy prowadzą w klasie RO 1, oraz Adam Rachfał i Sławomir Leja (Honda Civic VTi). Pierwsza szóstka mieściła się w 1,5 sekundy. Po pięciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu nadal znajdowali się  debiutańci w RSMŚl Kajetan Świder oraz Marcin Borycki (Honda Civic VTi), lecz przewaga nad Rafałem Piotrowskim i Adrianem Mroszczykiem (Renault Clio Sport) wynosiła przed ostatnią pętlą zaledwie trzy dziesiąte sekundy.

W klasie RallyN1 po dwóch niedzielnych oesach prowadzili Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski, którzy o 7 dziesiątych sekundy byli lepsi od Sebastiana Bojdoła i Andrzeja Mrowczyka (obie załogi w Renault Clio III RS), po 5 oesach panowie zamienili się miejscami i załoga Bojdoł/Mrowczyk wygrała swój pierwszy rajd w nowej klasie, a w RallyN2 pewnie prowadzili Łukasz Godula i Piotr Bywalec w Peugeocie 208, którzy nie oddali zwycięstwa aż do mety.

Równie zacięta walka była w klasie PPC, gdzie po 1 pętli prowadzili Mateusz Kokoszka i Łukasz Szwed w Peugeocie 206 XS, ale 1,5 sekundy za liderami plasowali się Piotr Kamiński i Paweł Tłok (Citroen Saxo VTS), którzy to po 5 pętlach prowadzili w klasie PPC, natomiast 2,2 sekundy tracił do nich Janek Listewnik i Marcin Pasek (Peugeot 106 S16), debiutanci na koniec rajdu okazali się jednak najszybszą załogą na trasach 52. Rajdu Festiwalowego.

Klasyfikacja końcowa RSMŚl.

1.Rafał PIOTROWSKI/Adrian MROSZCZYK (Renault Clio Sport)
2.Kajetan ŚWIDER/Marcin BORYCKI (Honda Civic EK4)
3.Krzysztof STAŃDO/Dariusz GURDZIOŁEK (Renault Clio Sport II) 
4.Maciej HAWRO/Wojciech KOLACZEK (Honda Civic)      
5.Grzegorz CIOMBOR/Maciej MIKLASZEWSKI (Honda Civic)      
6.Maciej WATRAS/Kamil KLUCZEWSKI (Renault Clio)      
7.Sebastian BOJDOŁ/Andrzej MROWCZYK (Renault Clio 3 RS)            
8.Kamil KAWALEC/Sebastian KRZYŻOWSKI (Renault Clio 3 RS)            
9.Bartosz BĄK/Paweł DANIEC (Honda Civic)
10.Michał SCHMIDT/Marcin LENTNER (Renault Clio)

Klasa 1     

1.Rafał PIOTROWSKI/Adrian MROSZCZYK (Renault Clio Sport)
2.Krzysztof STAŃDO/Dariusz GURDZIOŁEK (Renault Clio Sport II)
3.Maciej WATRAS/Kamil KLUCZEWSKI (Renault Clio)

Klasa 2

1.Kajetan ŚWIDER/Marcin BORYCKI (Honda Civic EK4)
2.Maciej HAWRO/Wojciech KOLACZEK (Honda Civic)
3.Grzegorz CIOMBOR/Maciej MIKLASZEWSKI (Honda Civic)

RallyN1

1.Sebastian BOJDOŁ/Andrzej MROWCZYK (Renault Clio 3 RS)
2.Kamil KAWALEC/Sebastian KRZYŻOWSKI (Renault Clio 3 RS)
3.Olaf JEZIORSKI/Patryk KURCZOBIŃSKI (Renault Clio RS)

RallyN2

1.Łukasz GODULA/Piotr BYWALEC (Peugeot 208)
2.Damian UCHYŁA/Agnieszka RADZIK (Kia Picanto)

PPC       

1.Janek LISTEWNIK/Marcin PASEK (Peugeot 106)
2.Piotr KAMIŃSKI/Paweł TŁOK (Citroen Saxo)
3.Mateusz KOKOSZKA/Łukasz SZWED (Peugeot 206)

Open 1

1.Artur RÓWNIATKA/Wojciech HABUDA (Mitsubishi Lancer) 
2.Przemysław GAJOWCZYK/Przemysław BARYŁA (Mitsubishi Lancer)
3.Tomasz ZIELIŃSKI/Janusz WOŁEK (Subaru Impreza WRX STI)

Open 2

1.Adam WROCŁAWSKI/Jacek SPENTANY (Peugeot 208 R2 02)
2.Bartłomiej FIZIA/Paweł JAŃCZYK (Ford Fiesta)
3.Tomasz PŁAWECKI/Paweł KAIM (Honda Civic Proto)

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: