Mistrzostwa Polski Par Klubowych w Gdańsku
Już jutro zapraszamy na HN Nowak GmbH Mistrzostwa Polski Par Klubowych w... więcej
Krystian Pieszczek poprowadził drużynę do wygranej w Bydgoszczy
Krystian Pieszczek poprowadził drużynę do wygranej w Bydgoszczy01.08.2020, 14:... więcej
"Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna"
"Wygrywamy i przegrywamy jako drużyna" - wypowiedzi po meczu Zdunek... więcej
ZMIANA DATY! Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross -Country
Informujemy,że został zmieniony termin zawodów, których organizatorem jest... więcej
„MAŁY DAKAR” NA BAJA SZCZECINEK
Aż 101 pozycji liczą listy zgłoszeń do tegorocznej Baja Szczecinek. Ale nie... więcej
pas bezpieczeństwa przy pewnej prędkości nie uratuje nam życia
Zapraszamy do posłuchania ! https://radiogdansk.pl/audycje-rg/gosc-dnia-... więcej
kalendarz rozgrywek MIstrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie
GKSM zatwierdziła zaktualizowany kalendarz rozgrywek MIstrzostw Strefy Polski... więcej
I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country
W miniony weekend dopiero po raz pierwszy odbyły się inauguracyjne zawody cross... więcej
NORDA Kaszebe
W dniu 7 czerwca 2020 roku, 7 członków Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG wsparło... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Stan prawny na dzień 02.06.2020r. Dokument do użytku wewnętrznego klubów... więcej

Pożegnaliśmy sezon 2019

1 lutego 2020r  w Hotel Łeba & Spa w Łebie  po raz trzeci odbył się Bal Mistrzów Sportu Motorowego Okręgu Gdańskiego, podczas którego uhonorowano najlepszych zawodników pomorza.

Ilona Błaszczyk wspólnie z grupą przyjaciół- Moniką Samp, Agnieszką Pałac oraz Sebastianem Błaszczyk , którzy stworzyli komitet organizacyjny balu zaprosili na imprezę m.in. przedstawicieli władz powiatu i środowiska biznesowego oraz miłośników sportu. Zainteresowanie balem było bardzo duże
- do Hotelu Łeba & SPA przybyło około 200 osób. 

Oficjalnego otwarcia balu dokonał: Marian Zupa – Prezes ZO PZM Gdańsk.

Uroczysta Gala rozpoczęła  się od minuty ciszy, upamiętniającej Mistrza Motocrossu - Łukasza Lonkę, który zginął w lipcu ubiegłego roku na zawodach. Na ręce przedstawiciela Człuchowskiego Auto Moto Klubu przekazano ręcznie wykonaną tabliczkę pamiątkową dla żony mistrza.

Następnie wręczono honorowe odznaki działaczom PZM – pani Monice Samp
oraz panu Sławomirowi Sablowskiemu.

Najważniejszym punktem gali, było jednak uhonorowanie najlepszych zawodników sportu motorowego pomorza.

W sporcie motocyklowym byli to:

Kacper Baklarz (Kwidziński Klub Motorowy) - Mistrz Polski w cross country w kl. Junior 

Szymon Staszkiewicz (Człuchowski Auto Moto Klub) – Mistrz Polski Motocross wkl. MX2J,
vice MP w kl. MX2 i MX Open   

Andrzej Bogusławski (Klub Sportowy „Motocross Słupsk” – Puchar Polski cross country w kl. Masters

Kamil Grochowski (Automobilklub Morski) – Puchar Polski w kl.  Classic 750        

Rafał Sikora (Automobilklub Morski) -    Puchar Polskiw kl. postclassic    

Ivo Vasković(Automobilklub Morski) -    Puchar Polski w kl. youngtimer

Mateusz Widawski (Północny Klub Motocyklowy) – Puchar Polski w kl. classic 175           

Mateusz Łuczak (Północny Klub Motocyklowy) – Puchar Polski w kl.  youngtimer 250 oraz 2miejsce Puchar Polski w kl.  Classic 175          PKM

Radosław Widawski (Północny Klub Motocyklowy) – Puchar Polski w kl.  SP125 

Joanna Miller (Człuchowski Auto Moto Klub) -  Mistrzostwo Polski Motocross w kl. MX Kobiet ,
Puchar Polski w  Pitbike ladies  

Anna Stecjuka   (Człuchowski Auto Moto Klub) - vice Mistrzostwo Polski Motocross w kl. MX Kobiet

Bartosz Jaworski (Człuchowski Auto Moto Klub) – Mistrz Polski Motocross w kl.  MX65  

Damian Zdunek (Człuchowski Auto Moto Klub) – Mistrz Polski Motocross w kl. MX85     

Tomasz Wysocki (Człuchowski Auto Moto Klub) - Mistrz Polski Motocross w kl.  MX2, MX Open
oraz Puchar Polski Motocross w kl.  MX Open   

Łukasz Lonka (Człuchowski Auto Moto Klub) -    2vice Mistrz Polski Motocross w kl. MX2, 2mPucharu Polski Motocross w kl.  MXOpen 

Jacek Lonka (Człuchowski Auto Moto Klub) – Mistrz Polski Motocross w kl.  MX Masters 50+ oraz  Puchar Polski Motocross w kl.  MX Masters    

Artur Kozłowski (Automobilklub Morski)  - 2m Pucharu Polski w kl. Classic 500   

Tomasz Janiak (Północny Klub Motocyklowy) - 3m Pucharu Polski w kl. Classic 175          

Sebastian Kapusta (Północny Klub Motocyklowy) - 3m Pucharu Polski w kl. Post Classic 580        

Paweł Kapusta (Północny Klub Motocyklowy) - 3m Pucharu Polski w kl. Youngtimer 250              

Paweł Zachariasz (Północny Klub Motocyklowy)  - 3m Puchar Polski w kl.  Youngtimer 500           

Waldemar Lonka (Człuchowski Auto Moto Klub) - 3m Pucharu Polski Motocross w kl. MX Masters

Grzegorz Seemann (Klub Sportowy „Motocross Słupsk”) - 3m Pucharu Polski cross country w kl.  Junior

Zoran Vaśković  (Automobilklub Morski) - 2m Puchar Polski w kl.  Classic 750      

Mariusz Lewandowski (Kwidzyński Klub Motorowy) - 3m Puchar Polski  Cross Country  

ŻUŻEL:

Karol Żupiński ( GKŻ Wybrzeże ) – 3 m o Brązowy Kask  

Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże) - 2m Indywidualnych Mistrzostw Polski mini żużla 85-125cc    

Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże) - 2m Puchar Polski par klubowych w mini żużlu 85-125cc      

Kacper Król (GKŻ Wybrzeże ) - 2m Puchar Polski  par klubowych w mini żużlu 85-125cc  

Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże) - 2m Puchar Polski  par klubowych w mini żużlu 85-125cc  

Natomiast w sporcie samochodowym w sezonie 2019 tytuły zdobyli:

Piotr Zaleski (Automobilklub Orski) – Mistrzostwo Polski  Historycznych Rajdowych  Samochodowych Mistrzostw Polski w kat FIA 3         

Adam Puciata i Adam Bougsiaa    (Automobilklub Orski) - vice Mistrzowie Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Endurance w kl. D4 3500

Leszek Orzechowski (Automobilklub Orski) – 1miejsce   Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 
w kl N-2000       

Agnieszka i Tomasz  Pyra (Automobilklub Orski) – Mistrzowie Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w kl Open 2WD

Łukasz Kabaciński  i Michał Kuśnierz (Automobilklub Orski) - wice Mistrzowie Polski w  Rajdowych Samochodowych  Mistrzostwach Polski w kl Open 4WD    

Grzegorz Ostrowski (Automobilklub Orski) - 3m Wyścigowe Samochodowe  Mistrzostwa Polski kl DN 7-0             

Mikołaj Kempa (Automobilklub Orski) - vice Mistrz  Łotwy w klasie LRC1 w Mistrzostwach Rajdowych na Łotwie oraz 3m w kl w Mistrzostwach Rajdowych w Estonii         

Polski Związek Motorowy to nie tylko sporty motorowe, ale również bezpieczeństwo w ruchu drogowym panowie:

Aleksander Rzepa i Michał Czerwiec (Stowarzyszenie MotoAktywni)  - zdobyli    2miejsce
w Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych.           

 Gdy wychylono pierwsze toasty, rozmowy zeszły na wszelkie życiowe tematy.  Biesiadnicy  wzmocnili się  pysznym poczęstunkiem (pochwały tego wieczoru zbierała zwłaszcza zupa krem z dyni i gruszki,
a także kaczka w wiśniach). Następnie ruszyli na parkiet. Tam bawili się znakomicie do białego rana przy serwowanej przez DJ Alladyna oraz DJ Freek - a muzyce, niezależnie od tego, czy z głośników płynęło akurat „Ona tańczy dla mnie”, czy  któryś z przebojów Queen lub Mr. Zoob „Mój jest ten kawałek podłogi”.

 

Całe wydarzenie nie miałoby miejsca gdyby nie partnerzy – WP Sportowe Fakty, które objęły patronatem medialnym nasz bal, Hotel Łeba & SPA, Northgate Logistics, Quick Gym EMS, Motocykle 3City, White&beauty Gdańsk, simFLIGHT Airbus A320 Symulator, Old School BarberShop, Motul, Auto Land, Teatr Miejski w Gdyni im. Witolda Gombrowicza, SikorkiFoto, ETS Energotechnika, którzy hojnie nas wsparli za co serdecznie dziękuję i liczę na dalszą owocną współpracę.

Pożegnaliśmy hucznie sezon 2019, teraz czas przygotować się do sezonu 2020, który wkrótce się rozpocznie. Naszym zawodnikom, życzymy udanych startów, dobrej zabawy oraz ukończenia każdego wyścigu – tyle samo met co startów.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share