Z głębokim żalem zawiadamiamy
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 sierpnia 2018 roku, w wieku 82 lat,... więcej
Biuro nieczynne
W dniach 17.08.2018 - 03.09.2018 biuro ZO PZM nieczynne.W pilnych sprawach... więcej
Puchar dla najszybszego sędziego oraz integracja
W dniu 11.08.2018 odbył się wyścig gokartowy dla sędziów Okręgu Gdańskiego w... więcej
KKM na podium
W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim odbyła się VII i VIII runda Mistrzostw... więcej
UWAGA ! zmiana miejsca szkolenia sędziów sportu samochodowego
Uwaga!Zmiana miejsca szkolenia sędziów sportu samochodowego!  Odbędzie się... więcej
MOTOSERCE na Targu Węglowym
W miniony weekend Stowarzyszenie Motocyklowe "LOTOR" zorganizowało... więcej
Szkolenie na sędziego sportów samochodwych
Zapraszamy na szkolenie na sędziego sportów samochodowych.14.08.18 o godz 18.00... więcej
MXoEN
Ogromnymi krokami zbliżają się Drużynowe Mistrzostwa Europy!Do organizatora już... więcej
Mistrzostw Polski Enduro w Malechowie
W Malechowie k/Słupska 14 i 15 lipca rozegrane zostały dwie rundy Mistrzostw... więcej
Biuro nieczynne
W dniach 23-27.07.2018 biuro nieczynne.w sprawach bardzo! pilnych kontakt :502-... więcej

Mistrzostw Polski Enduro w Malechowie

W Malechowie k/Słupska 14 i 15 lipca rozegrane zostały dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro w których startowali zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego. Obfite opady deszczu przed  zawodami zapowiadały typowe ciężkie Enduro i tak było. Zawodnicy pokonywali 5-cio krotnie trasę ok. 25km na której usytuowana była 4km próba cross-test. (nie stanowiąca większych problemów z przejazdem) i 3,5km leśnej próby tzw. „enduro”. Odcinek ten stanowił bardzo trudne wyzwanie nawet dla najlepszych. Przejazdy przez bagniste strumienie a za nim strome podjazdy i zjazdy w lesie nie należały do łatwego elementu trasy o czym przekonał się nasz junior Kuba Kopka. Pokonanie  tej próby zajęło zbyt dużo czasu i sił i musiał się wycofać z rywalizacji. Pozostali  nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem osiągali czasy na poszczególnych próbach. Najlepiej w końcowej rywalizacji wypadł Sylwester Jędrzejczyk który zajął drugie miejsce w klasie  E2/3. Drugi nasz zawodnik tej klasy Paweł Czeszejko-Sochacki dwukrotnie był tuż za podium. Ubiegłoroczny mistrz klasy Junior Dawid Mordasiewicz po zmianie klasy na klasę E 1 nie może nawiązać walki o podium. Na próbie enduro I-ego dnia w 4 przejeździe ugrzązł i stracił aż 10 minut czasu w porównaniu do wcześniejszych przejazdów a kolejne okrążenie decyzją sędziego zawodów zostało anulowane ze względu na brak możliwości przejazdu. Ostatecznie dwudniową rywalizację ukończył na 5 miejscu. Roman Ulenberg również po zmianie motocykla na mniejszą pojemność (klasa E 1) nie może się odnaleźć a  wyniki w rajdach Enduro są poniżej oczekiwań. Ostatecznie zajął ósme miejsce w klasie E-1.

W klasyfikacji klubowej KKM plasuje się na 6 miejscu.

Były to specyficzne zawody nie tylko pod względem sportowym ale i organizacyjnym ponieważ organizator MX Koszalin nie zabezpieczył bazy zawodów w toalety. Brak wody dla zawodników oraz pojemników na śmieci to nie wystawia dobrej rekomendacji dla organizatora.

Kolejne zawody o punkty Mistrzostw Polski cross-country dla kwidzyńskich zawodników rozegrane zostaną w Lidzbarku Warmińskim w dn. 4/5 lipca br.

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share