Mikołaje
Klub Motocyklowy Lotor North , wdniu 06.12.2018 odwiedził pomorskie ośrodki... więcej
Wigilia
5 grudnia w Restauracji SET odbyła się Wigilia ZO PZM w Gdańsku.
Nowy klub
Na posiedzeniu ZO PZM Gdańsk, w dniu 05.12.2018roku został przyjęty nowy klub w... więcej
Zakończenie Sezonu Sportów Motocyklowych
1.12.2018r w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się uroczyste... więcej
Większe grono instruktorów
Miło nam jest Państwa poinformować, iż 18.11.2018r zakończył się kolejny kurs.... więcej
Spotkanie Prezesów
Dnia 22.11.18 w Hotelu 4 Brzozy odbyło się spotkanie Prezesów.Poruszono takie... więcej
Rajd Niepodległości 2018
Sopockie obchody 11 listopada objęły również pasjonatów sportów motorowych, dla... więcej
Rajd Niepodległości 2018
Sopockie obchody 11 listopada objęły również pasjonatów sportów motorowych, dla... więcej
SPOTKANIE PREZESÓW
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami , zaplanowaliśmy SPOTKANIE PREZESÓW.... więcej
Rajd Żarnowiecki - co się działo?
W dniach 27 i 28 października odbył się 11. Rajd Żarnowiecki organizowany przez... więcej

Mistrzostw Polski Enduro w Malechowie

W Malechowie k/Słupska 14 i 15 lipca rozegrane zostały dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro w których startowali zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego. Obfite opady deszczu przed  zawodami zapowiadały typowe ciężkie Enduro i tak było. Zawodnicy pokonywali 5-cio krotnie trasę ok. 25km na której usytuowana była 4km próba cross-test. (nie stanowiąca większych problemów z przejazdem) i 3,5km leśnej próby tzw. „enduro”. Odcinek ten stanowił bardzo trudne wyzwanie nawet dla najlepszych. Przejazdy przez bagniste strumienie a za nim strome podjazdy i zjazdy w lesie nie należały do łatwego elementu trasy o czym przekonał się nasz junior Kuba Kopka. Pokonanie  tej próby zajęło zbyt dużo czasu i sił i musiał się wycofać z rywalizacji. Pozostali  nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem osiągali czasy na poszczególnych próbach. Najlepiej w końcowej rywalizacji wypadł Sylwester Jędrzejczyk który zajął drugie miejsce w klasie  E2/3. Drugi nasz zawodnik tej klasy Paweł Czeszejko-Sochacki dwukrotnie był tuż za podium. Ubiegłoroczny mistrz klasy Junior Dawid Mordasiewicz po zmianie klasy na klasę E 1 nie może nawiązać walki o podium. Na próbie enduro I-ego dnia w 4 przejeździe ugrzązł i stracił aż 10 minut czasu w porównaniu do wcześniejszych przejazdów a kolejne okrążenie decyzją sędziego zawodów zostało anulowane ze względu na brak możliwości przejazdu. Ostatecznie dwudniową rywalizację ukończył na 5 miejscu. Roman Ulenberg również po zmianie motocykla na mniejszą pojemność (klasa E 1) nie może się odnaleźć a  wyniki w rajdach Enduro są poniżej oczekiwań. Ostatecznie zajął ósme miejsce w klasie E-1.

W klasyfikacji klubowej KKM plasuje się na 6 miejscu.

Były to specyficzne zawody nie tylko pod względem sportowym ale i organizacyjnym ponieważ organizator MX Koszalin nie zabezpieczył bazy zawodów w toalety. Brak wody dla zawodników oraz pojemników na śmieci to nie wystawia dobrej rekomendacji dla organizatora.

Kolejne zawody o punkty Mistrzostw Polski cross-country dla kwidzyńskich zawodników rozegrane zostaną w Lidzbarku Warmińskim w dn. 4/5 lipca br.

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share