1.12.2018r w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się uroczyste... więcej
Miło nam jest Państwa poinformować, iż 18.11.2018r zakończył się kolejny kurs.... więcej
Dnia 22.11.18 w Hotelu 4 Brzozy odbyło się spotkanie Prezesów.Poruszono takie... więcej
Sopockie obchody 11 listopada objęły również pasjonatów sportów motorowych, dla... więcej
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami , zaplanowaliśmy SPOTKANIE PREZESÓW.... więcej
Rajd Żarnowiecki - co się działo?
W dniach 27 i 28 października odbył się 11. Rajd Żarnowiecki organizowany przez... więcej

Kwidzyński Klub Motorowy Klubowym Mistrzem Polski Cross-Country 2018.

Kolejne tytuły mistrzowskie wywalczyli zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego w cross-country za 2018r.

Podczas ostatnich dwóch rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski rozegranych w Kaliszu Pomorskim w dniach 22-23 września br. nasi zawodnicy ścigali się na 8 km trasie przez 1,5 godz. przy przenikliwym chłodzie ale bez opadów atmosferycznych.

W większości klas końcowe rozstrzygnięcia dopiero zapadły w niedzielę. Ale po kolei.

Klasa Junior- Kacper Baklarz na tych zawodach musiał dwukrotnie być na mecie przed kolegą z Głogowa, Azminem żeby utrzymać II pozycję  Mimo zaciętej rywalizacji dwukrotnie pokonał metę tuż za plecami Damiana Azmina i zakończył sezon na 3 miejscu.

Klasa S-1 - gdzie 4 zawodników z Kwidzyna rywalizowało o jak najlepsze miejsce. Dawid Mordasiewicz dzięki walce do końca został mistrzem tej klasy. Po sobotniej rywalizacji (2miejsce) miał tylko 2pkt przewagi nad zawodnikiem z Głogowa Emilem Przystupą. Niedzielna rywalizacja miała zadecydować o tytule mistrza kraju. Defekt motocykla zawodnika z Głogowa w końcówce wyścigu pozbawił go I miejsca a walka do końca Dawida była ukoronowaniem wygrania wyścigu a tym samym zdobycia kolejnego tytułu w cross-country.

Paweł Czeszejko-Sochacki plasując się odpowiednio na 3 i 4 miejscu został sklasyfikowany na III miejscu Mistrzostw Polski.

Krzysztof Stopa ukończył zawody dwa razy na 5 miejscu a Roman Ulenberg był 4 i 3.

Klasa S-2, dominatorem tej klasy był bezkonkurencyjny Łukasz Kurowski z Team Rapczyce, który wygrał wszystkie wyścigi sezonu. Sylwester Jędrzejczyk zajął w tych zawodach 4 i 2 miejsce. Podczas sobotniej rywalizacji nie zjechał na tankowanie i zabrakło paliwa na końcowe metry, w niedzielę nie popełnił już tego błędu. W  sezonie 2018 zajął 2 miejsce.

Jeremiasz Mandecki kończąc obydwa dni na 3 i 4 miejscu zapewnił sobie III miejsce w klasyfikacji sezonu.

-  Jeremiasz Mandecki – III miejsce.

W klasyfikacji Klubów - Kwidzyński Klub Motorowy zdobył tytuł Klubowego Mistrza Polski Cross-Country 2018.

W Pucharze Polski startowali Mariusz Lewandowski w klasie S-2 zajął w sobotę III miejsce a w niedzielę po uczestniczeniu tuż za startem w karambolu spadł na odległą pozycję i musiał gonić konkurencję. W końcowym rezultacie zajął VII miejsce tego wyścigu.

W klasyfikacji sezonu zajął III miejsce i jest to bardzo dobry wynik.

W klasie Junior Jakub Kopka zajmując 8 i 9 miejsce sezon zakończył na VII miejscu, jest to przeciętny wynik.

Zawodnicy z KKM będą mieli jeszcze okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas organizowanych 7 października zawodów motocrossowych o Mistrzostwo Strefy Północnej na które zapraszamy wszystkich fanów motocrossu.