1 i 2 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country w Kwidzynie przełożona
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z pandemią, 1 i 2 runda... więcej
1 runda Mistrzostw Polski Quadcross i 1 runda Pucharu Polski w Motocrossie w Chojnie przełożone
W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, 1 runda  Mistrzostw... więcej
Komunikat
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska Zarządu Okręgowego... więcej
Komunikat
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska Zarządu Okręgowego... więcej
FIA RALLY STAR W POLSCE – CO, GDZIE, KIEDY
Polski Związek Motorowy razem z Międzynarodową Federacją Samochodową FIA... więcej
Biuro nieczynne
W związku z zaostrzeniami dotyczącymi Covid - 19 biuro ZO PZM w dniach 15-21.03... więcej
FIA Rally Star
Szanowni Państwo, Mam przyjemność poinformować Państwa, że Polski Związek... więcej
Granty BRD
Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłasza konkurs Grantów BRD mający... więcej
kolejny Odcinek OVerdriver
Ratownicy drogowi ZO PZM Gdańsk przedstawiają kolejny Odcinek OVerdriver, a w... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Prowadzenie współzawodnictwa sportowego, zajęć/treningów sportowych oraz... więcej

Krystian Pieszczek poprowadził drużynę do wygranej w Bydgoszczy

Krystian Pieszczek poprowadził drużynę do wygranej w Bydgoszczy

01.08.2020, 14:55

Kolejny raz w spotkaniu Zdunek Wybrzeża Gdańsk losy meczu ważyły się do ostatniego wyścigu, tym razem podopieczni Mirosława Berlińskiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 46:43. Zwycięstwo wygraną w ostatnim biegu przypieczętował Krystian Pieszczek, który w całym meczu wywalczył 12+1 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem w całych zawodach.

- Trener Mirosław Berliński postanwił, że Mikkel Bech zastąpi w dzisiejszym meczu Jacoba Thorssella. Skład podobnie jak w poprzednich spotkaniach uzupełnią Alan Szczotka i Robert Chmiel.

- Puste miejsce w składzie gospodarzy uzupełni Dawid Lamaprt. Abramczyk Polonia Bydgoszcz będzie musiała sobie dziś radzić bez kontuzjowanego Davida Bellego. W jego miejsce stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Skład Polonii uzupełni Andreas Lyager.

- W porównaniu do awizowanych składów w zespole gospodarzy dojdzie do zmiany. W miejsce Nikodema Bartocha pojedzie Mateusz Błażykowski.

- Próba toru za nami. W zespole Zdunek Wybrzeża na tor wyjechali Krystian Pieszczek i Rasmus Jensen. W zespole gospodarzy Kai Huckenbeck i Dawid Lampart. 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 46

1. Krystian Pieszczek 12+1 (3,2,1*,3,3)
2. Rasmus Jensen 8 (3,0,2,3,0)
3. Kacper Gomólski 4 (-,-,3,1,0)
4. Mikkel Bech 4+1 (2*,1,1,0)
5. Peter Kildemand 10 (1,3,3,0,3)
6. Karol Żupiński 3 (w,3,0)
7. Alan Szczotka 5 (3,1,1)
8. Robert Chmiel 0 (0,0)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 43

9. David Bellego - Zastępstwo zawodnika
10. Dimitri Berge 11 (1,0,3,2,3,2)
11. Kamil Brzozowski 9+2 (2,2*,1*,2,2)
12. Dawid Lampart 11+3 (2,3,2,1*,2*,1*)
13. Kai Huckenbeck 3 (w,1,2,-,-)
14. Mateusz Błażykowski 0 (t,w,0)
15. Tomasz Orwat 5 (2,3,0)
16. Andreas Lyager 4+2 (1*,2,0,1*)

Bieg po biegu:

1. Pieszczek, Brzozowski, Lyager, Chmiel 3:3
Lyager zastąpi Bellego. W naszym zespole Chmiel w miejsce Gomólskiego. Duże zamieszanie na pierwszym łuku, Pieszczek słabiej wyszedł ze staru, ale przyciął na wyjściu z łuku i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Chmiel nie liczył się w walce o punkty.

2. Szczotka, Orwat, Błażykowski (t), Żupiński (w) 2:3 (5:6)
Wyścig przerwany z powodu nierównego startu, ostrzeżenie dla Karola Żupińskiego. W chwili przerwania tej gonitwy, nasza para wychodziła na podwójne prowadzenie. Mateusz Błażykowski wjechał w taśmę, niestety drugie ostrzeżenie za utrudnianie startu dla Karola Żupińskiego, który znów ruszał się na starcie. W trzecim podejściu do tego wyścigu Szczotka wygtał start, Orwat był od niego szybszy i cały czas się do niego zbliżał, na szczęście nasz zawodnik dowiózł wygraną do mety.

3. Jensen, Lampart, Kildemand Huckenbeck (w) (2:4) (7:10)
Równy start wszystkich zawodników, na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Jensena, który został wepchnięty w bandę przez Huckenbecka. Sędzia wynnym upadku naszego zawodnika uznał Niemca i wykluczył go z powtórki. Start wygrał, Lampart, ale startujący spod płotu Jensen napędził się po szerokiej i minął zawodnika Polonii. Duńczyk miał utrudnione zadanie, ponieważ w czasie wyścigu zgubił laczek, Jensen umiejętnie bronił się przed atakami Lamparta i na mecie był minimalnie szybszy. Kildemand nie potrafił zbliżyć się do pary walczącej o wygraną.

4.Żupiński, Bech, Berge, Błażykowski (w) 1:5 (8:15)
Znów ciasno na pierwszym łuku, doszło do kontaktu pomiędzy Żupińskim a Błażykowskim. Zawodnik Polonii leży na torze. Błażykowski wykluczony z powtórki. Start wygrał Berge, ale dużą prędkością na trasie dysponował Żupiński, wychowanek naszego klubu zdecydował się na nożyce na ostatnim łuku i minął zawodnika z Francji. Chwilę później Berge "złapał kapcia" i minął go jeszcze Bech. Przerwa na kosmetykę toru.

5. Lampart, Brzozowski, Bech, Chmiel 5:1 (13:16)
Chmiel znów zastąpi Gomólskiego. Wyścig przerwany, Chmiel zahaczył daszkiem o taśmę. Powtórka w pełnej obsadzie, Chmiel z ostrzeżeniem. Dużo działo się na pierwszym okrążeniu, Bech wygrał walkę na  łokcie na piewszym łuku z Lampartem i wyszedł na prowadznie. Chmiel ze startu wyjechał na trzeciej pozycji, ale szybko minął go Brzozowski. Bech na trasie pojechał zbyt szeroko i napierw minął go Lampart a na kolejnym okrążeniu Brzozowski.

6. Orwat, Pieszczek, Huckenbeck, Jensen 4:2 (17:18)
Para Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrała start i wyszła na podwójne prowadzenie, na wyjściu z pierwszego łuku Orwat napędził się i minął Pieszczka. Huckenbeck szybko poradził sobie z Jensenem i przez cały wyścig naciskał Pieszczka. Orwat wygrywa z ogromną przewagą.

7. Kildemand, Lyager, Szczotka, Berge 2:4 (19:22)
Lyager ponownie zastąpi Bellego. Kildemand wygrał start i pomknął do mety po trzy punkty, na ostatnim okrążeniu zbliżył się do niego Lyager, ale nie udało mu się minąć naszego zawodnika. Szczotka po słabym starcie atakiem po szerokiej minął Berge, do końca biegu nie popełniał błędów i obronił punktowaną pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Gomólski, Huckenbeck, Bech, Błażykowski 2:4 (21:26)
Znakomite wejście w mecz Kacpra Gomólskiego, który wygrał z dużą przewagą. Bech na ostatnim okrążeniu minął Huckenbecka, ale po chwili popełnił błąd i zawodnik gospodarzy odzyskał swoją pozycję. Błażykowski dopchał motocykl do mety.

9. Berge, Jensen, Pieszczek, Lyager 3:3 (24:29)
Lyager za Bellego. Pieszczek wygrał start, ale na przeciwległej prostej Berge napędził się i bez problemu minął naszego zawodnika. Jensen był szybki, ale nie mógł zbliżyć się do zawodnika z Francji. Lyager przyjechał do mety daleko z tyłu.

10. Kildemand, Lampart, Brzozowski, Żupiński 3:3 (27:32)
Kildemand po starcie z czwartego pola napędził się po szerokiej i uciekł rywalom do przodu. Żupiński w tym wyścigu po słabszym starcie nie był w stanie zbliżyć się do zawodników Polonii Bydgoszcz. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Pieszczek, Berge, Lampart, Bech 3:3 (30:35)
Berge jako zz za Bellego. Pieszczek wygrał start i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Nasz zawodnik przez cztery okrążenia bronił się przed atakami Berge. Bech nie liczył się w walce o punkty.

12. Jensen, Brzozowski, Szczotka, Orwat 2:3 (32:39)
Jensen założył się na Brzozowskiego na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. Ambitną postawą kolejny raz wykazał się Szczotka, który minął na trasie Orwata a później próbował wyprzedzić Brzozowskiego.

13. Berge, Lampart, Gomólski,Kildemand 5:1 (37:40)
Lampart jako rezerwa taktyczna za Huckenbecka. Na przeciwległej prostej na prowadzenie wyszedł Gomólski, ale na trasie poradzili sobie z nim obaj rywale. Polonia Bydgoszcz odrabia straty przed biegami nominowanymi.

14. Kildemand, Brzozowski, Lyager, Gomólski 3:3 (40:43)
Lyager zastąpi Huckenbecka. W pewnym momencie para gospodarzy była na podwójnym prowadzeniu, ale Kildemand konsekwentnie jechał po szerokiej i na trasie minął obu rywali, tym razem Gomólski nie liczył się w walce o punkty.

15. Pieszczek, Berge, Lampart, Jensen 3:3 (43:46)
Krystian Pieszczek popisał się atomowym startem i wygrał z dużą przewagą, zapewniając naszej drużynie drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie!

Autor: Redakcja

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share