Komunikat Organizacyjny II Rundy NSMO
Komunikat OrganizacyjnyII Rundy NSMOElbląg, 13 kwiecień... więcej
Wesołego Alleluja!
Z okazji Świąt Wielkanocnych, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w... więcej
OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1. Eliminacje wojewódzkie: – odbędą się 20... więcej
I Runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu
23 marca br. w Elblągu na terenie Spółki PZM OZDG (Fiat, Jeep, Peugeot) odbyła... więcej
Komunikat Organizacyjny I Rundy NSMO Elbląg, 23 marzec 2024
I. Organizator imprezy :Automobilklub Elbląski przy współudziale :- KSPTiPZ... więcej
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM Eliminacje gminne... więcej
Znamy Kalendarz Motocrossowych Mistrzostw Europy - Quad!
Świat motocrossu zawsze był na szczycie listy zainteresowań pasjonatów sportów... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego oraz szkolenie na licencję stopnia ND-R, 09-10.03.2024r, Gdańsk
Szkolenie jest kierowane do kandydatów na sędziów sportu samochodowego będących... więcej
Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-KOCIEWIE-STG
W dniu 24.02.2024. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MOTO-... więcej

Joanna Miller z PZM w Gdańsku na podium Mistrzostw Świata

W miniony weekend Joanna Miller wystartowała w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet. Tor we włoskim Arco di Trento okazał się szczęśliwy dla naszej reprezentantki – Asia zajęła trzecie miejsce i po raz pierwszy stanęła na podium Mistrzostw Świata .

Będąca w bardzo dobrej dyspozycji Miller już w kwalifikacjach zajęła wysoką piątą pozycję. W pierwszym biegu nie udało się powtórzyć tego rezultatu i zawodniczka dojechała na metę siódma. Do drugiego wyścigu podeszła zdeterminowana, pojechała bardzo dobrze i zajęła trzecie miejsce tuż za Chiarą Fontanesi i Francescą Nocera. Jest to, póki co, najlepszy wynik Asi w Mistrzostwach. W klasyfikacji generalnej Polka zajmuje 10 miejsce.

Jesteśmy pewni że to jeszcze nie ostatnie słowo tej niesamowicie zdeterminowanej dziewczyny. Liczymy na to, że ten sukces sprawi, że Joanna nabierze przysłowiowego „wiatru w żagle” i jeszcze nie raz zobaczymy naszą reprezentantkę na podium!

A już 3 czerwca Miller wystartuje w czwartej rundzie MŚ, która odbędzie się w chorwackiej Mladinie.

Oto co Asia miała do powiedzenia po swoich startach:

„Ten weekend był dla mnie bardzo udany. Od pierwszego wyścigu czułam się dobrze na włoskim torze. Co prawda pierwszy bieg ukończyłam na siódmym miejscu, ale wiedziałam, że stać mnie na więcej. W drugim wyścigu po starcie zajmowałam szóstą pozycję, jednak jechało mi się bardzo dobrze i już w połowie biegu byłam trzecia. Nie było łatwo, ponieważ od pierwszego okrążenia Justine Charroux siedziała mi na kole. Kiedy dojechałam do mety, a organizatorzy mówili mi, że mam trzecie miejsce i stanę na podium, to nie mogłam w to uwierzyć i popłakałam się ze szczęścia. To chyba najlepsza chwila w życiu stanąć na podium Mistrzostw Świata. Po tym starcie czuję się bardzo dobrze i przygotowuję do kolejnej rundy.

Asię wspierają: otoMoto, KTM Gdańsk i Polski Związek Motorowy

(cytat za ZG PZM, fot. strona J. Miller)