3. i 4. runda Amatorskich Kartingowych Mistrzostw Okręgu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkie... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy "Inowrocławska Jesień"
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej
3 runda "PIT Bike Cup"
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich... więcej
7. runda Mistrzostw Okręgu PZM w Bydgoszczy w Super Sprincie
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza w imieniu... więcej
6 runda Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich... więcej
Stanowisko PZM w sprawie "IX Kociewski Rajd Enduro"
Poniżej przedstawiamy stanowisko Biura Sportu i Turystyki PZM dotyczące zawodów... więcej
4 runda Pucharu Polski Pit Bike SM
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich... więcej
1. i 2. runda Amatorskich Kartingowych Mistrzostw Okręgu
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy zaprasza wszystkie... więcej
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz na 1 miejscu po rundzie zasadniczej 2LŻ
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz po niedzielnej wygranej 54-36 nad Stainer Unią... więcej
3. runda Mistrzostw Okręgu w KJS
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy w imieniu... więcej

Kończymy wyjątkowy sezon, czas na Wielką Galę Pit Bike!

Sezon 2018 był przełomowy dla dyscypliny pit bike w naszym kraju. Mini-motocykle doczekały się swojego miejsca w oficjalnych szeregach sportów motorowych. Zawodnicy otrzymali licencje nowej dyscypliny, a do wyścigów na torach asfaltowych ustawili się ośmiolatkowie.

Wcześniej dzieci, które mierzyły się w rywalizacji supermoto, musiały mieć ukończone dwanaście lat. W nowej, już samodzielnej dyscyplinie,  jaką jest Pit Bike SM licencje mogą uzyskać już ośmiolatkowie. - To wielki krok na przód. Cztery roczniki różnicy! Dzięki temu dajemy tym zawodnikom szansę na zaistnienie w świecie motorsportu. Pit Bike to początek wielu karier, wierzymy, że o wielu młodych talentach, które wyfruną spod skrzydeł naszych trenerów, czy to Marcina Wójcika w off-roadzie, czy Marka Szkopka na asfalcie, usłyszy cały świat. Tworzymy podwaliny motorsportu w naszym kraju, dla nas to po pierwsze misja - zaznacza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Pit Bike to najmłodsza dyscyplina motorsportu w naszym kraju. W jej szeregach możemy zobaczyć nie tylko zawodników z licencjami od 8. roku życia, ale i 6.latków, którzy trenują i uświetniają zawody przejazdami pokazowymi - to forma zapoznania się z torami, ale jeszcze bez rywalizacji i liczenia czasów. Oswajanie się z całą otoczką i zasadami panującymi na obiektach off-roadowych i asfaltowych. W sezonie 2018 podczas wszystkich zawodów, a były to cztery rundy Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup i Puchar Polski Pit Bike SM, zaprezentowała się ponad czterdziestka takich dzieci.

Największym atutem pit bike jest niewielki koszt zakupu sprzętu i startów w zawodach. To otwiera drzwi do świata motorsportu dużej liczbie młodych, którzy później mogą rozwijać się w innych dyscyplinach: na żużlu, w wyścigach motocyklowych czy w motocrossie. Dzieci i młodzież trenują i ścigają się u boku mistrzów i to jest fenomen, który wyróżnia pit bike od innych dyscyplin.

Wielka Gala Pit Bike 2018 odbędzie się 7 grudnia 2018 w Toruniu. Na widowni zasiądzie ponad trzysta osób, by podsumować miniony sezon, w którym uczestniczyło ponad dwustu zawodników. Przyznanych zostanie 14 statuetek. Dwie nagrody zostały oddane w ręce publiczności są to: Wydarzenie Roku i Ulubieniec Publiczności. Kapituła zaś przyznaje wyróżnienia w kategoriach: Objawienie Roku, Najlepszy Zawodnik Off-Road i SM, Super Trener, Otopit Roku, Super Champion, przyznane zostaną również dwie nagrody specjalne i wyróżnienia dla najmłodszych.

Po gali tradycyjnie odbywa się Bal Mistrzów, który definitywnie zamyka sezon zmagań na pit bike.

źródło: otopit.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: