Ruszył program wspierający najmłodsze ofiary wypadków drogowych. Fundacja... więcej
TURYSTYCZNY RAJD SAMOCHODOWY „PODLASKIE ZA KÓŁKIEM: KRUSZYNIANY – NA STYKU KULTUR” - 20.04.2024 r.
Z wielką radością informujemy, że do grona członków wspierających Polskiego... więcej
Rajd Łap – II runda STAG SMB i RSMOB 2024 – 13.04.2024 r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego z radością ogłaszamy, że zbliża się... więcej
OFFROAD BIAŁYSTOK NA PODIUM W GŁOGOWIE
W dniach 23-24 marca odbyła się 1 i 2 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski... więcej
Spotkanie z Główną Komisję BRD PZM w Puszczykowie – 9/10.03.2024 r. – relacja
W dniach 9-10 marca w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie pod Poznaniem... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r. – relacja
Sukcesem zakończyła się pierwsza odsłona Mistrzostw Okręgu Białostockiego w... więcej
1. Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country – 10.03.2024 r.
W imieniu Podlaskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Offroad Białystok zapraszamy... więcej

XI Szkolny Turniej BRD w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku

Dnia 15.05.2018 r. w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku odbył się  XI Szkolny Turniej BRD.

Turniej został zorganizowany przy współudziale: Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność", Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku.

Celem turnieju jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera  i rowerzysty.

W Turnieju uczestniczyło 43 uczestników: 21 zawodników ze Szkoły Branżowej i 22 zawodników ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Turniej składał się z 3 konkurencji:

• Testu ze znajomości przepisów Ruchu Drogowego
  • Toru sprawnościowego
  •  Udzielanie Pomocy Przedmedycznej

Najlepsze wyniki ze Szkoły Branżowej uzyskali następujący uczniowie: Łukasz Grycuk, który uplasował się na I miejscu w klasyfikacji generalnej, Adam Kuklicz, który zajął II miejsce oraz Krzysztof Cymbor na miejscu III. Na wyróżnienie zasługują również Michał Więcławski oraz Aleksandra Obuchowska, którzy uzyskali wysokie wyniki z testu ze znajomości przepisów Ruchu Drogowego.

W Szkole Przysposabiającej do Pracy najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej osiągnęli następujący zawodnicy: Paweł Wnorowski, który uplasował się na I miejscu, Robert Olkowski na II miejscu, natomiast  III miejsce zdobył Krzysztof Bach. Na wyróżnienie zasługują: Jakub Chociej, Adam Małanowski, Kamil Lubowiecki, Adrian Kropiewnicki oraz Eryk Fiedorczuk, którzy wykazali się dużą znajomością przepisów Ruchu Drogowego.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w XI Turnieju BRD otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze, oraz opaski odblaskowe. Na uczestników, którzy znaleźli się na podium czekały drogocenne nagrody.