III i IV Runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Motocyklowych Wyścigach Terenowych 17.09.2017 - relacja

W dniu 17 września 2017 roku w Siemiatyczach na torze "Rososze", Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach zorganizował pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze trzecią i czwartą rundę Motocyklowych Wyścigów Terenowych o Mistrzostwo Okręgu Białostockiego.

W zawodach uczestniczyło 43 zawodników z woj. podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i łódzkiego. Rywalizacja odbywała się kolejno w pięciu klasach: Junior, Młodzik, Open, Licencja A, Quad. Dodatkowo zorganizowano po raz trzeci, bieg dla dzieci tzw. Pierwszy Krok Motocyklowy w którym wzięło udział 6 zawodników do lat 10.

W każdej klasie odbyły się dwa biegi. Od godziny 10.20 zaplanowane były biegi treningowo-zapoznawcze, a właściwa rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11.00 i trwała do godziny 15.00.

W zawodach wystartowali również siemiatyczanie (Adrian Angielczyk, Konrad Demiańczuk, Rafał Golonko, Radosław Groch, Maciej Jaworski, Sebastian Kobus, Maksymilian Malinowski, Mateusz Olszewski, Maksymilian Sawicki i Kamil Sidun).

Na zakończenie zawodów, Burmistrz Miasta Siemiatycze – Piotr Siniakowicz oraz Zastępca Burmistrza Miasta Siemiatycze – Henryk Czmut, zwycięzcom poszczególnych klas wręczyli pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Urząd Miasta Siemiatycze, Firmę "SaMASZ" z Białegostoku oraz Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku.

 

Wyniki biegów:

 

Pierwszy Krok Motocyklowy:

1. Michał PSIUK

2. Arkadiusz WIĘCKO

3. Hubert BIŻEK

 

Klasa Młodzik:

1. Maksymilian CIOSEK

2. Piotr WARCHOŁ

3. Michał PSIUK

 

Klasa Junior:

1. Kacper MAJOWICZ

2. Michał ŚNIETKA

3. Maksymilian Malinowski

 

Klasa Open:

1. Grzegorz WRÓBLEWSKI

2. Bartłomiej SADO

3. Marcin IWANICKI

 

Licencja A:

1. Damian BYKOWSKI

2. Rafał POMORSKI

3. Andrzej GOLEŃ

 

Klasa Quad:

1. Julian TYMIŃSKI

2. Marcin JACAK

3. Adam STACHOWICZ

 

Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach dziękuje sponsorom oraz właścicielom działek na których zlokalizowany jest tor "Rososze", w szczególności zarządowi spółki leśno-gruntowej "Dębitka" oraz firmie "Maxi Koparki" z Siemiatycz, za profesjonalne przygotowanie toru do wyścigów.

 

 

fot. Andrzej Kamiński

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria