IX Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
IX Runda Inkubatora Kartingowego i MotorowerowegoW dniach 22 września 2018r. (... więcej
20-lecie WORD w Suwałkach
20-lecie WORD w Suwałkach.W piątek 31 sierpnia 2018 roku w hotelu „Nad... więcej
5.Runda SMB 2018, 3.Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego
V runda SMOB i SMB, 3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego - relacja.3.... więcej
VII i VIII runda MP i PP Enduro Romanówka 25-26.08.2018
Przez dwa dni 25-26 sierpnia 2018 (sobota, niedziela) w Romanówce na pięknym... więcej
Ulotka „Bezpieczna Autostrada”
Polski Związek Motorowy przy współpracy z Komendą Główną Policji opracował... więcej
I Rajd JakTajmera Białystok 19.08.2018 już za nami.
Dziewiętnasty dzień sierpnia bieżącego roku dla podlaskich miłośników... więcej
V runda SMOB i SMB, 3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego
V runda SMOB i SMB, 3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego.W niedzielę 9... więcej
VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Puchar Polski w Rajdach Enduro, 25/26 sierpnia 2018 Romanówka
VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Puchar Polski w Rajdach Enduro, 25/26... więcej
IV Zlot Motocykli Dwusuwowych Wasilków 2018 relacja
 IV Zlot Motocykli Dwusuwowych Wasilków 2018 przeszedł do historii.... więcej
I Rajd JakTajmera 19.08.2018 r Białystok
 I Rajd JakTajmera Białystok 19.08.2018 Gorąco zapraszamy wszystkich... więcej

Damian Bykowski - Mistrz Polski Strefy Północnej 2017

Damian Bykowski - Mistrz Polski Strefy Północnej 2017 w motocrossie w klasie MX OPEN oraz Wicemistrz Polski  Moto IronMan w najwyższej klasie Extreme Max.

 

Około 25 startów, wywalczone trofea - Białostoczanin Damian Bykowski z klubu Offroad Białystok zakończył sezon 2017 startów motocrossowych. Dzięki jego sukcesom Białystok jest coraz bardziej rozpoznawalny w dyscyplinie sportów motocyklowych. Osiągający spore sukcesy zawodnik został kolejnym sportowcem promującym nasze miasto. Logo Wschodzącego Białegostoku jest na stroju Damiana Bykowskiego oraz na jego profilach w mediach społecznościowych. Wykorzystuje je także na rollupach podczas zawodów, w których bierze udział. Jesteśmy dumni z jego sukcesów.

 

Sporym sukcesem Białostoczanina był też triumf w pojedynczej eliminacji dyscypliny cross country o randze mistrzostw Polski w najwyższej klasie S2, która odbyła się w Mrągowie, gdzie zajął I miejsce.

Czołowy zawodnik klubu Offroad Białystok Damian Bykowski wakacje spędza na treningach i zawodach motocrossowych.

 

- Na motorze zacząłem jeździć wcześniej niż na rowerze - śmieje się 20-letni Damian. - W sumie nie miałem dużego wyboru. Tę pasję zaszczepił we mnie tata, który założył pierwszy w Białymstoku klub motocrossowy.

 

Damian jest studentem Politechniki Białostockiej. Na motorze jeździ od szóstego roku życia. Wcześniej traktował to jak zabawę. Od czterech lat ściga się zawodowo. I ma się czym pochwalić. Na koncie ma około 50 trofeów z różnych zawodów. O te najważniejsze wciąż walczy.

 

- Cały czas jeszcze zdobywam doświadczenie - przyznaje motocrossowiec. - Ale nie skupiam się na łatwiejszych rajdach. Wolę walczyć o podium z najlepszymi. Wiem, że to możliwe.

 

W zawodach w Czerwionce na południu Polski pod koniec lipca wygrał jeden wyścig z aktualnym mistrzem Polski Adamem Tomiczkiem.

 

- Kiedy ktoś mnie pyta czy w ogóle wkładam w to jakiś wysiłek fizyczny odpowiadam, że trzeba przyjechać i zobaczyć jak wygląda taki rajd. W dzień wyścigów potrafię stracić na wadze nawet 2 kg - mówi Damian Bykowski.

 

Trzeba utrzymać motocykl ważący 100 kg, którym skacze się na odległość nawet 40 metrów. Dlatego między treningami na torze wyścigowym Damian dba o formę: biega, jeździ na rowerze, zdrowo się odżywia.

- Mam swoje pięć minut, które chcę najlepiej wykorzystać. Jazda na motorze to nie tylko zwykła adrenalina, to także sposób na wyrażanie siebie - mówi Damian Bykowski. - Dla mnie to nieporównywalne z niczym innym.

 

Na początku października 2017 Damian Bykowski przypieczętował motocrossowy tytuł Mistrza Polski Strefy Północnej 2017 w klasie MX Open. Kończąc sezon – wziął udział w zawodach Moto IronMan, organizowanych w Radomiu, gdzie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w klasie Extreme MAX.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share

Galeria