20-lecie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku
W dniu 15 czerwca 2018 r.  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w... więcej
14 Białostocki Rajd Moto Retro 31.05-03.06.2018 relacja
Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki Moto Retro po raz 14... więcej
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku-relacja
W dniu 27 maja bieżącego roku, pod Patronatem Pezydenta Miasta Białegostoku,... więcej
III Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 19 maja 2018r. (sobota) i 20 maja 2018r. (niedziela) na torze... więcej
XI Szkolny Turniej BRD w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku
Dnia 15.05.2018 r. w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku odbył się  XI... więcej
Instruktor Podlasia 2018-relacja
W sobotę, 12 maja 2018 r., na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w... więcej
I Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 7 kwietnia (sobota) i 8 kwietnia (niedziela) 2018r. na torze... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy z przeszkodami - Siemiatycze 23.06.2018 relacja
W dniu 23 czerwca 2018 roku, Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach... więcej
IV Runda SMB i SMOB 2018 - 17.06.2018r.-relacja
IV RUNDA SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW BIAŁEGOSTOKU 2018, IV RUNDA... więcej

Damian Bykowski - Mistrz Polski Strefy Północnej 2017

Damian Bykowski - Mistrz Polski Strefy Północnej 2017 w motocrossie w klasie MX OPEN oraz Wicemistrz Polski  Moto IronMan w najwyższej klasie Extreme Max.

 

Około 25 startów, wywalczone trofea - Białostoczanin Damian Bykowski z klubu Offroad Białystok zakończył sezon 2017 startów motocrossowych. Dzięki jego sukcesom Białystok jest coraz bardziej rozpoznawalny w dyscyplinie sportów motocyklowych. Osiągający spore sukcesy zawodnik został kolejnym sportowcem promującym nasze miasto. Logo Wschodzącego Białegostoku jest na stroju Damiana Bykowskiego oraz na jego profilach w mediach społecznościowych. Wykorzystuje je także na rollupach podczas zawodów, w których bierze udział. Jesteśmy dumni z jego sukcesów.

 

Sporym sukcesem Białostoczanina był też triumf w pojedynczej eliminacji dyscypliny cross country o randze mistrzostw Polski w najwyższej klasie S2, która odbyła się w Mrągowie, gdzie zajął I miejsce.

Czołowy zawodnik klubu Offroad Białystok Damian Bykowski wakacje spędza na treningach i zawodach motocrossowych.

 

- Na motorze zacząłem jeździć wcześniej niż na rowerze - śmieje się 20-letni Damian. - W sumie nie miałem dużego wyboru. Tę pasję zaszczepił we mnie tata, który założył pierwszy w Białymstoku klub motocrossowy.

 

Damian jest studentem Politechniki Białostockiej. Na motorze jeździ od szóstego roku życia. Wcześniej traktował to jak zabawę. Od czterech lat ściga się zawodowo. I ma się czym pochwalić. Na koncie ma około 50 trofeów z różnych zawodów. O te najważniejsze wciąż walczy.

 

- Cały czas jeszcze zdobywam doświadczenie - przyznaje motocrossowiec. - Ale nie skupiam się na łatwiejszych rajdach. Wolę walczyć o podium z najlepszymi. Wiem, że to możliwe.

 

W zawodach w Czerwionce na południu Polski pod koniec lipca wygrał jeden wyścig z aktualnym mistrzem Polski Adamem Tomiczkiem.

 

- Kiedy ktoś mnie pyta czy w ogóle wkładam w to jakiś wysiłek fizyczny odpowiadam, że trzeba przyjechać i zobaczyć jak wygląda taki rajd. W dzień wyścigów potrafię stracić na wadze nawet 2 kg - mówi Damian Bykowski.

 

Trzeba utrzymać motocykl ważący 100 kg, którym skacze się na odległość nawet 40 metrów. Dlatego między treningami na torze wyścigowym Damian dba o formę: biega, jeździ na rowerze, zdrowo się odżywia.

- Mam swoje pięć minut, które chcę najlepiej wykorzystać. Jazda na motorze to nie tylko zwykła adrenalina, to także sposób na wyrażanie siebie - mówi Damian Bykowski. - Dla mnie to nieporównywalne z niczym innym.

 

Na początku października 2017 Damian Bykowski przypieczętował motocrossowy tytuł Mistrza Polski Strefy Północnej 2017 w klasie MX Open. Kończąc sezon – wziął udział w zawodach Moto IronMan, organizowanych w Radomiu, gdzie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w klasie Extreme MAX.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share

Galeria