Zniżka na OC od Compensy.
Informujemy, że naszym nowym partnerem ubezpieczeniowym obowiązkowego... więcej
Zakończenie sezonu motorowego 2018 w ZO PZM Białystok.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku uprzejmie informuje... więcej
BIURO NIECZYNNE
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku informuje, że w dniach 21 i 22 stycznia 2019... więcej
ALKOgogle jako wsparcie procesów edukacji komunikacyjnej.
Informujemy, że Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku otrzymał do użytku, zakupione... więcej
Smutna wiadomość
Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku wypadku... więcej
Nowy Członek Wspierający Mobilerent
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku informuje o przyjęciu w poczet swoich... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019
życzy Jerzy Poznański Prezes ZO PZM Białystok wraz z Zarządem i... więcej
Kolekcjonerskie pasje Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych i BRD
Jan Siedlecki, bo o nim tutaj będzie mowa, zawodowo od 1982 roku, pracuje w... więcej
Szkolenie sędziów motocyklowych klasy II
Informujemy, że w dniu 14 grudnia 2018 roku (piątek) o godz. 18:00 w... więcej
33.Impreza Samochodowa Barbórka 2018-VII runda SMB i SMOB 2018-08.12.2018-relacja
Finałowa runda SMB i SMOB 2018 pod nazwą 33. Impreza Samochodowa Barbórka... więcej

32. Impreza Samochodowa – VI Runda SMB i SMOB 2017 - 09.12.2017- relacja

Dnia  9 grudnia 2017 odbyła się 32. Impreza Samochodowa Barbórka 2017. VI, finałowa runda SMB zakończyła tegoroczny sezon Samochodowych Mistrzostw Białegostoku.

Do ostatniej rundy zgłosiło się 60 załóg, wśród nich wszyscy pretendenci do tytułu mistrza w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych klasach. Żadna z klas nie miała stu procentowych zwycięzców, więc rywalizacja trwała od startu aż do końca. Była zacięta i widowiskowa. Nikt nie mógł pozwolić sobie na popełnienie błędu. Zawodnicy podejmowali ryzyko, żeby wspiąć się na wyższą pozycję. Emocji dodawał fakt, iż kształt Toru Wschodzący Białystok, pozwalał na start zawodników w odstępach co 30 sekund, co sprawiało że w pewnych momentach było aż 4 zespoły na próbie sprawnościowej.  To pozwalało obserwować style jazdy poszczególnych zawodników.  Zawodnicy, w ramach jednej klasy, potrafili się dogonić, czyli zniwelować 30 sekundową różnicę. To olbrzymia przewaga doganiającego.

W klasyfikacji generalnej, po PS1 prowadzenie objęła załoga Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk w Mitsubishi Lancer, na drugim miejscu próbę ukończyli Adam Tumiel/Konrad Bitowski w Subaru Impreza. Trzecie miejsce przypadło załodze Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta. Na pozostałych odcinkach tylko trzech zawodników nawiązywało z nimi walkę. Jednakże pomimo roszad pozycyjnych na poszczególnych próbach, wspomniani zawodnicy całą imprezę ukończyli w takiej kolejności jak pierwszą próbę. 

Walka w poszczególnych klasach również była bardzo interesująca. Organizacja Imprezy na Torze Wschodzący Białystok pozwalała na tzw. jazdę „na limicie”, gdyż otwarta przestrzeń wybaczała większość błędów. Jednakże by wygrać, nie można było ich popełniać. Pełna lista zgłoszeń sprawiała, że nawet najmniejszy błąd powodował utratę kilku pozycji. Przetasowania były częste. Nikt nie był pewny zwycięstwa i musiał być do końca bardzo skoncentrowany. Zwłaszcza, że Imprezę Samochodową Barbórka tradycyjnie kończyło Nocne Trofeum Monte Krywlany. Tor po zmroku dostarczał nowych emocji. Dodatkowym utrudnieniem była temperatura, która po zmroku spadła w okolice zera i znacząco utrudniała utrzymywanie się na prawidłowym torze jazdy. Nocne Trofeum, czyli Power Stage, trafiło do Tomasza Wasilewskiego i Łukasza Struka. Załoga w miażdżącym stylu przypieczętowała swoje zwycięstwo w całym cyklu SMB 2017.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Więcej inmormacji można znaleźć na stronie Automobilklubu Podlaskiego.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria