4 Zlot Motocykli Dwusuwowych 20-22.07.2018 ZAPRASZAMY!!!
W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-... więcej
20-lecie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku
W dniu 15 czerwca 2018 r.  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w... więcej
14 Białostocki Rajd Moto Retro 31.05-03.06.2018 relacja
Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki Moto Retro po raz 14... więcej
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku-relacja
W dniu 27 maja bieżącego roku, pod Patronatem Pezydenta Miasta Białegostoku,... więcej
III Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 19 maja 2018r. (sobota) i 20 maja 2018r. (niedziela) na torze... więcej
XI Szkolny Turniej BRD w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku
Dnia 15.05.2018 r. w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku odbył się  XI... więcej
Instruktor Podlasia 2018-relacja
W sobotę, 12 maja 2018 r., na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w... więcej
I Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 7 kwietnia (sobota) i 8 kwietnia (niedziela) 2018r. na torze... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy z przeszkodami - Siemiatycze 23.06.2018 relacja
W dniu 23 czerwca 2018 roku, Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach... więcej

„2. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” – IV runda SMB i SMOB 2017- relacja

W dniu 17 września 2017 roku w Bielsku Podlaskim odbył się Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego. Na starcie zameldowało się 48 załóg

Wyrównaną i zaciętą walkę widać było już na pierwszym odcinku, gdzie aż trzech zawodników osiągnęło dokładnie ten sam (trzeci) czas przejazdu. Na pierwszym odcinku triumfowała załoga Tomasz Wasilewski/Martyna Drausal w Mitsubishi Lancer. Niestety, pechowy okazał się dla nich drugi odcinek. Problemy techniczne auta spowodowały spadek na ostatnie miejsce i pomimo wygrania późniejszych odcinków ostatecznie nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego wyniku. Po drugim odcinku na prowadzenie wysunął się  Adrian Żendziań z Piotrem Pyłkowskim w BMW E36. Jednakże sekundowa przewaga nad Adamem Tumielem z Konradem Bitkowskim w Subaru Impreza nie wystarczyła na długo. Po 3 odcinku lider się zmienił. Równie interesująca walka toczyła się pomiędzy trzema załogami – Piotr Kamiński/Tomasz Stuk w BMW E36, Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta oraz Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka w Hondzie Civic. Ostatecznie na pierwszy serwis, na trzecim miejscu zjeżdżał Piotrek z Tomkiem. Walka toczyła się o ułamki sekund i przed drugą pętlą żaden z zawodników nie mógł sobie pozwolić na najmniejszy błąd. W trakcie tej walki, już na drugim przejeździe odpadł Grzegorz Sianko. Załoga Adam Tumiel/Konradem Bitkowskim (Subaru Impreza) utrzymała prowadzenie po 6 odcinkach. Świetna jazda Marcina Malinowskiego z Sebastianem Kmiecikiem (Ford Fiesta) dała im drugą pozycję ze stratą 2,9s, przesuwając tym samym zespół Adrian Żendziań /Piotr Pyłkowski (BMW E36) na trzecią lokatę (strata 4,7s).

Na pierwszej próbie Ratusz, bezkonkurencyjny okazał się Daniel Jedliński pilotowany przez Andrzeja Grześko w BMW 323. Czysta i dynamiczna jazda pozwoliła im wskoczyć na 4 pozycję.  Drugi przejazd pod Ratuszem zakłóciły opady deszczu. W tych warunkach nie trudno było o błąd i Ci, którym udało się popełnić ich najmniej, mogli cieszyć się dobrym wynikiem.

Ostatecznie 3 miejsce na podium, po świetnych przejazdach obu prób przy Ratuszu, zajęła załoga Daniel Jedliński/Andrzej Grześko (BMW323). Drugie miejsce, dzięki równej i czystej jeździe podczas całego rajdu, zajęli Piotr Kamiński/Tomasz Struk (BMW E36). Załoga Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza) okazała się bezkonkurencyjną zajmując pierwsze miejsce  z przewagą aż 9,9s. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Więcej informacji na temat tego Rajdu można znaleźć na stronie internetowej Automobilklubu Podlaskiego. Już wkrótce kolejne imprezy oraz relacje. Zapraszamy!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria