Zniżka na OC od Compensy.
Informujemy, że naszym nowym partnerem ubezpieczeniowym obowiązkowego... więcej
Zakończenie sezonu motorowego 2018 w ZO PZM Białystok.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku uprzejmie informuje... więcej
BIURO NIECZYNNE
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku informuje, że w dniach 21 i 22 stycznia 2019... więcej
ALKOgogle jako wsparcie procesów edukacji komunikacyjnej.
Informujemy, że Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku otrzymał do użytku, zakupione... więcej
Smutna wiadomość
Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku wypadku... więcej
Nowy Członek Wspierający Mobilerent
Zarząd Okręgowy PZM w Białymstoku informuje o przyjęciu w poczet swoich... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019
życzy Jerzy Poznański Prezes ZO PZM Białystok wraz z Zarządem i... więcej
Kolekcjonerskie pasje Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych i BRD
Jan Siedlecki, bo o nim tutaj będzie mowa, zawodowo od 1982 roku, pracuje w... więcej
Szkolenie sędziów motocyklowych klasy II
Informujemy, że w dniu 14 grudnia 2018 roku (piątek) o godz. 18:00 w... więcej
33.Impreza Samochodowa Barbórka 2018-VII runda SMB i SMOB 2018-08.12.2018-relacja
Finałowa runda SMB i SMOB 2018 pod nazwą 33. Impreza Samochodowa Barbórka... więcej

„2. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” – IV runda SMB i SMOB 2017- relacja

W dniu 17 września 2017 roku w Bielsku Podlaskim odbył się Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego. Na starcie zameldowało się 48 załóg

Wyrównaną i zaciętą walkę widać było już na pierwszym odcinku, gdzie aż trzech zawodników osiągnęło dokładnie ten sam (trzeci) czas przejazdu. Na pierwszym odcinku triumfowała załoga Tomasz Wasilewski/Martyna Drausal w Mitsubishi Lancer. Niestety, pechowy okazał się dla nich drugi odcinek. Problemy techniczne auta spowodowały spadek na ostatnie miejsce i pomimo wygrania późniejszych odcinków ostatecznie nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego wyniku. Po drugim odcinku na prowadzenie wysunął się  Adrian Żendziań z Piotrem Pyłkowskim w BMW E36. Jednakże sekundowa przewaga nad Adamem Tumielem z Konradem Bitkowskim w Subaru Impreza nie wystarczyła na długo. Po 3 odcinku lider się zmienił. Równie interesująca walka toczyła się pomiędzy trzema załogami – Piotr Kamiński/Tomasz Stuk w BMW E36, Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta oraz Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka w Hondzie Civic. Ostatecznie na pierwszy serwis, na trzecim miejscu zjeżdżał Piotrek z Tomkiem. Walka toczyła się o ułamki sekund i przed drugą pętlą żaden z zawodników nie mógł sobie pozwolić na najmniejszy błąd. W trakcie tej walki, już na drugim przejeździe odpadł Grzegorz Sianko. Załoga Adam Tumiel/Konradem Bitkowskim (Subaru Impreza) utrzymała prowadzenie po 6 odcinkach. Świetna jazda Marcina Malinowskiego z Sebastianem Kmiecikiem (Ford Fiesta) dała im drugą pozycję ze stratą 2,9s, przesuwając tym samym zespół Adrian Żendziań /Piotr Pyłkowski (BMW E36) na trzecią lokatę (strata 4,7s).

Na pierwszej próbie Ratusz, bezkonkurencyjny okazał się Daniel Jedliński pilotowany przez Andrzeja Grześko w BMW 323. Czysta i dynamiczna jazda pozwoliła im wskoczyć na 4 pozycję.  Drugi przejazd pod Ratuszem zakłóciły opady deszczu. W tych warunkach nie trudno było o błąd i Ci, którym udało się popełnić ich najmniej, mogli cieszyć się dobrym wynikiem.

Ostatecznie 3 miejsce na podium, po świetnych przejazdach obu prób przy Ratuszu, zajęła załoga Daniel Jedliński/Andrzej Grześko (BMW323). Drugie miejsce, dzięki równej i czystej jeździe podczas całego rajdu, zajęli Piotr Kamiński/Tomasz Struk (BMW E36). Załoga Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza) okazała się bezkonkurencyjną zajmując pierwsze miejsce  z przewagą aż 9,9s. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Więcej informacji na temat tego Rajdu można znaleźć na stronie internetowej Automobilklubu Podlaskiego. Już wkrótce kolejne imprezy oraz relacje. Zapraszamy!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria