1.Rajd Sokólski-4.runda Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018
1.Rajd Sokólski 4 Runda Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018. Duża dawka emocji na... więcej
Spotkanie Prezesa ZO PZM w Białymstoku z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku
W dniu 11.10.2018r. Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański gościł u... więcej
Spotkanie Prezesa ZO PZM w Białymstoku z Marszałkiem Województwa Podlaskiego
W dniu 01.10.2018r. Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański miał zaszczyt... więcej
Wyjazdowe posiedzenie ZO PZM Białystok 29-30.09.2018
W dniach 29-30.09.2018r odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Okręgowego PZM... więcej
1.Rajd Sokólski-4.runda Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018-13/14.10.2018
Przed nami ostatnie zmagania w Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018. 1. Rajd... więcej
IX Runda AMK Okręgu Białostockiego
IX Runda Amatorskich Mistrzostw Kartingowych Okręgu Białostockiego 2018.Miło... więcej
IX Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
IX Runda Inkubatora Kartingowego i MotorowerowegoW dniach 22 września 2018r. (... więcej
20-lecie WORD w Suwałkach
20-lecie WORD w Suwałkach.W piątek 31 sierpnia 2018 roku w jednym z hoteli... więcej
5.Runda SMB 2018, 3.Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego
V runda SMOB i SMB, 3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego - relacja.3.... więcej
VII i VIII runda MP i PP Enduro Romanówka 25-26.08.2018
Przez dwa dni 25-26 sierpnia 2018 (sobota, niedziela) w Romanówce na pięknym... więcej

„2. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” – IV runda SMB i SMOB 2017- relacja

W dniu 17 września 2017 roku w Bielsku Podlaskim odbył się Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego. Na starcie zameldowało się 48 załóg

Wyrównaną i zaciętą walkę widać było już na pierwszym odcinku, gdzie aż trzech zawodników osiągnęło dokładnie ten sam (trzeci) czas przejazdu. Na pierwszym odcinku triumfowała załoga Tomasz Wasilewski/Martyna Drausal w Mitsubishi Lancer. Niestety, pechowy okazał się dla nich drugi odcinek. Problemy techniczne auta spowodowały spadek na ostatnie miejsce i pomimo wygrania późniejszych odcinków ostatecznie nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego wyniku. Po drugim odcinku na prowadzenie wysunął się  Adrian Żendziań z Piotrem Pyłkowskim w BMW E36. Jednakże sekundowa przewaga nad Adamem Tumielem z Konradem Bitkowskim w Subaru Impreza nie wystarczyła na długo. Po 3 odcinku lider się zmienił. Równie interesująca walka toczyła się pomiędzy trzema załogami – Piotr Kamiński/Tomasz Stuk w BMW E36, Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta oraz Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka w Hondzie Civic. Ostatecznie na pierwszy serwis, na trzecim miejscu zjeżdżał Piotrek z Tomkiem. Walka toczyła się o ułamki sekund i przed drugą pętlą żaden z zawodników nie mógł sobie pozwolić na najmniejszy błąd. W trakcie tej walki, już na drugim przejeździe odpadł Grzegorz Sianko. Załoga Adam Tumiel/Konradem Bitkowskim (Subaru Impreza) utrzymała prowadzenie po 6 odcinkach. Świetna jazda Marcina Malinowskiego z Sebastianem Kmiecikiem (Ford Fiesta) dała im drugą pozycję ze stratą 2,9s, przesuwając tym samym zespół Adrian Żendziań /Piotr Pyłkowski (BMW E36) na trzecią lokatę (strata 4,7s).

Na pierwszej próbie Ratusz, bezkonkurencyjny okazał się Daniel Jedliński pilotowany przez Andrzeja Grześko w BMW 323. Czysta i dynamiczna jazda pozwoliła im wskoczyć na 4 pozycję.  Drugi przejazd pod Ratuszem zakłóciły opady deszczu. W tych warunkach nie trudno było o błąd i Ci, którym udało się popełnić ich najmniej, mogli cieszyć się dobrym wynikiem.

Ostatecznie 3 miejsce na podium, po świetnych przejazdach obu prób przy Ratuszu, zajęła załoga Daniel Jedliński/Andrzej Grześko (BMW323). Drugie miejsce, dzięki równej i czystej jeździe podczas całego rajdu, zajęli Piotr Kamiński/Tomasz Struk (BMW E36). Załoga Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza) okazała się bezkonkurencyjną zajmując pierwsze miejsce  z przewagą aż 9,9s. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Więcej informacji na temat tego Rajdu można znaleźć na stronie internetowej Automobilklubu Podlaskiego. Już wkrótce kolejne imprezy oraz relacje. Zapraszamy!

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria