Best Young Driver 2020 w Polsce!
Ruszyła kolejna edycja konkursu dla kierowców w wieku 18-26 lat!Polski Związek... więcej
Reżim sanitarny w sporcie motorowym
Polski Związek Motorowy przypomina, że w związku z ogłoszonym na terenie Polski... więcej
Retro Kart Białystok w Słomczynie
W dniach 11-12.07.2020 na torze w Słomczynie, podczas I rundy Rok Cup Poland... więcej
Aktywny i bezpieczny kierowca – stop zmęczeniu i używkom!
Zmęczenie, pośpiech, alkohol, narkotyki. Finał? To często śmierć na drodze. Jak... więcej
IV runda STAG SMB i SMOB 2020-relacja
7 PS-ów, 2 lokalizacje, 39 załóg na mecie, ciepło/zimno, drapieżne komary na... więcej
IV runda STAG SMB 2020 i IV runda SMOB 2020-12.07.2020
Jeszcze sobotnie rajdowe emocje nie opadły, a my już zapraszamy na kolejną... więcej
III runda STAG SMB i SMOB 2020 - 27.06.2020 - relacja
III runda STAG SMB i SMOB 2020 po długiej przerwie w końcu się odbyła! Ale... więcej
Polki w FIA Girls on Track - Rising Stars!
Po sukcesie projektu  FIA Girls on Track – Karting Challenge w całej... więcej
Konkurs FIVA dla młodych duchem
FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) zaprasza młodzież do... więcej
Pod patronatem Porsche ruszyły wirtualne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport
Od prekwalifikacji na wirtualnym torze Silesia Ring rozpoczęły się 19 czerwca... więcej

13 Białostocki Rajd MOTO RETRO 15-18.06.2017 relacja

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-RETRO, przedstawiamy Państwu relację z 13 Białostockiego Rajd MOTO-RETRO. W tegorocznym rajdzie wzięło udział kilkadziesiąt załóg z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi. Trasa rajdu przebiegała przez interesujące historycznie, piękne i ciekawe zakątki takie jak: Kopciłowo, Sejny, Wigry, Dowspudę, Suwałki, Augustów i Białystok.

Spotykamy się po raz kolejny pod hasłem Szlakiem Znanych Kobiet: Królowej, Bohaterki, Poetki. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na kobiety, są w motoryzacji rzadko, pasjonatek jest mało ale chcemy je zachęcić do tego. Patronkami tego rajdu są kobiety z trzech miast Królowa Barbara Radziwiłłówna, Poetka Maria Konopnicka i Bohaterka Emilia Plater – mówił p.Adam Frąckiewicz Komandor Rajdu

Moje auto do Mercedes 115 z 1973r. To świetna impreza, dlatego staramy się bywać na tym rajdzie. W tym roku tak się zdarzyło, że otrzymałem zaproszenie na trwający, w tym samym czasie rajd, białostocki i olsztyński. Zrezygnowałem z uczestnictwa w rajdzie olsztyńskim, żeby być tutaj, wśród swoich przyjaciół. Tu spotykają się miłośnicy motoryzacji. Niektórzy z nas sami restaurują stare auta. Na takich imprezach wszyscy są sobie bliscy i tak powinno być – chwalił się p.Oleg Nikonov uczestnik z Kaliningradu (Rosja)

Przyjechałem w tym roku jedynym egzemplarzem istniejącym na świecie Fiata 126p w wersji pick-up. Samochód został zrobiony dla tymczasowej homologacji, udzielonej dla sławnego „bombla” z lat 70-tych. Skończyła się homologacja, wykorzystano ten moment i wyprodukowano jedną sztukę pick-upa. Jak Włosi przejęli fabrykę zaczęli likwidować prototypy. Dostałem od nich informację i po kolei wszystkie skupywałem. Samochody wielkoseryjne są widoczne zawsze, gdzieś tam można je zobaczyć, prototypy można zobaczyć tylko u mnie w jedynym na świecie, oficjalnym Muzeum Małego Fiata w Bielsko Białej. Jeżdżę na rajdy od 1976r., to już trochę latek. Brałem udział w imprezach krajowych i zagranicznych. Najwyżej, na pierwszym miejscu stawiam organizację białostockiej imprezy. Tak zorganizować imprezy nie potrafi nikt w Europie ani Polsce. Wszędzie, we wszystkich ośrodkach kierowcy samochodów mają „na pieńku” z motocyklistami, a tutaj jest przepiękna symbioza. Imprezy samochodowe są prowadzone przez motocyklistów i vice versa. Jedzie się w kolumnie, wita się ludzi, przyjeżdża się do jakiś miejscowości, jest spotkanie z ludźmi, widzowie przychodzą podziwiać nasze samochody, a my chcemy je pokazać – Antoni Przychodzeń, Bielsko-Biała

i wiele, wiele innych ciekawych relacji ludzi, przyjaciół których łączy wspólna pasja do obejrzenia w  filmie autorstwa TVP Białystok z całego rajdu. Zapraszamy do oglądania:

http://bialystok.tvp.pl/32919771/xiii-bialostocki-rajd-moto-retro

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share
 

Galeria