UWAGA!!!TURNIEJE ODWOŁANE - KOMUNIKAT nr 1/2020 Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD z dnia 13 marca 2020r.
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i podjętymi przez rząd Polski... więcej
OGRANICZENIE PRACY BIURA
W związku z  panującą sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się... więcej
Komunikat KSS AP – odwołanie 2. rundy STAG SMB i SMOB
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego – organizatora 2. Rundy STAG SMB i... więcej
Komunikat PZM w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów, imprez i szkoleń.
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez... więcej
Uwaga szkoły ponadpodstawowe!!!
Rozpoczynamy rozgrywki z cyklu:XXIV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego... więcej
Uwaga szkoły podstawowe grupa II (rocznik 2005 i młodsi) !!!
Rozpoczynamy rozgrywki z cyklu:XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego... więcej
Uwaga szkoły podstawowe grupa I (rocznik 2008 i młodsi-uczniowie w wieku 10-12 lat)!!!
Rozpoczynamy rozgrywki z cyklu:XLIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego... więcej
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem... więcej
II runda STAG SMB i II runda SMOB 2020 – 21.03.2020r.
W imieniu Automobilklubu Podlaskiego mamy przyjemność zaprosić na... więcej
KURS RATOWNIKA DROGOWEGO PZM - relacja
W dniu 29 lutego 2020r. (sobota) w siedzibie Zarządu Okręgowego... więcej

13 Białostocki Rajd MOTO RETRO 15-18.06.2017 relacja

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-RETRO, przedstawiamy Państwu relację z 13 Białostockiego Rajd MOTO-RETRO. W tegorocznym rajdzie wzięło udział kilkadziesiąt załóg z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi. Trasa rajdu przebiegała przez interesujące historycznie, piękne i ciekawe zakątki takie jak: Kopciłowo, Sejny, Wigry, Dowspudę, Suwałki, Augustów i Białystok.

Spotykamy się po raz kolejny pod hasłem Szlakiem Znanych Kobiet: Królowej, Bohaterki, Poetki. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na kobiety, są w motoryzacji rzadko, pasjonatek jest mało ale chcemy je zachęcić do tego. Patronkami tego rajdu są kobiety z trzech miast Królowa Barbara Radziwiłłówna, Poetka Maria Konopnicka i Bohaterka Emilia Plater – mówił p.Adam Frąckiewicz Komandor Rajdu

Moje auto do Mercedes 115 z 1973r. To świetna impreza, dlatego staramy się bywać na tym rajdzie. W tym roku tak się zdarzyło, że otrzymałem zaproszenie na trwający, w tym samym czasie rajd, białostocki i olsztyński. Zrezygnowałem z uczestnictwa w rajdzie olsztyńskim, żeby być tutaj, wśród swoich przyjaciół. Tu spotykają się miłośnicy motoryzacji. Niektórzy z nas sami restaurują stare auta. Na takich imprezach wszyscy są sobie bliscy i tak powinno być – chwalił się p.Oleg Nikonov uczestnik z Kaliningradu (Rosja)

Przyjechałem w tym roku jedynym egzemplarzem istniejącym na świecie Fiata 126p w wersji pick-up. Samochód został zrobiony dla tymczasowej homologacji, udzielonej dla sławnego „bombla” z lat 70-tych. Skończyła się homologacja, wykorzystano ten moment i wyprodukowano jedną sztukę pick-upa. Jak Włosi przejęli fabrykę zaczęli likwidować prototypy. Dostałem od nich informację i po kolei wszystkie skupywałem. Samochody wielkoseryjne są widoczne zawsze, gdzieś tam można je zobaczyć, prototypy można zobaczyć tylko u mnie w jedynym na świecie, oficjalnym Muzeum Małego Fiata w Bielsko Białej. Jeżdżę na rajdy od 1976r., to już trochę latek. Brałem udział w imprezach krajowych i zagranicznych. Najwyżej, na pierwszym miejscu stawiam organizację białostockiej imprezy. Tak zorganizować imprezy nie potrafi nikt w Europie ani Polsce. Wszędzie, we wszystkich ośrodkach kierowcy samochodów mają „na pieńku” z motocyklistami, a tutaj jest przepiękna symbioza. Imprezy samochodowe są prowadzone przez motocyklistów i vice versa. Jedzie się w kolumnie, wita się ludzi, przyjeżdża się do jakiś miejscowości, jest spotkanie z ludźmi, widzowie przychodzą podziwiać nasze samochody, a my chcemy je pokazać – Antoni Przychodzeń, Bielsko-Biała

i wiele, wiele innych ciekawych relacji ludzi, przyjaciół których łączy wspólna pasja do obejrzenia w  filmie autorstwa TVP Białystok z całego rajdu. Zapraszamy do oglądania:

http://bialystok.tvp.pl/32919771/xiii-bialostocki-rajd-moto-retro

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share
 

Galeria