4 Zlot Motocykli Dwusuwowych 20-22.07.2018 ZAPRASZAMY!!!
W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-... więcej
20-lecie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku
W dniu 15 czerwca 2018 r.  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w... więcej
14 Białostocki Rajd Moto Retro 31.05-03.06.2018 relacja
Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki Moto Retro po raz 14... więcej
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku-relacja
W dniu 27 maja bieżącego roku, pod Patronatem Pezydenta Miasta Białegostoku,... więcej
III Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 19 maja 2018r. (sobota) i 20 maja 2018r. (niedziela) na torze... więcej
XI Szkolny Turniej BRD w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku
Dnia 15.05.2018 r. w Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku odbył się  XI... więcej
Instruktor Podlasia 2018-relacja
W sobotę, 12 maja 2018 r., na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w... więcej
I Runda Inkubatora Kartingowego i Motorowerowego
W dniach 7 kwietnia (sobota) i 8 kwietnia (niedziela) 2018r. na torze... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Turystyczny Rajd Samochodowy z przeszkodami - Siemiatycze 23.06.2018 relacja
W dniu 23 czerwca 2018 roku, Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach... więcej

13 Białostocki Rajd MOTO RETRO 15-18.06.2017

SMSMiT MOTO-RETRO w dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku organizuje:
13 Białostocki Rajd Moto Retro przez Suwałki, Sejny, bazą noclegową w Augustowie. Meta w Białymstoku

Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki MOTO-RETRO – klub zrzeszony w PZM pragnie zaprosić Państwa na Rajd Moto Retro, który jest niesamowitą okazją żeby zobaczyć niespotykane już na polskich drogach samochody. Trasa wiedzie przez kilka miejscowości województwa podlaskiego, które Organizator chce wyróżnić. Niektóre pojazdy to jedyne egzemplarze z Polsce, część z nich ma ponad 100 lat. . Głównym celem rajdu jest promocja turystyczna Rejonu północno-wschodniej Polski i popularyzacja wiedzy o motoryzacji.

Największą atrakcją jest samochód marki GROUT z 1899 roku (produkcji USA), napędzany silnikiem parowym. Zaprezentują się również inne pojazdy z początku XX wieku - RAMBLER z 1903 r, BRUSH z 1911 r, METZ z 1912 r. motocykl SOKÓŁ 600 z 1939r. Większość z nich to samochody i motocykle z lat 40. i 50. W sumie w rajdzie uczestniczy ok. 70 załóg z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Nie może zabraknąć również Ciebie!

Planowana Trasa Rajdu

Wszyscy uczestnicy rajdu są zaproszeni od czwartku do hotelu Amber-Bay przy ulicy Turystycznej 81 w Augustowie celem rejestracji i zakwaterowania. Hotel jest położony nad jeziorem Białym w pięknej malowniczej scenerii i będzie naszą oazą. Liczymy, że wspomnienia po pobycie pozostaną niezapomniane.

Zabytkowe auta wyruszą już w piątek (16.06.2017) o 10:00 z Augustowa w kierunku Sejn przez malownicze miejscowości Augustowszczyzny. Pierwszy dłuższy postój planowany jest w Sejnach wraz z prezentacją. Zaprzyjaźnione Gminy Litewskie zaprezentują swoją kulturowość oraz wyroby. W drodze powrotnej przez Wigry organizator zapewnia odwiedzenie Klasztoru Kamedułów. Zmęczeni i pełni nowych doświadczeń uczestnicy wracają do Oazy na kolację i wieczór integracyjny.

W sobotę (17.06.2017) trasa będzie wiodła przez teren Suwalszczyzny. Odwiedzicie Państwo słynną dolinę Rospudy i jej okoliczne zabytki. Po obiedzie w miłej scenerii ruszacie do Suwałk. Tutaj organizator zapewnia pokaz aut na Placu Miejskim oraz paradę ulicami Suwałk, w kierunku Augustowa, gdzie odbędzie się finalna część Rajdu – Pokaz Elegancji. Zobaczycie wówczas pojazdy i ich kierowców przebranymi zgodnie do danej epoki. Na koniec odbędzie się uroczysta kolacja „komandorska” z niespodziankami.

Tego roku dodatkowo w niedzielę (18.06.2017) prezentacja na Placu Branickich w Białymstoku wszystkimi pojazdów muzealnych.

Organizacja rajdu to spore przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Uczestnicy rajdu wnoszą opłaty za udział, ale nie pokrywają one wszystkich wydatków. Nadmieniamy, że zespół organizacyjny Rajdu pracuje społecznie oraz, że część kosztów związanych z Rajdem pokrywamy ze środków Stowarzyszenia. Z racji zwiększonego zasięgu tegorocznej edycji rajdu Organizator prosi wszystkich zainteresowanych o wsparcie finansowe, objęcie opieką i patronatem. W zamian za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji 13 Rajdu Moto Retro proponuje status współorganizatora oraz umieszczenie informacji o współfinansowaniu Rajdu na materiałach reklamowych / banery, plakaty / informację w mediach.
13 Rajd Moto Retro będzie uwieczniony poprzez reportaż – film dokumentalny nakręcony przez TVP, który będzie emitowany w oddziałach regionalnych TVP w całej Polsce (w stopce filmu będzie informacja o współorganizatorach i sponsorach), Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Radio JARD, TV JRAD, Radio 5, Augustowski Reporter.
Film będzie trwałym zapisem Rajdu, jedynego na Podlasiu. O potrzebie takich imprez świadczą później liczne wycieczki szkolne z całego województwa Podlaskiego, sąsiadujących województw, a nawet z Litwy i Białorusi, które odwiedzają „Muzeum na Węglowej” w Białymstoku, które jest chlubą SMSMiT Moto-Retro
- informuje Organizator

            Z roku na rok liczba uczestników Rajdu rośnie i tak w ubiegłym roku uczestniczyło 60 załóg gdzie średnio załoga liczy przynajmniej 2 osoby. Dodatkowo, jako, że każdy z organizowanych rajdów jest ogólnodostępny dla widzów, w roku 2016 prezentację pojazdów podczas rajdu miało możliwość podziwiać ponad 30 tys. widzów.

Wszystkich chętnych do przeżycia tych pięknych chwil ZAPRASZAMY - do zgłaszania się i rejestracji na poczcie elektronicznej.

Koszt uczestnictwa w 13 rajdzie MOTO RETRO - to 400 zł od osoby, numer konta do wpłat i rejestracji :32 1540 1216 2054 4459 2116 0001

więcej na : www

SMSMiT Moto- Retro

oraz KOMANDOR RAJDU

Zarząd Okręgowy PZM: 
Share

Galeria