Złoty początek!

23 marca 2013 roku w Nowej Zelandii rozpoczął się cykl Speedway Grand Prix! Znakomicie spisali się reprezentanci Polski z Jarkiem Hampelem i Tomaszem Gollobem na czele. Trzecią lokatę zajął Nicki Pedersen.

Po raz drugi z rzędu cykl Grand Prix został zainaugurowany 413- metrowym torze w Auckland. Polscy reprezentanci w przeciwieństwie do zeszłorocznego turnieju radzili sobie znakomicie i z ogromnymi nadziejami rozpoczęli walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza

Ciężko dziś wyprzedzać, tor jest inny do walki niż w zeszłym roku. Nie panikujemy i szukamy tego optymalnego ustawienia. Mam nadzieję, że w końcówce nie będzie gorzej, wtedy jest nadzieja na dobry wynik powiedział Hampel w rozmowie z reportem Canal+ po czwartej serii startów. Jarek rywalizacji w Auckland nie rozpoczął jednak zbyt dobrze. Po dwóch wyścigach na swoim koncie miał zaledwie dwa punkty i istniała groźba, że nie zdoła wywalczyć awansu do decydujących wyścigów. W kolejnych gonitwach Hampel prezentował się już jednak o wiele lepiej i w przedostatnim biegu fazy zasadniczej zapewnił sobie przepustkę do półfinałów.

W finale mogliśmy oglądać dwóch naszych reprezentantów Tomasza Gollob i Jarka Hampela. Startując z 2 pierwszych pól startowych pokonali rywali Nickiego Pedersena i Grega Hancocka i pewnie pokazali, iż polska zimowa aura nie pokrzyżowała planów i znakomitego przygotowania się do sezonu żużlowego 2013.

Wyniki:
1. Jarosław Hampel (Polska) - 15 (1,1,3,2,2,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Tomasz Gollob (Polska) - 15 (3,1,3,0,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Nicki Pedersen (Dania) - 12 (0,0,3,3,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Greg Hancock (USA) - 11 (3,3,1,1,1,2) + 4. miejsce w finale
5. Darcy Ward (Australia) - 12 (3,3,1,1,3,1)
6. Andreas Jonsson (Szwecja) - 11 (3,2,3,2,1,0)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 9 (2,2,0,3,2,0)
8. Chris Holder (Australia) - 9 (2,2,0,3,1,1)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 8 (2,1,2,2,1)
10. Niels Kristian Iversen (Dania) - 7 (1,2,2,w,2)
11. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 6 (0,3,0,1,2)
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6 (1,0,2,3,0)
12. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 6 (0,3,2,1,0)
14. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (1,0,1,0,3)
15. Martin Vaculik (Słowacja) - 5 (2,0,1,2,0)
16. Jason Bunyan (Wielka Brytania) - 1 (0,1,0,w,0)