Zaczną od Mikołowskiego

Już za miesiąc odbędzie się 3 Rajd Mikołowski. Rajd, który po zmianie terminu 1 Rajdu Bestwińskiej będzie pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014 roku w Mikołowie. Organizatorzy dogrywają ostatnie szczegóły, zawodnicy przygotowują swoje samochody, bo czasu nie zostało już tak dużo – w poniedziałek (30.03) zostanie otwarta lista zgłoszeń!

W pierwszy dzień rajdu zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym, przejdą Badanie Kontrolne oraz zapoznają się z trasą. Drugiego dnia rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00 startem honorowym z mikołowskiego rynku. Stamtąd zawodnicy udadzą się na aż 3 (!) odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie – każdy z nich długości od 4 do 5km. Po każdej pętli będą zjeżdżać do Parku Serwisowego mieszczącego się na parkingu pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie. Nową atrakcją rajdu będzie jednak ostatni OS, odcinek miejski. Ze względu na to, iż będzie on rozgrywany w ścisłym centrum miasta będzie najkrótszym z OeSów, jego długość wyniesie 1,4 km. Po przejeździe wszyscy zawodnicy zostawią swoje samochody w parku zamkniętym na rynku w Mikołowie i będę czekać na rozdanie nagród, planowane na godzinę 20:00.

Organizatorzy jak zwykle zadbali o to,  by 3 Rajd Mikołowski był nie tylko sportową rywalizacją. Po starcie honorowym na rynku rozpocznie się wystawa pojazdów zabytkowych, natomiast na parkingu pod CH Auchan obok Parku Serwisowego będzie znajdowało się miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które będzie działało w ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Warto dodać, że impreza będzie częścią święta w Mikołowie: w sobotę rozpocznie się ono rajdem samochodowym,  w niedzielę mieszkańcy będą świętować dzień św. Wojciecha, patrona miasta, a w poniedziałek odbędą się obchody 15-lecia powiatu mikołowskiego.

Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej, ma nadzieję, ze 3 Rajd Mikołowski będzie dla wszystkich zawodników pozytywnym rozpoczęciem sezonu. Impreza nie mogła być się jednak odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Mikołów, władz gmin Wyry i Łazisk Górnych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sponsorów, takich jak: Proform, Silesia Oil, Info Graf, Tech System, Zywica.eu, Kronika Foto, Edmar gazy, Taurus, PZ Service, Geoplan.

Wszystkie informacje na bieżąco będę zamieszczane na stronie www.rajd.mikolow.pl oraz na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/rajdmikolowski.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum