Zaczną od Mikołowskiego

Już za miesiąc odbędzie się 3 Rajd Mikołowski. Rajd, który po zmianie terminu 1 Rajdu Bestwińskiej będzie pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014 roku w Mikołowie. Organizatorzy dogrywają ostatnie szczegóły, zawodnicy przygotowują swoje samochody, bo czasu nie zostało już tak dużo – w poniedziałek (30.03) zostanie otwarta lista zgłoszeń!

W pierwszy dzień rajdu zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym, przejdą Badanie Kontrolne oraz zapoznają się z trasą. Drugiego dnia rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00 startem honorowym z mikołowskiego rynku. Stamtąd zawodnicy udadzą się na aż 3 (!) odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie – każdy z nich długości od 4 do 5km. Po każdej pętli będą zjeżdżać do Parku Serwisowego mieszczącego się na parkingu pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie. Nową atrakcją rajdu będzie jednak ostatni OS, odcinek miejski. Ze względu na to, iż będzie on rozgrywany w ścisłym centrum miasta będzie najkrótszym z OeSów, jego długość wyniesie 1,4 km. Po przejeździe wszyscy zawodnicy zostawią swoje samochody w parku zamkniętym na rynku w Mikołowie i będę czekać na rozdanie nagród, planowane na godzinę 20:00.

Organizatorzy jak zwykle zadbali o to,  by 3 Rajd Mikołowski był nie tylko sportową rywalizacją. Po starcie honorowym na rynku rozpocznie się wystawa pojazdów zabytkowych, natomiast na parkingu pod CH Auchan obok Parku Serwisowego będzie znajdowało się miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które będzie działało w ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Warto dodać, że impreza będzie częścią święta w Mikołowie: w sobotę rozpocznie się ono rajdem samochodowym,  w niedzielę mieszkańcy będą świętować dzień św. Wojciecha, patrona miasta, a w poniedziałek odbędą się obchody 15-lecia powiatu mikołowskiego.

Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej, ma nadzieję, ze 3 Rajd Mikołowski będzie dla wszystkich zawodników pozytywnym rozpoczęciem sezonu. Impreza nie mogła być się jednak odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Mikołów, władz gmin Wyry i Łazisk Górnych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sponsorów, takich jak: Proform, Silesia Oil, Info Graf, Tech System, Zywica.eu, Kronika Foto, Edmar gazy, Taurus, PZ Service, Geoplan.

Wszystkie informacje na bieżąco będę zamieszczane na stronie www.rajd.mikolow.pl oraz na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/rajdmikolowski.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie
Program kursu na licencję RN oraz Licencję Sędziego Sportu Samochodowego... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej

Strony

- Archiwum