Wypowiedzi zawodników przed Rajdem Nadwiślańskim


Jan Chmielewski:
Sezon RSMP 2014 nieubłaganie zbliża się do końca, a przed nami przedostatnia runda mistrzostw. W tak ważnym punkcie rajdowego sezonu walczyć będziemy na oesach zupełnie nowego w kalendarzu Rajdu Nadwiślańskiego. Nasza znajomość tras tych zawodów ogranicza się jedynie do obejrzenia opublikowanych przez organizatora onboardów, więc będziemy odkrywać oesy na Lubelszczyźnie niemal od zera. Po Rajdzie Wisły prowadzimy w punktacji kategorii 2WD, ale nasza sytuacja nie jest na tyle komfortowa, żebyśmy mogli sobie pozwolić na spadek formy. Utrzymanie pozycji lidera „ośki” jest naszym najważniejszym celem na Rajd Nadwiślański i damy z siebie wszystko, żeby tego dokonać. O perfekcyjne przygotowanie sprzętu zadbali specjaliści z Race Rent’u, więc o niezawodność naszego Citroëna jesteśmy spokojni.

Jakub Gerber:
Bardzo się cieszymy, że weźmiemy udział w tych ciekawie zapowiadających się zawodach. Zupełnie nowe odcinki specjalne w nieodkrytym dotąd rajdowo terenie mogą się okazać świetną odmianą od znanych od lat oesów, które są przez wielu kierowców przejeżdżane na pamięć. Rola precyzyjnego opisu będzie podczas Rajdu Nadwiślańskiego kluczowa, więc do zapoznania z trasą musimy podejść z wyjątkową uwagą. Podbudowani tłumami kibiców, które obserwowaliśmy podczas Rajdu Wisły bardzo chcielibyśmy, żeby i tym razem widzowie tak licznie nas dopingowali.


Sławomir Ogryzek:

Rajd Nadwiślański to po Rajdzie Arłamów kolejna zupełnie nowa impreza w tegorocznym kalendarzu RSMP. Bardzo się cieszę, że znów będziemy mieli okazje ścigać się na nieznanych prawie dla nikogo odcinkach specjalnych i decydujące znaczenie będzie miała jazda „na opis”. Dlatego też szczególnie istotne będzie dla wszystkich uważne zapoznanie z trasą. Zawody z bazą w Puławach, w ubiegłym sezonie były rozegrane jako runda Rajdowego Pucharu Polski i zebrały wówczas bardzo dobre opinie, więc mam nadzieję, że przed nami kolejny ciekawy i emocjonujący rajd. Jesteśmy tuż po udanych testach, podczas których przejechaliśmy prawie 100 kilometrów treningowych przy zmiennej pogodzie. Samochód jest jak zawsze bardzo dobrze przygotowany przez ekipę C-Rally, co dodatkowo motywuje nas do skutecznej jazdy na Rajdzie Nadwiślańskim.

Jakub Wróbel:
Aby ułatwić nam poznanie specyfiki tych debiutujących w randzie RSMP zawodów, organizator opublikował onboardy z odcinków specjalnych i na ich podstawie możemy już dzisiaj stwierdzić, że będzie to bardzo wymagający i trudny technicznie rajd. Po Rajdzie Wisły awansowaliśmy na trzecie miejsce w punktacji klasy 6 i bardzo chcielibyśmy tą pozycję utrzymać również po Rajdzie Nadwiślańskim. Wiemy jednak, że konkurencja w klasie jest bardzo silna i zadanie to nie będzie łatwe. Okolice Puław nie są regionem o dużych rajdowych tradycjach, ale mam nadzieję, że wzorem Rajdu Wisły przy oesach znów zgromadzą się tłumy kibiców.


Dominik Butvilas:
Rajd Nadwiślański ma zupełnie inną charakterystykę niż poprzednie rundy RSMP w których startowałem.  Liczne zakręty pod kątem 90 stopni na trasie nie stanowią wielkiego wyzwania, a na długich prostych będziemy mogli zyskać sporo czasu. Przeanalizowałem wypadek z Rajdu Wisły i wyciągnąłem z niego wnioski na przyszłość – wiem już jak uniknąć tego typu sytuacji w kolejnych startach. Podczas tego weekendu oczekuję równych czasów odcinków specjalnych i solidnej końcówki rajdu. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ.


Kamil Heller:

To będzie mój debiut w Rajdzie Nadwiślańskim. Z onboardów, które przeanalizowałem wyraźnie widać, że różni się on od pozostałych, „klasycznych” rund obecnych w kalendarzu RSMP. Na pozornie łatwiejszych odcinkach specjalnych również czekają niespodzianki, więc podobnie jak do poprzednich rajdów, także i do tego mocno się przykładamy. Celem będzie płynna, bezbłędna jazda i pojawienie się na mecie.

Samochody: 
Share

News

Kuba Przygoński awansował na 3. miejsce w rajdzie Kataru
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk mogą zaliczyć trzeci dzień rywalizacji w... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 14-15.03.2020 Koszlin
Automobilklub Koszaliński zaprasza kandydatów na zawodników sportu... więcej
Rajd Kataru: Pech załogi ORLEN Team
Wygięty wahacz stanął Kubie Przygońskiemu oraz Timo Gottschalkowi na drodze do... więcej
Alfa Romeo Racing Orlen Team w Warszawie
Kilkanaście minut temu odbyła się uroczysta prezentacja zespołu Alfa Romeo... więcej
Dobry początek załogi ORLEN Team w rajdzie Kataru
Od trzeciego miejsca rywalizację w rajdzie Kataru rozpoczęli Kuba Przygoński... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej

Strony

- Archiwum