Wypowiedzi zawodników przed Rajdem Kaszub

Jacek Jurecki:
Po pechowym Karkonoskim, startujemy w Rajdzie Kaszub „głodni” jazdy. Niestety w Jeleniej Górze uciekło sporo punktów, dlatego tym bardziej jesteśmy zmotywowani, żeby odrabiać straty. Można powiedzieć, że będzie to mój debiut, ponieważ startowałem co prawda w Rajdzie Lotos, ale w jego zimowej wersji, więc trasy są dla mnie nowością. Wyzwanie jest tym samym większe, ale jestem ciekawy tych tras i konfiguracji odcinków. Trzecia runda RSMP i trzeci start w Citroenie C2 R2, ale teraz wsiadamy do samochodu przygotowanego przez firmę Evo-Tech. Bardzo mnie cieszy, że mogę wrócić do tak profesjonalnej ekipy. Przez cały poprzedni sezon doskonale nam się razem współpracowało. Chłopaki znają się na swojej robocie, więc jestem spokojny o samochód, jaki w ten weekend mamy do dyspozycji. Jest pozytywnie, a mam nadzieję, że w takich samych nastrojach spotkamy się na mecie. Zapraszam do kibicowania i trzymajcie mocno kciuki. Partnerami naszej załogi podczas drugiej rundy RSMP 2015 są: Blachdom Plus, Wokar-Bis, ASC Bielsko-Biała, Hoja oraz Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester.

Michał Trela:
Dla nas, zawodników z południa polski, gdzie skupia się większość imprez, wyjazd nad Morze Bałtyckie to prawdziwa wyprawa, ale warto, bo zapowiada się ciekawy weekend. Mam pozytywne wspomnienia z tymi okolicami, bo wygraliśmy tutaj w 2006 z Kramarem na szutrach „generalkę”. Z Jackiem jechaliśmy Baltic w wersji zimowej, więc asfalty tutaj będą dla nas obydwóch nowością. Słyszałem, że trasa jest ciekawa, ale zobaczymy po zapoznaniu. Konkurencja znów będzie mocna, ale mamy do dyspozycji naprawdę dobrze przygotowane auto, więc jedziemy z nastawieniem na wysokie miejsce. Mamy trochę do odrobienia po ostatnich przygodach, więc trzymajcie kciuki. Do zobaczenia na odcinkach.

Łukasz Byśkiniewicz:
Byłem na tym rajdzie dwa razy z naszymi kamerami TVN Turbo: raz gdy był to rajd szutrowy, drugi zimą. Teraz jedziemy po nieznanych trasach asfaltowych.  Przed rajdem odbyliśmy krótkie testy, aby sprawdzić czy w Clio R3T wszystko dobrze działa. Cieszę, się z nowych tras, gdzie trzeba się wykazać dobrym opisem, a nie jazdą na pamięć. Jesteśmy szczęśliwi, że do naszego zespołu oprócz naszego stałego partnera NOVOL dołączyli nowi. Od tego rajdu rozpoczynamy współpracę z RN Race Navigator firmą bardzo silnie związaną ze sportami motorowymi produkującą urządzenia video-telemetryczne analizujące osiągi kierowców. W nasz start na Kaszubach zaangażowała się także Grupa Zdunek- dealer BMW i Renault. Nie pozostaje nic innego jak nie zawieść naszych kibiców i partnerów.

Maciej Wisławski:
Startowałem w tym rajdzie tylko dwa razy, jeszcze kiedy był to w 100% rajd asfaltowy. Tak więc krajobraz jest mi znany, ale trasy nie. Na pewno trzeba się spodziewać wielu szczytów i szybkich partii bo takie są drogi morenowych terenów Kaszub. Zawsze na tym rajdzie moim kierowcom szło bardzo dobrze i wierzę, że teraz też tak będzie, tym bardziej, że jesteśmy wspierani przez nowych partnerów, którzy wiedzą co to jest motorsport. Dziękujemy za zaangażowanie firmom: RN Race Navigator, Grupa Zdunek oraz NOVOL. Trzymajcie za nas mocno kciuki!

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum