Wypowiedzi zawodników przed 60. Rajdem Wisły

Maciej Rzeźnik:
Rajd Wisły to bardzo trudna i wymagająca impreza. To jedyny swoim rodzaju rajd, a różnorodność tras i specyfika poszczególnych odcinków specjalnych powodują, że poziom trudności jest zawsze wysoki. Nie ukrywam, że dobrze mi się tutaj jeździ. Lubię specyficzny rytm, a przede wszystkim kibiców, którzy zawsze bardzo licznie dopingują załogom tutaj startującym i budują naprawdę świetną atmosferę.
Po zwycięstwie w Rajdzie Rzeszowskim jeszcze mocniej skupiliśmy się na testach i przygotowaniach do tego występu. Wspólnie z zespołem C-Rally przejechaliśmy wiele kilometrów testowych za kierownicą Forda Fiesty R5. Koncentrowaliśmy się na ustawieniach zawieszenia, ale pracowaliśmy także nad optymalnym stylem jazdy. Bardzo dużo pomógł nam Urmo Aava i myślę, ze wskazówki przekazane nam przez niego zaprocentują podczas tego i kolejnych występów.
Naszym priorytetem jest meta, ale osiągnięta w możliwie jak najszybszym tempie. Chcielibyśmy od samego początku pojechać dobrym rytmem i mam nadzieję, że pozwoli nam na osiąganie rezultatów plasujących nas w czołówce. Chcemy, aby druga część sezonu była dla nas bardziej szczęśliwa, a nic tak mocno nie poprawi nam, naszym sponsorom i kibicom humorów jak walka o podium w poszczególnych rajdach. Z optymizmem patrzymy na nasz występ i liczymy na mocny doping. Do zobaczenia na 60. Rajdzie Wisły!

Przemysław Mazur:
Bardzo cieszymy się na kolejny występ w Rajdzie Wisły. To bardzo solidnie przygotowana i ciekawa impreza, a po zwycięstwie w Rajdzie Rzeszowskim wraz z całym zespołem jeszcze mocniej przygotowujemy się do tego występu. Podobają mi się te trasy, a po testach które odbyliśmy na początku tygodnia czujemy się całkiem dobrze przygotowani do tego występu. Oczywiście wiele zależy od warunków panujących na drodze i od samej konfiguracji odcinków. Konkurencja na tym rajdzie będzie bardzo silna, a my oczekujemy zaciętej walki o podium. Bardzo chcielibyśmy potwierdzić nasze dobre tempo już od pierwszego odcinka specjalnego, a wspólna sesja testowa z Urmo Aavą powinna nam w tym pomóc. Musze przyznać, że jego wskazówki zrobiły na mnie i na Maćku duże wrażenie. Dobrze, że w zespole C-Rally jest tak doświadczony i utalentowany zawodnik, który służy pomocą i radą zawodnikom. To naprawdę sprawia, że możemy poczuć się dużo lepiej w samochodzie, a wypracowane wspólnie ustawienia powinny pomóc w skutecznej i szybkiej jeździe.
Z niecierpliwością oczekujemy na start Rajdu Wisły i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja okaże się dla naszego zespołu szczęśliwa.


Gracjan Grela:

Zdecydowaliśmy się na start w wyższej randze zawodów niż do tej pory. Chcemy rozwijać swoje umiejętności i zwiększyć tempo pokonywania odcinków. To kolejny etap rajdowej kariery. Ostatni start w rajdzie 3 ligi potraktowaliśmy jako trening i przygotowanie do znacznie trudniejszego i dłuższego rajdu jakim jest Rajd Wisły.  Samochód został znacznie zmodyfikowany, co sprawiło, że mamy większe możliwości. Podchodzę do tego startu z respektem a moim założeniem  jest ukończyć rajd zyskując tym samym wiele cennego doświadczenia. W takim rajdzie startują najlepsze załogi z całej polski, dlatego nie spodziewam się bezpośredniej rywalizacji z nimi, szczególnie dla tego że to dopiero nasz debiut. Dziękuję za pomoc w przygotowaniach do startu firmie PROFESSIONAL SZKOLENIA z Opola oraz hurtowni RACINGSTREET.PL . Zapraszam do kibicowania nam w pięknych okolicach Wisły i Istebnej!


Marta Momot:

Wybieram się na Rajd Wisły z ogromnym optymizmem i jestem gotowa na duża dawkę wiedzy, jaką powinnam zdobyć podczas tej imprezy. Jest to nasz debiut w RPP, więc na pewno będzie ciekawie. Przygotowywaliśmy się do tego startu już od dłuższego czasu. Teraz mamy znacznie większe doświadczenie i ciągle pracujemy nad rajdowym opisem. Czuję się już znacznie pewniejsza w roli pilota. Widzimy się na odcinkach!:)


Sławomir Ogryzek:

Rajd Wisły to jedna z najciekawszych rund w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po dwóch latach przerwy z przyjemnością wracam na malowniczo położone odcinki specjalne w Beskidzie Śląskim i liczę, że bazując na pozytywnych doświadczeniach z udanego startu w roku 2012, chciałbym zaprezentować w Wiśle dobre tempo. Po raz kolejny „ośki” stanowią najliczniejszą grupę na liście zgłoszeń, więc z pewnością będzie z kim konkurować. O znakomite przygotowanie samochodu przez stajnie C-Rally mogę być spokojny, więc z niecierpliwością czekam na start piątej rundy RSMP.

Jakub Wróbel:
Na początku „rajdowego” tygodnia odbyliśmy solidne testy, które z pewnością pomogą nam przygotować się do Rajdu Wisły. Choć w tegorocznym kalendarzu RSMP nie ma łatwych rajdów, spodziewamy się, że piąta runda mistrzostw należeć będzie do najbardziej wymagających. Wąskie i kręte oesy w okolicach Wisły nie wybaczają błędów, a kluczowy może okazać się precyzyjny opis trasy. Prawdziwą zagadką pozostaje pogoda, która w ostatnim czasie stała się bardzo nieprzewidywalna. Liczymy, że przy oesach pojawi się spora liczba kibiców, a przecież rajdowym fanom nie straszne są nawet obfite opady deszczu.


Jan Chmielewski:
Największą zmianą w stosunku do ubiegłego roku jest przesunięcie terminu Rajdu Wisły z majowego na wrześniowy. Jak wpłynie to na przebieg rywalizacji przekonamy się już za kilka dni. Do startu w piątej rundzie RSMP przystępujemy jako liderzy „ośki” i damy z siebie wszystko, żeby umocnić się na tej pozycji. Konkurencja w 2WD już nieraz w tym sezonie pokazała, że jest bardzo mocna i zmusza nas do jazdy na maksimum możliwości. Szkoda, że do rajdówki wsiądziemy dopiero podczas odcinka testowego i będziemy musieli się obejść bez przedrajdowych testów, ale mimo to w dobrych nastrojach wybieramy się w malownicze tereny Beskidu Śląskiego.

Jakub Gerber:
Rajd Wisły to prawdziwy klasyk w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie znam chyba nikogo, kto by nie lubił tej imprezy, choć jej wysoki poziom trudności co roku zbiera obfite żniwo w postaci załóg, które z różnych powodów nie dojeżdżają do mety. Na tym etapie mistrzostw nie możemy sobie pozwolić na żadne tego typu przygody, więc celem numer jeden jest ukończenie rajdu na najwyższej możliwej pozycji w 2WD.
 


Dominik Butvilas:
Praca zespołowa, którą wykonaliśmy od początku sezonu przynosi efekty. Dzięki testom i treningom czujemy się w naszym aucie coraz lepiej, a po 3 starcie z Kamilem znacznie poprawiliśmy również nasze notatki. Wielokrotnie podkreślałem, że idziemy we właściwym kierunku i potrzebujemy więcej kilometrów oraz kolejnych rajdów, by wykonać następny krok. Moja pewność siebie rośnie cały czas, ale nie jest jeszcze idealnie. Uczę się jak opisywać na asfalcie cięcia, zabrudzone sekcje, tego typu elementy są dla mnie nowe. Im szybciej jadę, tym prostsze notatki tworzę, gdyż trzeba z nich usunąć natłok zbyt precyzyjnych informacji. Polskie odcinki specjalne są bardzo trudne i jeśli będę na nich szybki opierając się tylko na opisie trasy, a nie zapamiętanych fragmentach, to będę bardzo zadowolony. Rajd Wisły rozpoczynam z tym samym pozytywnym nastawieniem, z którym kończyłem Rajd Rzeszowski. Założenia mamy te same, co podczas poprzednich rund RSMP – dobrze opisać trasę i złapać swoje tempo. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ.

Kamil Heller:
Najbliższy miesiąc zapowiada się bardzo pracowicie i wiele będzie od niego zależało. Teraz koniecznie trzeba przyłożyć się do naszej pracy, by osiągnąć założony cel. Najlepszym potwierdzeniem postępu który zrobiliśmy do tej pory są nasze czasy na oesach, które są poparte bardzo ciężką pracą. Na znane mi odcinki Rajdu Wisły, przy których przez lata kibicowałem miło będzie popatrzeć z innej perspektywy. Najważniejsze będzie podejście do tego startu w skupieniu.


Łukasz Pieniążek:

Przed nami duże wyzwanie i kolejny niezwykle trudny rajd. Po nieudanym dla nas Rajdzie Rzeszowskim najważniejsze będzie dotarcie do mety i zebranie kolejnych doświadczeń. Prowadzimy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska i tegoroczne starty w Rajdowym Pucharze Polski traktujemy tylko treningowo. Kilka dni temu miałem okazję testować Forda Fiestę R2 i muszę przyznać, że jazda nim sprawia niesamowitą radość. Chciałbym w przyszłości wsiąść do samochodu tej klasy. Świetnie hamuje, sekwencyjna skrzynia biegów jest rewelacyjna, i przy tym wszystkim prowadzi się go bardzo komfortowo.


Ryszard Ciupka: Dla mnie będzie to chyba dziewiąty start w Rajdzie Wisły, a zadebiutowałem w nim ponad 20 lat temu... Chcemy dotrzeć do mety jadąc swoim tempem. Mam nadzieję, że możemy liczyć na doping kibiców, których bardzo serdecznie pozdrawiam. Do zobaczenia w Istebnej oraz Wiśle!

Samochody: 
Share

News

Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
Sobota świetnie układała się dla polskich sportowców.Na szutrowych drogach... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej

Strony

- Archiwum