Wypowiedzi zawodników przed 2. Rajdem Arłamów 2015

Jakub "Colin" Brzeziński: W trudnych, deszczowych warunkach testowaliśmy pod Lubenią ustawienia naszej Fiesty R5 przed zbliżającym się Rajdem Arłamów. Dzięki temu mieliśmy okazję pojeździć na nawierzchni z dużą ilością wody i o różnej przyczepności asfaltu. Pracowaliśmy także nad optymalnym hamowaniem. W naszych testach wziął udział Adam Małysz, którego przygotowuję do startu w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Szkolenia rajdowe, którymi zajmuję się na co dzień, dają mi także możliwość częstego kontaktu z samochodem. Podczas Rajdu Arłamów z pewnością trzy załogi będą walczyć końcowy tytuł Mistrza Polski. My pojedziemy swoim tempem, bowiem wciąż musimy uczyć się możliwości tego auta przed RSMP 2016. Ten sezon był dla mnie wspaniały. To właściwie spełnienie moich marzeń. Starty samochodem R5, nowy zespół, nowi sponsorzy i partnerzy. Wszystko to spowodowało, że czuję ogromną radość z każdego startu i jednocześnie wdzięczność za przychylność losu.

Bartłomiej Boba: Rajd Arłamów to będzie już nasz trzeci start w Fordzie Fiesta R5. Bieszczadzkie odcinki specjalne są kręte, wąskie i trudne techniczne, ale mam nadzieję, że będziemy je pokonywać dobrym tempem. Colin coraz pewniej czuje się w tym samochodzie, chociaż mamy wciąż świadomość, ile pracy trzeba jeszcze wykonać, żeby wykorzystać możliwości auta na 100 procent. Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział: każdy przejechany rajd wiąże się m.in. z jakąś ilością drobnych błędów. Im mniej się ich popełnia, tym miejsce na mecie jest wyższe. Trzymajcie za nas kciuki w Arłamowie, a my jak zwykle postaramy się pojechać najlepiej jak potrafimy.

Jan Chmielewski: Fakt, że wystartujemy w Arłamowie to dla mnie absolutnie niemożliwa historia. Po naszej „przygodzie” podczas Rajdu Nadwiślańskiego nie byłem pewny nawet startu w Rajdzie Dolnośląskim, a występu w ostatniej rundzie  RSMP w ogóle nie mieliśmy uwzględnionego w planach budżetowych. Dzięki moim wspaniałym sponsorom i ich wsparciu nie dość, że udało się szybko odbudować samochód i pojawić się w Kotlinie Kłodzkiej, to jeszcze wystartujemy w Rajdzie Arłamów, a w przedrajdowy weekend mieliśmy możliwość przejechania sporej ilości kilometrów testowych. Walka o tytuł w kategorii 2WD jest  dla nas bardzo ważna, a sytuacja punktowa wygląda niezwykle ciekawie. Po siedmiu rundach RSMP jesteśmy z Darkiem Polońskim praktycznie „na zero” i ten, kto wygra w Arłamowie zdobędzie koronę. Dlatego też plan na te zawody jest tylko jeden. Trzymajcie za nas kciuki!

Grzegorz Dachowski: Podkarpacie to bogaty w rajdową historię teren i to nie tylko ze względu na renomowany Rajd Rzeszowski. Pamiętam jak w tych okolicach ścigałem się w Rajdzie Bieszczadzkim, a całkiem niedaleko rozgrywany był przed laty Zimowy Rajd Magurski. Niedawno brałem również udział w „Plejadach Subaru” z bazą w imponującym Hotelu Arłamów. Wszystko to dobre wspomnienia i mam nadzieje, że po tym weekendzie ich ilość się powiększy. Podobnie jak dla Janka będzie to mój debiut w Rajdzie Arłamów, ale obaj jesteśmy bojowo nastawieni. Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, Caffaro, Fuchs Oil, ZF – właściciel marki Sachs, REVICO oraz Chemoservis Dwory; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Grzegorz Musz: Rajd Arłamów, a bardziej Rajd Przemyśl, bo tutaj odbędzie się ceremonia startu oraz jeden z odcinków specjalnych - to mój „rodzinny” rajd, gdyż na co dzień mieszkam w Przemyślu. Wspaniale będzie się pokazać mieszkańcom i znajomym - szczególnie tym, którzy nie wyjeżdżają oglądać rywalizacji na bardziej odległych runach RSMP. Wszyscy będą mieli znakomitą okazję do zobaczenia nas w akcji oraz poczucia rajdowego paliwa na żywo. Jeśli zaś chodzi o samą rywalizację to postaramy się o dobre, lecz bezpieczne tempo. Zależy nam żeby zrobić kilka dobrych czasów, ale przede wszystkim stanąć na mecie, której w zeszłym sezonie zabrakło po awarii samochodu. Dla nas w klasyfikacjach w zasadzie wszystko jest jasne, więc podejmowanie przesadnego ryzyka nie jest konieczne. Serdecznie dziękuje wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa. Do zobaczenia na oesach!

Bogusław Browiński:  Po dłuższej przerwie w startach, wracamy na domowy 2. Rajd Arłamów, którego w ubiegłym roku niestety nie udało się nam ukończyć z powodu usterki technicznej. Harmonogram imprezy zapowiada dość ciekawą rywalizację, bowiem w pierwszy dzień organizator przygotował wszystkie odcinki po zapadnięciu zmroku. Jeden z nich - OS Przemyśl odbywa się w rodzinnym mieście Grześka, co tym bardziej motywuje nas do skutecznej jazdy. Trzymajcie za nas kciuki!! Do zobaczenia w Arłamowie.

Piotr Cierzniewski/Michał Bojar: Tylko trzy dni dzielą nas od ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga naszego zespołu PC Rally zasiądzie tym razem za sterami Forda Fiesty R2, przygotowanego przez Evo Tech. Pogoda, która może zaskoczyć, wymagające trasy oraz nocne odcinki z pewnością dostarczą emocji. Wraz z naszym partnerem, firmą BusCentrum (www.buscentrum.pl) zapraszamy do bezpiecznego kibicowania.

TEDEX Rally Team: Jeszcze tylko kilka dni i jedziemy do Arłamowa na ostatnią w tym sezonie rundę RSMP, podczas której poznamy Rajdowego Mistrza Polski. Wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli zjawić się w Arłamowie i śledzić zmagań o mistrzowski tytuł, serdecznie zapraszamy na nasz profil na FB pod adresem www.facebook.com/TedexRallyTeam, gdzie na bieżąco znajdziecie informacje z trasy ostatniej rundy RSMP.
Oczywiście, jak zawsze mamy dla Was konkurs a wszystkich kibiców zapraszamy do parku serwisowego, gdzie na pewno będziecie mogli zdobyć autograf załogi wspieranej przez firmę TEDEX.

 

 

Samochody: 
Share

News

Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
Sobota świetnie układała się dla polskich sportowców.Na szutrowych drogach... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej

Strony

- Archiwum