Wypowiedzi zawodników po 60. Rajdzie Wisły - 5. rundzieLOTOS RSMP i 6. rundzie RPP

Łukasz Pieniążek:
W 60. Rajdzie Wisły wystartowaliśmy nowym dla nas samochodem, Fordem Fiesta R2. Dla naszej załogi był to drugi start w tym cyklu, tym razem bardzo udany. Dojechaliśmy do mety realizując plan konsekwentnej, bezpiecznej i coraz szybszej jazdy. Dzięki niemu w Wiśle mogliśmy się cieszyć z drugiego miejsca w klasie (za zwycięzcą, który jednocześnie wygrał rajd) i z szóstego w klasyfikacji generalnej. To wymarzona pierwsza meta w Pucharze Polski!


Ryszard Ciupka:
Rajd Wisły jak zwykle okazał się trudnym sprawdzianem. Choć Łukasz dopiero stawia swoje pierwsze kroki w tym cyklu i dosłownie pokonywał pierwsze kilometry w nowym samochodzie, jechał pewnie i dobrym tempem, o czym świadczy końcowy wynik. Odcinki specjalne były miejscami bardzo wybijające i techniczne, dlatego dotarcie do mety nie było prostą sprawą. Na szczęście nam się udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni i już teraz wyczekujemy startu w kolejnej imprezie.

Jan Chmielewski:
Podium w „ośce” po tak zaciętej walce, jaką obserwowaliśmy na oesach Rajdu Wisły smakuje naprawdę bardzo dobrze. Niezbyt często zdarza się przecież, żeby aż pięć załóg w samochodach przednionapędowych ukończyło rundę RSMP w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej! Stawka kategorii 2WD okazała się nie tylko wyjątkowo mocna, ale i wyrównana, o czym świadczy ilość kierowców, którzy wygrywali pojedyncze odcinki specjalne. Dla nas zdecydowanie lepiej ułożył się drugi etap, ale straty z pierwszego dnia były zbyt duże, aby móc myśleć o ich odrobieniu. Konkurenci w Peugeotach 208 R2 oraz Fordach Fiesta R2 jechali bardzo szybko i jestem pewien, że tak samo będzie podczas kolejnego w kalendarzu RSMP Rajdu Nadwiślańskiego, który czeka nas już za trzy tygodnie. 

Jakub Gerber:
Szybkie, kręte i nierzadko wyboiste odcinki specjalne 60. Rajdu Wisły były prawdziwym wyzwaniem dla załóg w niewielkich samochodach 2WD, ale po raz kolejny w tym sezonie wspólnie z kolegami z „ośki” pokazaliśmy, że nie trzeba mieć trzystu koni mechanicznych oraz napędu na cztery koła, żeby dobrym tempem i w widowiskowy sposób przemieszczać się po oesach. Zawsze wiedzieliśmy, że Beskid Śląski to wybitnie rajdowe miejsce, ale ilość kibiców, która zgromadziła się przy odcinkach specjalnych bardzo miło nas zaskoczyła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie gorącym dopingiem i liczymy, że podobnie będzie również podczas pozostałych w tym sezonie rund RSMP.

Sławomir Ogryzek:
Jesteśmy bardzo zadowoleni podium klasy 6, które wywalczyliśmy podczas 60. Rajdu Wisły. Nasze tempo nie było może doskonałe, choć udało się uzyskać kilka dobrych czasów. Spora ilość konkurentów, która nie dotarła do mety dowodzi, że na szybkich i podbijających oesach piątej rundy RSMP nie brakowało okazji do przedwczesnego zakończenia rywalizacji. Sami również nie ustrzegliśmy się błędów, ale żaden z nich nie okazał się poważny w skutkach, dzięki czemu możemy zapisać na swoje konto kolejną solidną ilość punktów za trzecią pozycję w klasie. Jesteśmy podbudowani ilością kibiców, która wspierała nas przy oesach Rajdu Wisły. Wszystkim im serdecznie dziękujemy za gorący doping!

Jakub Wróbel:
To były dwa świetne dni rajdowej rywalizacji. Wspaniałe odcinki specjalne, piękna pogoda i tłumy kibiców sprawiły, że Rajd Wisły stał się jedną z najlepszych tegorocznych rund RSMP. Gratulujemy tempa czołowej dwójki naszej klasy, która zajęła bardzo wysokie pozycje w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Ukłony kierujemy także w stronę dwóch załóg w Fiestach R5 z C-Rally, czyli zwycięzców drugiego dnia rajdu i drugich w generalce – Wojtka Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego oraz Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego, którzy ukończyli Rajd Wisły na życiowym, czwartym miejscu.

 

Gracjan Grela:
Niesamowity weekend rajdowy. Zrealizowaliśmy więcej niż wszystkie cele postawione przed rajdem. Dojechaliśmy do mety, nie popełniliśmy błędów w opisie trasy ani w samej jeździe. Dodatkowo samochód spisał się znakomicie. Okazało się że taka rozsądna jazda w tak trudnym rajdzie zaowocowała świetnym wynikiem końcowym, który przewyższył nasze oczekiwania. Doświadczenie zdobyte podczas tego startu na pewno zaowocuje w przypadku kolejnych startów. Brakuje nam jeszcze szybkości w pokonywaniu trasy ale za to jest regularność.  Bardzo dziękuję mechanikom, Automobilklubowi Opolskiemu za wsparcie i doping oraz wszystkim kibicom, którzy przyjechali do Wisły dla nas. W starcie pomogli na RACINGSTREET.PL oraz Professional Szkolenia.

Marta Momot:
Rajd Wisły był dla nas ogromnym doświadczeniem. W RPP tempo jazdy jest znacznie większe. Mimo iż był to nasz debiut, świetnie poradziliśmy sobie z dużo dłuższymi trasami, a wynik dość mocno nas zaskoczył. Startując w tym rajdzie stawialiśmy na doświadczenie, a drugorzędną sprawą był wynik. Wiemy już co należy poprawić aby w przyszłości jechać szybciej. Dziękuję chłopakom z zespołu i wszystkim naszym kibicom! Atmosfera była wyborowa!
 


Dominik Butvilas:

Na ostatnim odcinku specjalnym wypadliśmy na jednym z wolniejszych, zabrudzonych zakrętów i dachowaliśmy uszkadzając zawieszenie, a w szczególności tylne lewe koło. Biorąc pod uwagę nasze czasy na odcinkach specjalnych, był to całkiem dobry występ i jestem zadowolony z naszego postępu. Rajd rozpoczęliśmy o jeden „poziom” szybkości wyżej niż poprzednie, a to było nasze główne założenie przed sezonem. Wielka szkoda, że nie zdobyliśmy tutaj żadnych punktów. Postaram sie o lepszy rezultat za 3 tygodnie na Rajdzie Nadwiślańskim. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ.


Kamil Heller:
Przed startem wiedzieliśmy, że ten rajd będzie bardzo trudny i taki też się okazał. Dzisiejsze tempo od początku było bardzo dobre. Niestety, na lewym zakręcie zaliczyliśmy małe dachowanie i nie mogliśmy kontynuować jazdy. Pozytywne jest to, że nasz rytm był dziś znakomity, co pozwala nam z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Samochody: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum