Wypowiedzi zawodników po 1. rundzie LOTOS RSMP 43. Rajdzie Świdnickim

Sławomir Ogryzek:
Pierwszy dzień nie należał do udanych – bywały miejsca, w których traciliśmy czas, a nasze tempo nie było zbyt dobre. Nie byłem zadowolony ze swojej jazdy. Musieliśmy jeszcze „dotrzeć” się z Jackiem, jednak z chęcią walki przystąpiliśmy do niedzielnych odcinków specjalnych. Wtedy jechało się już lepiej, byłem bardzo zadowolony z prędkości na pierwszej próbie, jednak na jednym z zakrętów popełniłem błąd, co poskutkowało obrotem i stratą czasu. Później nie trafiłem z doborem opon – stojąc na starcie zaczął padać deszcz, a na końcu złapałem kapcia, co całkiem pokrzyżowało plany ukończenia na lepszej pozycji. Ostatecznie ukończyliśmy zmagania na ósmym miejscu w klasie. Teraz muszę wszystko przeanalizować, wyciągnąć jak najwięcej wniosków, aby dobrze przygotować się do kolejnego rajdu. Gratuluję zwycięzcom całego rajdu oraz tym, którzy o nie walczyli. Gratuluję również tempa załogom z naszej klasy i jej triumfatorom.


Fot. Maciej Niechwiadowicz
Łukasz Byśkiniewicz:
Moja życiówka! Jeszcze nigdy nie byliśmy z Maćkiem tak wysoko w klasyfikacji generalnej rajdu. Jestem trochę nawet zaskoczony ponieważ mieliśmy bardzo długą przerwę w startach - ostatni raz jechałem Rajd Nadwiślański we wrześniu. Do tego przesiedliśmy się do Renault Clio R3T, którego dobrze jeszcze nie znam. Jest to zupełnie inny samochód niż te, którymi do tej pory jeździłem. Jechaliśmy nie podejmując ryzyka. Poznawałem nowy samochód. Mieliśmy trochę problemów z hamulcami. Wspaniale jest rozpocząć nowy sezon w dobrym stylu. Teraz możemy optymistycznie patrzeć na starty 2015. Wiem, że muszę też więcej potestować, aby trafić z nastawami, ponieważ samochód kilka razy mnie zaskoczył. Walka w naszej klasie i 2WD wyśmienita. Tak jak podejrzewałem - działo się. I o to chodzi. Wynik ten dedykuje Maćkowi na jego 40-lecie startów w rajdach. Dziękuję naszym partnerom za wsparcie, firmom: Novol i Lenovo oraz kanałom TVN za przekaz medialny.


Fot. Maciej Niechwiadowicz
Maciej Wisławski:
Zawsze cieszę się z mety, ale tym razem oprócz mety było bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nowe auto i ekstremalne warunki do jego poznawania – wynik naprawdę mnie zaskoczył, ponieważ nasze Clio wymaga od Łukasza przestawienia stylu jazdy. Wiem, że na kolejnych rundach będzie jeszcze lepiej. Jestem pod wielkim wrażeniem tempa  pozostałych zawodników aut z napędem na jedną oś. Cieszy mnie też duża frekwencja.


Jan Chmielewski
:
Lepszego początku sezonu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Wygraliśmy w zasadzie wszystko, co było do wygrania, zarówno „ośkę” i klasę 3, zdobywając dodatkowo bonusowe punkty za pierwsze miejsce na rozgrywanym po raz pierwszy w RSMP Power Stage’u. Doskonałym uzupełnieniem listy sukcesów z Rajdu Świdnickiego jest piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, które stanowi wyrównanie mojego najlepszego dotychczas wyniku w rundzie Mistrzostw Polski. Punkty wywiezione z Gór Sowich są wspaniałą nagrodą za trud, który wszyscy w zespole włożyliśmy w przygotowania do nowego sezonu i w tym miejscu składam ogromne podziękowania dla ekipy mechaników, która zarwała niejedną noc szykując naszego „Deesa” do bezawaryjnej jazdy.  

Jacek Nowaczewski:
Nie sposób ukryć radość z jaką wyjeżdżam ze Świdnicy. Mój pierwszy wspólny z Jankiem start w RSMP zakończyłem z życiowym rezultatem. W tabeli wyników wyżej od nas plasują się tylko cztery czteronapędowe „potwory”! Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że wygrana w tak mocnej stawce 2WD to z pewnością nie „bułka z masłem”. Walka toczyła się na pojedyncze sekundy i każdy błąd mógł kosztować spadek w dół klasyfikacji, a skrócony od tego roku dystans rajdu nie dawał zbyt wielu miejsc do odrobienia takiej straty. Ale chyba o taką właśnie walkę chodzi w tym sporcie, więc z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę RSMP, która odbędzie się już za trzy tygodnie. 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum