Wypowiedzi zawodników po 1. Rajdzie Arłamów

 

Tomasz Czopik:
No i po Rajdzie Arłamów... Jestem na mecie, ale to nie jest wcale dla mnie sukces. Początek w tym samochodzie, w tak ciężkich warunkach, naprawdę uważam za nieudany. Myślałem, że będę wyżej, ale jakieś kary nam się przytrafiły zanim jeszcze ruszyliśmy na trasę... co trochę mnie zdemotywowało i jeździłem po rowach, ucząc się Ski. Z założenia zimowy, rajd  był błotnisty, mega trudny i w tych warunkach bałem się, że rozbiję samochód, nie chciałem więc szaleć i zakończyć przed czasem.  Przejechałem podczas testów wiele kilometrów na suchym...a potem nie wiedziałem co robić z autem w tym błocie. Powoli, ale dużo nauczyłem się na tym rajdzie, dochodziłem do ustawień.
A poza tym muszę powiedzieć, że chylę czoła przed czołówką. Pakę mamy w tym roku nieprawdopodobną, idzie świetnym tempem, jest wjeżdżona, przygotowana i potwornie zapyla. Chłopaki pojechali bardzo szybko i czysto w tak trudnych warunkach,  naprawdę nie ma lipy. Może Kajtek tak podniósł poprzeczkę. Świetnie przygotowane zespoły, muszę dogonić! Myślę, że dla każdego wbicie się w pierwszą piątkę będzie w tym roku problemem i sukcesem.
S2000 ma naprawdę fantastyczne możliwości. Pragnę już zapomnieć o Arłamowie i czekam na suchy rajd, bo chciałbym wykorzystać walory mojej Skody. Tak jak jest do tego przygotowana. Mamy potencjał w serwisie i budujemy fajny zespół ze Starszymi Panami za sterami. Wszystkim dzięki za doping.

Dominik Butvilas:
Kapcia złapałem już na pierwszym kilometrze. Wjechałem w kałużę znajdującą się na wewnętrznej prawego zakrętu, przeciąłem oponę i z koła zaczęło powoli schodzić powietrze. Zatrzymaliśmy się więc i wymieniliśmy je, zajęło nam to około 2 minuty. Traktuję to jako nowe doświadczenie, którego jednak nie zamierzam już więcej powtarzać. Jestem zadowolony z naszego występu. Z oesu na oes nabierałem pewności siebie, tym bardziej, że warunki w których startowałem były ponoć jednymi z najtrudniejszych w RSMP. Nasz występ był ogromną lekcją, a pomoc bardzo doświadczonego zespołu, inżyniera i mechaników, którzy znakomicie dobierali opony była nieoceniona. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ – podsumował swój debiut w zespole Dominik Butvilas.

Kamil Heller:
Ten rajd wieńczył 2 tygodnie przygotowań, które przeprowadziliśmy z Dominikiem, począwszy od trenowania opisu, po testowanie auta. To była ciężka praca, pokonaliśmy razem wiele kilometrów i jej efekty było widać na rajdzie. W Arłamowie wiele się nauczyliśmy: Dominik oswajał się z asfaltowym rajdem w niezwykle trudnych warunkach, a ja musiałem się „przestawić” na dyktowanie w języku angielskim. Miałem przed startem pewne wątpliwości, ale podczas rajdu nabierałem coraz większej wprawy w angielskim opisie i bardzo mnie to cieszy. Podczas rajdu musieliśmy stawić czoła różnym wyzwaniom, co pomogło nam poprawić współpracę i znakomicie przygotowało na kolejne występy

Samochody: 
Share

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum