Wypowiedzi zawodników po 1. Rajdzie Arłamów

 

Tomasz Czopik:
No i po Rajdzie Arłamów... Jestem na mecie, ale to nie jest wcale dla mnie sukces. Początek w tym samochodzie, w tak ciężkich warunkach, naprawdę uważam za nieudany. Myślałem, że będę wyżej, ale jakieś kary nam się przytrafiły zanim jeszcze ruszyliśmy na trasę... co trochę mnie zdemotywowało i jeździłem po rowach, ucząc się Ski. Z założenia zimowy, rajd  był błotnisty, mega trudny i w tych warunkach bałem się, że rozbiję samochód, nie chciałem więc szaleć i zakończyć przed czasem.  Przejechałem podczas testów wiele kilometrów na suchym...a potem nie wiedziałem co robić z autem w tym błocie. Powoli, ale dużo nauczyłem się na tym rajdzie, dochodziłem do ustawień.
A poza tym muszę powiedzieć, że chylę czoła przed czołówką. Pakę mamy w tym roku nieprawdopodobną, idzie świetnym tempem, jest wjeżdżona, przygotowana i potwornie zapyla. Chłopaki pojechali bardzo szybko i czysto w tak trudnych warunkach,  naprawdę nie ma lipy. Może Kajtek tak podniósł poprzeczkę. Świetnie przygotowane zespoły, muszę dogonić! Myślę, że dla każdego wbicie się w pierwszą piątkę będzie w tym roku problemem i sukcesem.
S2000 ma naprawdę fantastyczne możliwości. Pragnę już zapomnieć o Arłamowie i czekam na suchy rajd, bo chciałbym wykorzystać walory mojej Skody. Tak jak jest do tego przygotowana. Mamy potencjał w serwisie i budujemy fajny zespół ze Starszymi Panami za sterami. Wszystkim dzięki za doping.

Dominik Butvilas:
Kapcia złapałem już na pierwszym kilometrze. Wjechałem w kałużę znajdującą się na wewnętrznej prawego zakrętu, przeciąłem oponę i z koła zaczęło powoli schodzić powietrze. Zatrzymaliśmy się więc i wymieniliśmy je, zajęło nam to około 2 minuty. Traktuję to jako nowe doświadczenie, którego jednak nie zamierzam już więcej powtarzać. Jestem zadowolony z naszego występu. Z oesu na oes nabierałem pewności siebie, tym bardziej, że warunki w których startowałem były ponoć jednymi z najtrudniejszych w RSMP. Nasz występ był ogromną lekcją, a pomoc bardzo doświadczonego zespołu, inżyniera i mechaników, którzy znakomicie dobierali opony była nieoceniona. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ – podsumował swój debiut w zespole Dominik Butvilas.

Kamil Heller:
Ten rajd wieńczył 2 tygodnie przygotowań, które przeprowadziliśmy z Dominikiem, począwszy od trenowania opisu, po testowanie auta. To była ciężka praca, pokonaliśmy razem wiele kilometrów i jej efekty było widać na rajdzie. W Arłamowie wiele się nauczyliśmy: Dominik oswajał się z asfaltowym rajdem w niezwykle trudnych warunkach, a ja musiałem się „przestawić” na dyktowanie w języku angielskim. Miałem przed startem pewne wątpliwości, ale podczas rajdu nabierałem coraz większej wprawy w angielskim opisie i bardzo mnie to cieszy. Podczas rajdu musieliśmy stawić czoła różnym wyzwaniom, co pomogło nam poprawić współpracę i znakomicie przygotowało na kolejne występy

Samochody: 
Share

News

Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Spółka Grupy Kapitałowej ORLEN z teamem DTM
ORLEN Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii... więcej
Konkurs ofert na współpracę przy GSMP
KONKURS OFERT NA PROWADZENIE KOMISJI OBLICZEŃ PRZY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH... więcej
Kurs na licencję RN - 08.02 - 09.02.2020 w Świdnicy
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club w... więcej
Kurs na licencję instruktora sportu samochodowego PZM - ZMIANA DATY KURSU !
1. Termin:II zjazd 7 i 8 listopada 2020, II zjazd + egzamin końcowy 28 i 29... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 08-09.02.2020 Świdnica
1. Termin:08.02 - 09.02.2020 (Sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Kurs na licencje BC,BC Junior
1. Termin:29 luty - 1 marca 2020r. ( sobota, niedziela)2. Miejsce:sala... więcej

Strony

- Archiwum